این خانه ژاپنی ۱۳۰ متری/ زیبا و اثرگذار با جادوی هندسه(+تصاویر)

در روند طراحی این خانه ژاپنی از محیط اطراف الهام گرفته شده و عناصر مختلف نیز با توجه به آن برنامه ریزی شده اند. رو به خیابان در ضلع شمالی، ملک مشرف به یک پارک بزرگ و زیبا است.

موبنا – شرکت طراحی معماری تاکاتو تاماگامی، خانه ای با نام «ناتیلوس شمالی» را برای یک زوج جوان به واقعیت تبدیل کرده است.

در روند طراحی این خانه از محیط اطراف الهام گرفته شده و عناصر مختلف نیز با توجه به آن برنامه ریزی شده اند. رو به خیابان در ضلع شمالی، ملک مشرف به یک پارک بزرگ و زیبا است.

این خانه ژاپنی 130 متری/ زیبا و اثرگذار با جادوی هندسه(+تصاویر)

از آن جایی که تاکاتو تاماگامی قصد ارائه چشم اندازی منحصر به فرد از فضای سبز برای ساکنان را داشته، «ناتیلوس شمالی» را به‌ شکل دو حجم به هم پیوسته طراحی کرده است؛ یکی از مکعب‌ها به موازات سایت اصلی قرار گرفته، در حالی که دیگری ۳۰ درجه چرخیده است تا رو به روی پارک باشد و از منظره بکر آن بهره مند شود.

برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ روی آن ها کلیک کنید

چنین چشم اندازی به واسطه پنجره بزرگ پانوراما در طبقه بالا امکان پذیر شده است.

گردش در فضای خانه از طریق یک راه پله مارپیچ انجام می شود که دو حجم را به هم متصل می کند. گفتنی است که هر یک از این حجم ها دارای طبقات متفاوتی از دیگری هستند که به استفاده های متمایز اختصاص داده شده اند.

علاوه بر این مشتری از ورزش در فضای باز لذت می برد. از این رو شکافی که میان سقف نیم طبقه و طبقه بالا ایجاد شده به عنوان انبار تجهیزات کاربرد دارد.

اتمسفر داخلی چیدمان پویایی از فضاهای مختلف را نشان می دهد که هر کدام ارتفاع سقف متفاوتی دارند. سالن ورودی دارای یک فضای خالی به ارتفاع ۶.۶ متر است و با بالا رفتن به سمت سطوح بالاتر ارتفاع سقف قسمت های نشیمن کاهش می یابد.

برای مثال اتاق نشیمن در سطح نیم طبقه ۳.۹ متر ارتفاع دارد، در حالی که سقف اتاق غذاخوری در طبقه دوم ۲.۲ متر است. تغییر ارتفاع سقف یک تجربه بصری متمایز را ارائه می دهد و هارمونی بی نظیری را بین قسمت های متفاوت خانه خلق می کند.

مساحت پروژه ۱۳۱.۰۲ متر مربع گزارش شده است.

خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
خانه ژاپنی 1
پلن
پلن
پلن
پلن
پلن
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا