هتلی با ترکیب معماری ایتالیایی و بازسازی ژاپنی (+عکس)

پس از ۳۴ سال فعالیت و چندین بار تغییر در مالکیت، هتل il Palazzo که ابتدا توسط آلدو روسی طراحی شد، اخیرا تحت روند طراحی مجدد به رهبری گروه یوچیدا دیزاین ژاپن قرار گرفته است.

موبنا – آنچه که این هتل را از منظر معماری ارزشمند و قابل توجه می سازد، همین حضور نام آلدو روسی است.

آلدو روسی (۱۹۳۱-۱۹۹۷) یک معمار برجستهٔ اهل ایتالیا بود. وی دانش‌آموخته دانشگاه پلی‌تکنیک میلان بود. روسی در سال ۱۹۹۰ برنده جایزه معماری پریتزکر شد. او در سال ۱۹۶۶ در کتابی با عنوان معماری شهر، به ارائه نظریاتی در نقد مدرنیسم در معماری و شهر پرداخت این کتاب سعی کرده بود با تصویرسازی‌های ذهنی جذاب و یادآوری‌هایش نسبت به غنای محیط هنری گذشته بگوید چطور می شود که ما یک شهر را به خاطر می‌سپاریم. او بر معماران بزرگی چون پیتر آیزنمن اثرگذار شد. او را می‌توان در دسته معماران نو خردگرای ایتالیایی نیمه دوم قرن بیستم دانست.

نظم ژاپنی چگونه یک سازه ایتالیایی را دگرگون کرده است! (تصویری)

هتل در شهر فوکوئوکا ژاپن قرار دارد و پس از تغییرات درهای خود را در ۱ اکتبر ۲۰۲۳ به روی عموم باز کرد. حاصل کار نیز انصافا شگفت انگیز است و نشان از عملکرد موفق تیم معماری ژاپنی دارد.

هتل نه تنها جذابیت اصلی همیشگی یا همان روح ایتالیایی آلدو روسی را حفظ کرده، بلکه با ظاهر جدید خود نیز به خوبی هماهنگ شده و به استفاده از مصالح طبیعی وفادار مانده است. یکی از مجلات مطرح معماری بین المللی درباره نتایج کار اوچیدا دیزاین می گوید: بهترین چیزی که در رابطه با تلاش اوچیدا می توان گفت همان نظم ژاپنی است که در تمامی لایه های کار قابل احساس است، بله همان نظمی که ملت ژاپن به آن شهرت دارند…

نظم ژاپنی چگونه یک سازه ایتالیایی را دگرگون کرده است! (تصویری)

این دگرگونی ضمن ادای احترام به گذشته، حال و هوای مدرن را در بر می گیرد و در تلاش است تا عناصر طراحی شرقی و غربی را با هم ترکیب و خود را به عنوان برترین بوتیک هتل ژاپن معرفی کند. به عبارت دیگر معمار ژاپنی بسیار ظریف و محترمانه اندیشه های خود را وارد نبض پروژه کرده است.

هتل il Palazzo گروه یوچیدا دیزاین ژاپن

«برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ، روی آن ها کلیک کنید»

طراحی مجدد توسط اوچیدا دیزاین پالت های رنگی جدیدی را معرفی و طرح سه رنگ اصلی هتل شامل قرمز، سبز و آبی را به روز می کند. با انتقال از زیرزمین به اتاق‌ های مهمان، سالن آسانسور هر طبقه دارای آینه‌ هایی است که با نقاشی‌ های آلدو روسی تزئین شده ‌اند. بدین ترتیب در روند بازسازی از مفهوم اولیه طراحی هم الهام گرفته شده است.

هتل ژاپنی
هتل ژاپنی
هتل ژاپنی
هتل ژاپنی
هتل ژاپنی
 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا