Qiyuan A07 ؛ پرچمدار ارزان قیمت چانگان (+عکس)

چانگان Qiyuan A07 میزبان جذاب ترین طراحی این برند جدید است. در قسمت دماغه برای نسخه تمام الکتریکی شاهد یک جلوپنجره کاملا بسته، چراغ های باریک که با نوار میانی نورانی به یکدیگر مرتبط هستند و شیب فست بک در ستون آخر هستیم.

موبنا –  چانگان با معرفی برند Qiyuan در جستجوی آن است تا حضوری قدرتمند در بازار خودروهای اقتصادی داشته باشد.

با توجه به امکانات کامل و جالبی که چانگان برای خانواده Qiyuan در نظر گرفته، عملا رقابت را برای دیگر خودروسازان به کار دشواری تبدیل کرده است.

پرچمدار خانواده Qiyuan یک سدان با نام A07 است که از ۲۱۷۰۰ تا ۲۴۷۰۰ دلار در بازار چین قیمت دارد. این خودرو در تریم های الکتریکی خالص و افزاینده برد حرکتی عرضه می شود.

(+عکس)

چانگان Qiyuan A07 میزبان جذاب ترین طراحی این برند جدید است. در قسمت دماغه برای نسخه تمام الکتریکی شاهد یک جلوپنجره کاملا بسته، چراغ های باریک که با نوار میانی نورانی به یکدیگر مرتبط هستند و شیب فست بک در ستون آخر هستیم.

الگوی چراغ های اصلی عقب کاملا هماهنگ با منظره جلو و بسیار خاص و متفاوت ارائه شده است. این بخش به جرات یکی از بهترین نمونه های طراحی چراغ عقب در صنعت خودرو چین طی چند سال اخیر است.

دستگیره های درب پاپ آپ، اسپویلر دم اردکی عقب و رینگ های ۱۸ اینچی آلومینیومی از دیگر ویژگی های این خودرو است.

چانگان Qiyuan A07 از منظر ابعاد برابر با ۴۹۰۵ میلیمتر در طول، ۱۹۱۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۹۰۰ میلیمتر است.

کابین محیطی باکیفیت و آرامش بخش دارد. الگوی نورپردازی هوشمند آن نیز دقیقا هماهنگ با شکل چراغ های جلو و عقب طراحی شده است.

از فناورانه های کابین باید به نمایشگر ۱۵.۴ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی و نمایشگر ۵۰ اینچی هداپ که جایگزین نمایشگر سنتی اطلاعات کیلومتر شده، اشاره کنیم.

در کنسول میانی نیز پد شارژ بی سیم و یک محفظه نگه دارنده اشیا زیر آن جانمایی شده است.

امکاناتی مانند ماساژ، تهویه و گرم کن صندلی برای ردیف جلو به عنوان آپشن استاندارد ارائه می شود.

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که Qiyuan A07 دو تریم در بخش پیشرانه دارد. نسخه تمام الکتریکی از تک موتور الکتریکی روی محور عقب استفاده می کند که میزان خروجی آن برابر با ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر است.

انرژی مورد نیاز پیشرانه از بسته باتری ۵۸.۱ کیلووات ساعت تامیت می شود. این باتری توسط کمپانی چینی CATL تولید شده و برد حرکتی ۵۱۵ کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد. شاخص صفر تا ۱۰۰ سدان چانگان حدود ۵.۹ ثانیه است.

در نسخه افزاینده برد حرکتی از ترکیب موتور بنزینی ۱.۵ لیتری توربو و تک موتور الکتریکی روی محور عقب استفاده شده است. خروجی پیشرانه بنزینی ۹۳ اسب بخار و خروجی موتور بنزینی ۲۱۵ اسب بخار است. بسته باتری ۲۸.۴ کیلووات ساعت امکان پیمایش ۲۰۰ کیلومتر در حالت الکتریکی خالص را فراهم می کند.

در صورت پر بودن باک بنزین و تکمیل ظرفیت باتری، برد حرکتی خودرو به ۱۲۰۰ کیلومتر می رسد. شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این تریم حدود ۷.۹ ثانیه محاسبه شده است. بیشینه سرعت آن نیز ۱۷۲ کیلومتر برساعت است.

باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند.

چانگان Qiyuan A07

چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
چانگان Qiyuan A07
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا