متفاوت ترین موزه ویتنام و یکی از عجیب ترین سازه های جهان! (+عکس)

موبنا – گروه معماران ARB موزه ویتنامی Đạo Mẫu را به شیوه ای متمایز طراحی می کنند؛ پروژه ای فرهنگی که از باورهای هنرمند مردمی مشهور ویتنامی Xuan Hinh، الهام می گیرد.

این موزه که در دهکده ای نزدیک هانوی قرار دارد، در فضایی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع در دل باغی ۵۰ ساله جای گرفته و از چشم اندازی متمایز شامل درختان کاج و بونسای، خانه ای کوچک و همچنین دروازه اصلی حفاظت می کند. گفتنی است که در این طرح بلوک‌ های کاربردی جدید به منظور اقامت، فضای گالری‌ و آشپزخانه در اطراف خانه قدیمی ادغام می‌ شوند.

کاشی‌ های سفالی سنتی جمع‌ آوری‌ شده از خانه‌ های تاریخی در نواحی مجاور، پالت اصلی مصالح موزه را شکل می دهند و به عنوان نمادی از تعهد بر حفظ میراث معماری در قلب فرهنگ شهرنشینی این روزهای جهان تاکید دارند. در واقع گویی استفاده از این کاشی ‌ها خاطرات تاریخی و فضای مقدسی که توسط دود عود در معابد ایجاد می شود را زنده می کند.

به بیان دیگر هدف این پروژه به طور کلی حفظ باورها و سنت ‌های ذاتی ویتنام است و به همین دلیل از مواد محلی مانند کاشی ‌های سفالی کمک گرفته شده است. بدین ترتیب این موزه نه تنها میراث معماری منطقه را حفظ می کند، بلکه تاریخچه فرهنگی غنی مردم ویتنام را نیز از طریق استفاده از اشکال هنری سنتی انتقال می دهد.

خروج از نسخه موبایل