ماندگارترین خودروهای تاریخ سینما (+عکس)

طرفداران فیلم های کلاسیک ممکن است از اینکه هیچ یک از اتومبیل های کلاسیک و پر زرق و برق دار که توسط جاسوس بریتانیایی معروف، «جیمز باند» استفاده می شد به این لیست راه پیدا نکرده اند، شوکه شوند.

موبنا –  اخیرا محققان Carwow، نمادین ترین خودرو های تاریخ سینما را بررسی کرده اند و نکته جالب توجه این است که هیچ خودرویی از مجموعه جیمز باند در بین ۱۰ خودروی برتر سینما قرار نگرفته است.

10 خودروی برتر سینما تاریخ سینما کدامند؟
دلورین دی‌ام‌سی ۱۲ – بازگشت به آینده

دلورین دی‌ام‌سی ۱۲، از فیلم محبوب «بازگشت به آینده» (Back to the Future) سال ۱۹۸۵، محبوب ترین خودرو در تاریخ سینما است. پس از آن، وار ریگ از «مکس دیوانه: جاده خشم» (Mad Max: Fury Road)، یکی از  ماشین‌های پس از سال ۲۰۰۰ است که در فهرست قرار گرفته است.

10 خودروی برتر سینما تاریخ سینما کدامند؟
وار ریگ – مکس دیوانه: جاده خشم
10 خودروی برتر سینما تاریخ سینما کدامند؟
مینی کوپر – شغل ایتالیایی

یکی از دیگر خودروهای فیلم های معاصر در بین ۱۰ خودروی برتر، مینی کوپر قرمز رنگ از بازسازی فیلم «شغل ایتالیایی» (Italian Job) در سال ۲۰۰۳ است که شاید در کمال تعجب، نمادین تر از همتای خود در نسخه اصلی ۱۹۶۹ رتبه بندی شده است. از دیگر آثار این لیست می توان به بت موبیل از «بتمن» (Batman) 1989 و فورد جی تی اسپورت از فیلم «گرن تورینو» (Gran Torino) در سال ۲۰۰۸ اشاره کرد.

10 خودروی برتر سینما تاریخ سینما کدامند؟
فورد جی تی اسپورت – گرن تورینو

طرفداران فیلم های کلاسیک ممکن است از اینکه هیچ یک از اتومبیل های کلاسیک و پر زرق و برق دار که توسط جاسوس بریتانیایی معروف، «جیمز باند» استفاده می شد به این لیست راه پیدا نکرده اند، شوکه شوند. حتی آستون مارتین DB5 افسانه‌ای باند در سال ۱۹۶۴ که توسط شان کانری در سال ۱۹۶۵ هدایت می‌شد، نتوانست در بین ۱۰ خودروی برتر سینما قرار بگیرد.10 خودروی برتر سینما تاریخ سینما کدامند؟

نمادین ترین ماشین های فیلم تاریخ سینما
۱. دلورین دی‌ام‌سی ۱۲ از (Back to the Future) «بازگشت به آینده» (۱۹۸۵)
۲. وار ریگ (War Rig) از «مکس دیوانه: جاده خشم» (۲۰۱۵)
۳. فورد جی تی اسپرت (Ford GT Sport) از «گرن تورینو» (۲۰۰۸)
۴. شورولت کامارو زد ۲۸ (Chevrolet Camaro Z28) از «تبدیل شوندگان» (۲۰۰۷)
۵. وی دبلیو نوع ۲ (VW Type 2) از «میس سان شاین کوچولو» (۲۰۰۶)
۶. اکتومبیل (Ectomobile) از «شکارچیان روح» (۱۹۸۴)
۷. بتموبیل (Batmobile) «بتن» (۱۹۸۹)
۸. مینی کوپر آر ۵۰ (Mini Cooper R50) از «شغل ایتالیایی» (۲۰۰۳)
۹. اتوبوس جی ام نیو لوک (GM New Look) از «سرعت» (۱۹۹۴)
۱۰. شورلت ال کامینو دبلیو ۸۰ (El Camino W80) از «ال کامینو: فیلم بریکینگ بد» (۲۰۱۹)

10 خودروی برتر سینما تاریخ سینما کدامند؟
فورد کراون ویکتوریا

محققان در Carwow همچنین پایگاه داده خود را اسکن کردند تا مشخص کنند کدام برند خودرو بیشتر حضور را در فیلم ها داشته است. فورد با ۱۰۳۶۳ بار حضور در سینما پیشتاز است. فورد کراون ویکتوریا ۱۰۱۹ بار در فیلم های سینمایی دیده شده است. شورلت و مرسدس بنز در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. فیات و فولکس واگن با کمتر از نیمی از تعداد دفعات حضور فورد پنج خودرو برتر از لحاظ حضور را تکمیل می کنند.

 منبع: روزیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا