وولینگ مینی کابریو؛ ارزان ترین خودرو الکتریکی کانورتیبل (+عکس)

موبنا وولینگ مینی ئی وی را قبلا معرفی کرده ایم که جزئیاتش در لینک زیر قابل دسترسی است:

 وولینگ مینی الکتریکی؛ راهکار ارزان چینی برای ترافیک و آلودگی هوا! (+تصاویر)

وولینگ سال گذشته برابر با ۴۴۳۴۰۰ دستگاه از مینی ئی وی را تحویل مشتریان خود داده تا این خودرو کوچک رکورد سومین خودرو پرفروش کره زمین در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص دهد.

در تصویر زیر لیست پرفروش ترین خودروهای الکتریکی جهان در سال ۲۰۲۲ را مشاهده می کنید که اوضاع خوب برندهای چینی در این لیست کاملا مشخص است.

رده سوم لیست، وولینگ مینی ئی وی مشخص شده است

وولینگ مینی ئی وی کابریو در بازار چین حدود ۱۴ هزار دلار قیمت دارد تا رکورد ارزان ترین خودرو الکتریکی کانورتیبل را نیز در اختیار داشته باشد. برای مقایسه قیمت باید بگوئیم که مزدا ام اکس-۵ میاتا کانورتیبل در بازار آمریکا از ۳۰ هزار دلار کلید می خورد.

نسخه کابریو یا بدون سقف از نظر ظاهری و طراحی تفاوت خاصی با مدل استاندارد مینی ئی وی ندارد. رینگ ها نیز همچنان ۱۲ اینچی هستند.

وولینگ کابریو از منظر ابعاد برابر با ۳۰۵۹ میلیمتر در طول، ۱۵۲۱ میلیمتر در عرض و ۱۶۱۴ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز ۲۰۱۰ میلیمتر است.

در بخش پیشرانه از تک موتور الکتریکی استفاده می شود که با توجه به تریم ۲۰، ۲۷ و ۴۱ اسب بخار خروجی دارد. بسته باتری لیتیم-یون خودرو نیز براساس تریم در ظرفیت های ۹.۲ ، ۱۳.۸ و ۲۶ کیلووات ساعت ارائه می شود.

تریم پرچمدار با پیشرانه ۴۱ اسب بخاری، گشتاوری معادل ۱۱۰ نیوتن متر دارد و برد حرکتی آن با استفاده از قوی ترین بسته باتری در لیست آپشن به ۲۸۰ کیلومتر می رسد.

بیشینه سرعت خودرو ۱۰۰ کیلومتر برساعت است.

وولینگ مینی ئی وی کابریو

 منبع: عصرایران
خروج از نسخه موبایل