معرفی نخستین خودرو سوپر اسپرت مازراتی (+فیلم)

مازراتی اس.پی.ای (Maserati S.p.A) یک تولیدکننده خودروهای لوکس ایتالیایی است. این شرکت بسیار قدیمی تر از دو خودروساز مطرح ایتالیایی دیگر یعنی فراری و لامبورگینی است و تاریخ تاسیس آن به سال ۱۹۱۴ در شهر بولونیا باز می گردد. نخستین خودروهای مازراتی نیز در سال ۱۹۲۶ از خط تولید خارج شدند.

موبنا – در حال حاضر، مقر اصلی و کارخانه مازراتی در شهر مودنا، ایتالیا قرار دارد. این شرکت از سال ۲۰۲۱ زیر مالکیت شرکت خودروسازی چند ملیتی استلانتیس فعالیت می کند. لوگو نیزه سه شاخه مازراتی یکی از شناخته شده ترین نشان های تجاری در جهان است.

 

 

معرفی مدل ام سی ۲۰

مازراتی ام سی ۲۰ (MC20) یکی از جدیدترین محصولات این خودروساز ایتالیایی و نخستین خودرو سوپر اسپرت تولیدی شرکت محسوب می شود. برای تولید این مدل، کارخانه ویاله چیرو منوتی (Viale Ciro Menotti) مازراتی در مودنا با خطوط جدید تولید، مونتاژ پیشرانه، رنگ آمیزی و آزمایشگاه پیشرانه مدرن سازی شده است.

یکی از نوآوری های کلیدی در بخش تولید کارخانه استفاده از سامانه متمایزی برای حمل و نقل بدنه خودروها طی مراحل مونتاژ با استفاده از وسایل نقلیه هدایت شونده خودکار است. این سامانه امکان انتقال خودروها طی فرایند مونتاژ با بالاترین درجه ایمنی و اطمینان را فراهم می کند.

خودروها با دست مونتاژ می شوند تا استادکاری که مازراتی به آن معروف است، حفظ شود. اتوماسیون حداقلی است و تنها سه ربات در کل سامانه وجود دارند که دو ربات برای رنگ آمیزی بدنه و یکی برای اعمال بهینه چسب به منظور اتصال شیشه های جلو و عقب استفاده می شود.

خط تولید جدید مازراتی به شش منطقه بزرگ تقسیم می شود که شامل خط مونتاژ بدنه با منطقه مترولوژی، خط رنگ آمیزی، خط مونتاژ پیشرانه، خط مونتاژ خودرو با مناطق آماده سازی، خط تست و خط عملیات نهایی می شوند.

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

پیشرانه ای کاملا جدید برای مازراتی ام سی ۲۰

مازراتی در خودرو ام سی ۲۰ از یک پیشرانه کاملا جدید توربو دوقلو ۶ سیلندر خورجینی استفاده کرده است. این پیشرانه که به نام “نتونو” (Nettuno) شناخته می شود از یک سامانه احتراق دو گانه منحصر به فرد سود می برد که از خودروهای مسابقات فرمولا ۱ گرفته شده است و با یک جعبه دنده هشت سرعته دو کلاچ اتوماتیک جفت می شود. نتونو توانایی تولید ۶۳۰ اسب بخار نیرو و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

پیشرانه نتونو نخستین فرزند آزمایشگاه پیشرانه مازراتی است که در کارخانه ویاله چیرو منوتی راه اندازی شده است.

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

خط تولید خودرو مازراتی ام سی 20

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا