چانگان یک سدان اقتصادی ارزنده روانه بازار کرد (+عکس)

چانگان سدان جدید خود با نام A05 را روانه بازار کرد. این خودرو در چین با برند Qiyuan عرضه می شود که از زیرمجموعه های جدید چانگان است.

موبنا –  A05 در بازار چین از ۱۲۳۰۰ تا ۱۸۱۰۰ دلار قیمت دارد و در ۶ تریم متنوع پیش روی مشتریان قرار می گیرد.

با توجه به برچسب قیمت و تصاویری که از آن مشاهده می کنیم، به نظر می رسد یک محصول اقتصادی ارزنده به میدان رقابت چینی ها اضافه شده است.

Qiyuan A05 از منظر ابعاد برابر با ۴۷۸۵ میلیمتر در طول، ۱۸۴۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۶۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۷۶۵ میلیمتر است. دستگیره درب های پاپ-آپ و جزئیات بدنه به شکل گیری منظره ای جذاب در نمای جانبی چانگان Qiyuan A05 منتج شده است.

این چانگان شباهت زیادی به خودرو Yida دارد که قبلا اینجا معرفی کرده ایم.

پروفایل دماغه نیز حالتی یکپارچه و داینامیک دارد که به نوعی در محصولات کنونی بازار چین متفاوت و جدید محسوب می شود.

نمای عقب یک منظره تکراری است که مشابه آن را در برندهای مطرح جهانی پیش از این، بارها دیده ایم. روی سقف یک چراغ ترمز که میزبان ۱۴ لامپ ال ئی دی است در حالت بال کوسه نصب شده است.

کابین Qiyuan A05 نقطه قوت این چانگان محسوب می شود که برای این رده قیمتی حقیقتا فوق العاده و جذاب به نظر می رسد. عناصر کرومی اینجا حضور سنگینی دارند تا به نوعی بر کیفیت کار خودروساز تاکید داشته باشند. طراحی فرمان و کنسول جلو نیز به هیچ عنوان در سطح یک محصول اقتصادی قرار ندارد و بیننده را به یاد پرچمدارها می اندازد.

نمایشگر اصلی تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه ۱۳.۲ اینچ، نمایشگر اطلاعات کیلومتر با جانمایی متفاوت و اندازه ۱۰.۲۵ اینچی از جذابیت های این کابین هستند.

Qiyuan A05 ؛ آیا این چانگان خوش قیمت ترین خودرو چینی است؟! (+عکس)

چانگان سطح ۲ رانندگی خودران را نیز به این خودرو آورده که بازهم با ۱۸ هزار دلار یک شرایط رویایی را برای مشتریان ایجاد می کند.

پشتیبانی از فرمان های صوتی در این چانگان شامل تنظیمات سیستم تهویه نیز می شود که در نوع خود بسیار جالب است.

در بخش پیشرانه از فناوری پلاگین هیبرید استفاده شده که ترکیبی از تپنده ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر و تک موتور الکتریکی روی محور جلو است. بیشینه قدرت موتور ۱۱۰ بنزینی ۱۱۰ اسب بخار است. عملکرد موتور الکتریکی با توجه به تریم متغیر است. تریم پایه ۱۹۰ اسب بخار خروجی و ۳۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد و در تریم بالاتر به ۲۱۵ اسب بخار و ۳۳۰ نیوتن متر می رسد.

شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر با تریم پرچمدار برابر با ۶.۸ ثانیه محاسبه شده است.

انرژی مورد نیاز Qiyuan A05 از بسته باتری ۹.۰۷ کیلووات ساعت ترنری لیتیم در تریم پایه و ۱۸.۹۹ کیلووات ساعت لیتیم آهن فسفات در تریم بالاتر تامین می شود. برد حرکتی در حالت الکتریکی خالص به ترتیب ۷۰ و ۱۴۵ کیلومتر محاسبه شده است.

برد حرکتی ترکیبی خودرو یعنی اگر باک بنزین پر باشد و باتری نیز شارژ کامل شود بین ۱۲۲۵ تا ۱۳۰۰ کیلومتر خواهد بود.

چانگان Qiyuan A05

چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
چانگان Qiyuan A05
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا