افتتاح کتابخانه ای جالب به افتخار نویسنده معروف ژاپنی (+عکس)

گروه معماری کنگو کوما، به افتخار نویسنده ژاپنی «اکو کادونو» درحوزه ادبیات کودک، موزه/کتابخانه‌ای بر فراز تپه‌ ای زیبا در ناگیسا، توکیو طراحی و اجرا کرده است.

موبنا – به افتخار نویسنده مشهور ژاپنی در حوزه ادبیات کودک ایکو کادونو ، گروه معماری کنگو کوما موزه / کتابخانه ای متفاوت را بر فراز تپه ای زیبا طراحی و اجرا کرده اند. این موزه که با هندسه‌ های بازیگوش خود به رنگ صورتی و سفید مشخص شده است، مشرف به پارک ناگیسا در شهر ادوگاوا، توکیو است.

«موزه ادبیات کیکی»

در زمان بازگشایی بازدیدکنندگان ژاپنی از تمام گروه های سنی دعوت شدند تا دنیای ایکو کادونو را تجربه کنند؛ نویسنده مشهور ” سرویس تحویل کیکی 

کادونو در واکنش به ساخت این موزه می گوید: این بهترین هدیه برای من پس از سال ها فعالیت در حوزه ادبیات کودک است. انرژی و انگیزه بیشتری به دست آورده ام تا آنچه که در ذهن دارم روی کاغذ بیاورم…

محیط جالب و فانتزی موزه کتاب کی کی بسیار مورد توجه کودکان قرار خواهد گرفت و می تواند فرهنگ مطالعه در آن ها را تقویت کند. همچنین محیط سبز و زنده ای که سازه در آن بنا شده، حس زندگی و شادابی را به حاضرین انتقال می دهد.

کنگو کوما و همکاران از آثار داستانی ایکو کادونو در طراحی موزه ادبیات کودکان در شهر ادوگاوا الهام گرفته اند. معماری این فضای فرهنگی جدید، اتمسفر شهر خیالی را که در رمان پرفروش نویسنده به تصویر کشیده شده است، بازتاب خواهد داد.

«موزه ادبیات کیکی»

تیم طراحی توضیح می ‌دهد: «ما تصمیم گرفتیم که معماری این پروژه با واحدهای کوچک اغاز شود، درست مانند خانه‌ های جمع و‌ جوری که در اغلب داستان‌ های کادونو ظاهر می‌ شوند.» این جعبه‌ های کوچک از شیب ملایم تپه پایین می روند و به هم می پیوندند. در این میان سقف‌ هایی به چشم‌ می خورند که گویی به آرامی به سمت بیرون حرکت می ‌کنند مانند گل های در حال شکفتن.

«موزه ادبیات کیکی»

مساحت ساخت پروژه ۱۶۰۰ متر مربع گزارش شده است.

موزه ادبیات کیکی
موزه ادبیات کیکی
خانم ایکو کادونو

موزه ادبیات کیکی

موزه ادبیات کیکی
موزه ادبیات کیکی
موزه ادبیات کیکی
موزه ادبیات کیکی
موزه ادبیات کیکی

پلان سازه 

پلان موزه کیکی
پلان موزه کیکی
پلان موزه کیکی
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا