یک پروژه جالب در چین: کشتی بر فراز کارخانه سیمان! (+عکس)

موبنا –  گروه معماری MAD از پروژه کشتی، یک طرح پیشنهادی در راستای بازسازی آینده نگرانه انبار Wanmicang متعلق به کارخانه سیمان Zhangjiang شانگهای پرده برداری کرده است. این پروژه با هدف ترکیب مدرنیته با تاریخ غنی چین، هویت تازه‌ ای به یک سایت صنعتی رو به زوال بخشیده است.

مکان مورد نظر از این پس به عنوان یک فضای عمومی چند منظوره توام با فرهنگ و خلاقیت و مجهز به مراکز خرده‌ فروشی و دفاتر مشترک عمل خواهد کرد.

پروژه کشتی بر فراز کارخانه سیمان

کارخانه سیمان Zhangjiang شانگهای زمانی جزو سه کارخانه بزرگ سیمان در این منطقه بود. این مجموعه که در سال ۱۹۷۱ ساخته شد، نقشی اساسی در رشد شانگهای ایفا کرد تا اینکه فعالیت آن در سال ۲۰۱۳ متوقف شد. انبار Wanmicang که در اصل مرکزی برای ورود مواد خام بود، همچنان بزرگترین سازه ایستاده در کارخانه سیمان به شمار می رود.

آرک یا کشتی به عنوان محوطه ای متمایز برای سازماندهی کسب و کارهای مختلف در یک فضای معماری سیال که پیوند میان جهان معاصر و آینده را جشن می گیرد، عمل می کند. این طرح ویژگی صنعتی اصلی انبار را حفظ می کند و در عین حال ساختار فلزی آرک مانند جایگزین سقف سابق می شود.

در واقع بتن خشن و فلز صاف جان تازه ای به ساختمان در حال تخریب می دهند و آن را به یک فضای زندگی شهری همه کاره تبدیل می کنند. مساحت سایت ۶۷۴۲ متر مربع و مساحت ساخت و ساز نیز ۱۵۳۱۲ متر مربع برآورد شده اند. پیشبینی می‌ شود که این پروژه عظیم در سال ۲۰۲۶ به سرانجام برسد.

 منبع: عصرایران
خروج از نسخه موبایل