شانهای ال۹ ؛ شاسی بلند جدید چری که تکراری است! (+عکس)

یکی از امکانات مهم شانهای ال۹ به بخش ایمنی خودرو مربوط می شود که مجهز به سطح ۲ رانندگی خودران خواهد بود و این به مفهوم حضور مجموعه ای از سنسورهای هوشمند و ویژگی های ایمنی است.

موبنا –  شانهای ال۹ نام شاسی بلند میان سایز جدید چینی است که بخشی از راهبرد برندسازی کمپانی چری محسوب می شود. نکته جالب آن است که این خودرو با برند شانهای خود زیر مجموعه برند جتور است و همانطور که می دانید جتور هم زیر مجموعه ای از گروه چری است!

شانهای قرار است به معرفی خودروهای مبتنی بر انرژی های نوین مشغول باشد.

در رابطه با شانهای ال۹ فقط باید به یک دماغه جدید که در تصاویر مشاهده می کنید، اشاره کرد زیرا این شاسی بلند دقیقا تکراری از تیگو ۸ پلاس و جتور اکس۹۰ پلاس است و تغییر خاصی را همراه خود ندارد.

شانهای ال9 ؛ شاسی بلند جدید چری که تکراری است! (+عکس)

انتظار می رود قیمت شانهای ال۹ حدود ۲۷ هزار دلار باشد.

یکی از امکانات مهم شانهای ال۹ به بخش ایمنی خودرو مربوط می شود که مجهز به سطح ۲ رانندگی خودران خواهد بود و این به مفهوم حضور مجموعه ای از سنسورهای هوشمند و ویژگی های ایمنی است.

شانهای ال۹ از منظر ابعاد برابر با ۴۸۶۲ میلیمتر در طول، ۱۹۲۵ میلیمتر در عرض و ۱۷۸۴ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز حدود ۲۸۵۰ میلیمتر است. جتور اکس۹۰ پلاس مدل ۲۰۲۴ از منظر ابعاد برابر با ۴۸۵۸ میلیمتر در طول، ۱۹۲۵ میلیمتر در عرض و ۱۷۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.

تفاوت اعداد در طول به تفاوت شکل دماغه دو خودرو مربوط می شود. عرض هم که دقیقا یکسان است و تفاوت ۴ میلیمتر در ارتفاع نیز به مواردی مانند شکل لاستیک و رینگ مربوط می شود.

در طراحی کابین با توجه به تریم ترکیب چند رنگ را مشاهده می کنیم. برای مثال در این تصویر صندلی با پوشش سبز، داشبورد خاکستری، طوسی و سفید و همچنین کنسول میانی سبز رنگ کار شده که ترکیب جذابی را ایجاد کرده است.

نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر و نمایشگر بزرگ تنظیمات سیستم سرگرمی نیز در بخش فناورانه ها جلب نظر می کنند.

جانمایی صندلی ها با توجه به تریم متفاوت است. نسخه استاندارد به شکل ۲+۳+۲ ارائه می شود اما ۵ و ۶ سرنشین نیز قابل سفارش است.

در بخش پیشرانه از تپنده ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو و یک موتور الکتریکی استفاده شده که این مجموعه با جعبه دنده ۳ سرعته دی اچ تی هماهنگ شده است. انرژی موتور الکتریکی از بسته باتری ۱۹.۴۳ کیلووات ساعت تناری لیتیم تامین می شود.

خروجی پیشرانه ۱۵۴ اسب بخار و گشتاور ۲۲۰ نیوتن متر است. خودرو  امکان پیمایش ۸۴ کیلومتر در حالت الکتریکی خالص را دارد. متوسط مصرف سوخت این جتور ۱.۴۹ لیتر برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی اعلام شده است!

شانهای ال۹

شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
شانهای ال9
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا