آی گرین کاور ؛ قطعا این متفاوت ترین قاب تلفن همراه در جهان است! (+عکس)

موبنا – شرکت آی گرین گجتس (iGreen Gadgets) که در زمینه معرفی محصولات سبز و دوستدار محیط زیست فعالیت می کند، به تازگی یک قاب گوشی هوشمند خاص را عرضه کرده است. این قاب ویژه آی فون های ۱۳، ۱۴، و ۱۵ پرو به نام آی گرین کاور (iGreen Cover) شناخته می شود.

پس از پایان عمر استفاده به عنوان یک قاب محافظ تلفن همراه، کاربر می تواند آی گرین کاور را به جای دور انداختن در خاک بکارد تا دانه های درون آن رشد کرده و به گیاهانی مانند ریحان تبدیل شوند.

قسمت داخلی این قاب تلفن همراه دارای یک لایه محافظ محلول در آب است و هنگامی که رقیق یا تجزیه می شود، دانه های گیاهان به خودی خود در خاک آزاد می شوند.

کاربر فقط باید آی گرین کاور کودپذیر را پس از کاشتن در خاک آبیاری کرده و در برابر نور قرار دهد. قاب به آرامی تجزیه شده و دانه های موجود در آن زیر خاک پخش می شوند.

آی گرین کاور ثبت اختراع شده و تولید آن در ایتالیا صورت می گیرد. شرکت آی گرین گجتس معتقد است که این نخستین قاب آی فون کودپذیر تا به امروز است که پس از فرسوده شدن، کاربر می تواند از آن برای پرورش گیاهان استفاده کند.

آی گرین کاور قاب تلفن همراه از جنس نشاسته ذرت

آی گرین کاور در سه رنگ تولید می شود که هر رنگ معرف دانه های گیاه موجود در آن است. قاب زرد رنگ حاوی دانه های گیاه مینای چمنی، قاب آبی رنگ حاوی دانه های گیاه فراموشم مکن، و قاب سبز رنگ حاوی دانه های گیاه ریحان است.

این قاب گوشی هوشمند از جنس نشاسته ذرت ساخته شده است تا پس از کاشت به راحتی در خاک جذب و تجزیه شود. به گفته شرکت آی گرین گجتس، جذب و تجزیه مواد سریع صورت می گیرد زیرا ریشه های گیاهان می توانند به طور مستقیم از قابی با جنس نشاسته ذرت رشد کنند که به حل شدن آن نیز کمک می کند.

ممکن است چند روز طول بکشد تا دانه های درون قاب کودپذیر جوانه بزنند. اما آزاد شدن دانه ها زمانی که قاب با زاویه ۳۰ درجه در خاک کاشته شده باشد، بسیار سریع خواهد بود.

در قسمت داخلی آی گرین کاور قسمتی حاوی دانه ها وجود دارد که با یک لایه ویژه محافظت می شود. این لایه از بدنه آی فون کاربر نیز محافظت می کند. پس از کاشت قاب در خاک و آبیاری، این لایه محافظ حل شده و دانه ها بلافاصله آزاد می شوند.

آی گرین کاور برچسب قیمت ۲۲ یورو را یدک می کشد و امکان خرید آن از طریق وب سایت شرکت آی گرین گجتس وجود دارد.

 

 منبع: عصرایران
خروج از نسخه موبایل