انتشار نخستین تصاویر از غرفه عربستان در اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا همه را غافلگیر کرد!

این کانسپت معماری با امضای شرکت فاستر + پارتنرز (Foster + Partners) جلوه ای از رابطه عربستان و ژاپن را از طریق میراث و معماری به نمایش می گذارد.

موبنا عربستان به تازگی نخستین تصاویر از طراحی غرفه و لوگوی خود برای نمایشگاه مورد انتظار اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا را منتشر کرده است. از این کانسپت و لوگو طی یک ضیافت شام فرهنگی در حاشیه کنفرانس رودخانه دوجیما در شهر اوزاکا، ژاپن رونمایی شد.

 

این کانسپت معماری با امضای شرکت فاستر + پارتنرز (Foster + Partners) جلوه ای از رابطه عربستان و ژاپن را از طریق میراث و معماری به نمایش می گذارد.

طراحی پایدار این طرح ادای احترامی به محیط طبیعی کشور عربستان است. این طرح مفهومی شکل های بیابانی را با عناصر معماری مدرن ترکیب کرده و نمادی از ارتباط بین میراث تاریخی و پیشرفت های آینده را ارائه می کند.

این غرفه نمایشگاهی بر مسئولیت زیست محیطی تاکید زیادی داشته و دارای ویژگی هایی برای کاهش انتشار کربن، استفاده از سامانه روشنایی کم مصرف، و برداشت آب باران است و همچنین به پنل های خورشیدی برای تولید انرژی پاک مجهز است.

کانسپت شرکت فاستر + پارتنرز؛ تصویری از اتحاد دو فرهنگ عربستان و ژاپن

انتشار نخستین تصاویر از غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا

هویت عربستان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا از طریق یک لوگو ابتکاری که کلمه سعودی (Saudi) را به سبک خط ژاپنی و به شکل نقشه کشور عربستان ترکیب می کند، آشکار می شود.

به گفته سمیه السلیمان، مدیرعامل کمیسیون طراحی و هنرهای معماری، چنین ترکیب دیداری در غرفه عربستان نشان دهنده هارمونی بین دو فرهنگ عربستان و ژاپن است و داستانی از روح انسان و نوآوری را روایت می کند.

این طرح معماری تعهد به اصالت، تداوم، طراحی انسان محور، زیست پذیری و پیشرفت فناوری را نشان می دهد و در عین حال تعهد راسخ به روش های پایدار را برجسته می کند.

انتشار نخستین تصاویر از غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا

انتشار نخستین تصاویر از غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا

انتشار نخستین تصاویر از غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا

به گزارش ایرنا، بر اساس تحلیل آماری صورت گرفته از سوی مراجع رسمی در ژاپن، ۲۸ میلیون نفر از نمایشگاه بین المللی اوساكا كه به مدت ۱۸۵ روز از می تا نوامبر ۲۰۲۵ در جزیره مصنوعی Yumeshima برگزار خواهد شد، بازدید خواهند كرد كه ۳.۵ میلیون نفر از این جمعیت از خارج از ژاپن به این كشور سفر خواهند كرد از این تعداد نیز ۱.۴ میلیون نفر تنها برای بازدید از نمایشگاه به این كشور سفر خواهند كرد.
بر اساس این امار، قرار است آمار كلی بازدید كنندگان از این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه سال ۲۰۰۵ در شهر ایچی، ۱۰ درصد افزایش یابد این در حالی است كه روند مسافران ورودی به این كشور در سالهای آینده، فارغ از برگزاری نمایشگاه نیز روند صعودی خواهد داشت.
در همین راستا هدف گذاری صورت گرفته مبین آن است كه آمار گردشگر ورودی به ژاپن تا سال ۲۰۲۰ افزون بر ۴۰ میلیون، تا سال ۲۰۲۵ در حدود ۵۰ میلیون و تا سال ۲۰۳۰ به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید.
برپایی این نمایشگاه موجب ایجاد چرخه ۳.۱ تریلیون ینی در اقتصاد منطقه كانسای (استان برگزاری نمایشگاه) و ۲.۲ تریلیون ین بر كل اقتصاد ژاپن خواهد شد با این حال دولت با در نظر گرفت شاخص های حداقلی این درآمد را ۱.۹ تریلیون ین محاسبه كرده است.
تحلیل گران اقتصادی همچنان كه نمایشگاه ۲۰۰۵ را نقطه عطفی در اقتصاد ژاپن می دانند كه در بعد بین المللی توانست اقتصاد این كشور را جهانی و به عنوان دومین اقتصاد جهان معرفی و علاوه بر آثار بین المللی بر رشد اقتصاد ملی نیز موثر بوده است، امیدوارند كه نمایشگاه ۷ سال آینده نیز بتواند تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این كشور داشته باشد.
در سال ۲۰۱۷ از ۲۸.۷ میلیون توریست ورودی به ژاپن نزدیك به ۴۰ درصد آنها از شهر اوساكا بازدید كرده اند از این رو می توان پیش بینی كرد كه انتخاب این شهر از سوی دولت ژاپن به دلیل ظرفیت های قابل توجه و رو به افزایش این شهر بوده و دولت انتظار دارد با هزینه های هنگفتی كه در این استان و استان های همجوار برای برپایی این نمایشگاه خواهد كرد بتواند گام استواری در جهت افزایش تولید ناخالص بردارد.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا