عناب این گونه معجزه می کند

قدیمی‌ها از عناب همیشه به نیکی یاد می‌کنند. شاید پای صحبت‌های مادربزرگ و پدربزرگ‌ها که نشسته‌اید برای درمان بعضی از درد‌ها و مشکلات زیاد شنیده باشید که از عناب اسم برده‌اند!

موبنا-عناب شباهت کمی با سنجد دارد! در ابعاد زیتون است و رنگ آن هم زیباست! اصلا یکی از رنگ‌هایی که در پالت رنگ‌ها داریم عنابی است! خوشرنگ و جذاب! اگر به تنهایی هم میلتان بکشد بخورید خوشمزه است. هسته دارد و بافت آن نه نرم است و نه سفت! اما خاصیت چه؟! چه فوایدی دارد؟

قدیمی‌ها از عناب همیشه به نیکی یاد می‌کنند. شاید پای صحبت‌های مادربزرگ و پدربزرگ‌ها که نشسته‌اید برای درمان بعضی از درد‌ها و مشکلات زیاد شنیده باشید که از عناب اسم برده‌اند! اما به راستی این خوردنی کوچک و ریزه میزه چه فایده‌ای دارد که از آن باید آگاه باشیم؟

۱- بهبود سرفه

الان فصل سرفه است! فصل سرماخوردگی‌های ناگهانی و پی در پی! سرفه‌هایی که با زور شربت کمی بهتر می‌شوند! بهتر است حتما عناب تازه و سلامت در منزل داشته باشید تا دم کرده‌ی آن را میل کنید و اثر بی نظیرش را روی سرفه ببینید!

۲- تقویت سیستم ایمنی

چه چیزی مهم‌تر از این است که بدنی قوی داشته باشید و کمتر بیمار شوید؟! برای این مساله باید سیستم ایمنی‌تان را تقویت کنید. عناب این کار را برای شما انجام می‌دهد. پس از آن غافل نشوید!

نوشته های مشابه

۳- رفع سردرد و سرگیجه

طرفداران طب سنتی می‌گویند اگر به مدت دو هفته روی ۵ دانه عناب میل کنید از سردرد و سرگیجه رها خواهید شد. امتحانش که ضرر ندارد.

۴- داروی ضد پیری!

آنتی اکسیدان‌های عناب جلوی روند پیری را می‌گیرند! پوست شما شاداب و سفت و سرحال‌تر خواهد شد!

۵- آرام‌بخش و خواب‌آور

در دوره‌ای هستیم که خیلی از افراد مشکلات خواب دارند. بی خوابی دست از سرشان برنمی‌دارد و این خیلی اذیت کننده است. بهتر است قبل از خواب مقداری از دمنوش عناب را میل کنید تا استرس و اضطراب ناخودآگاه از شما دور شود و برای یک خواب آرام آماده شوید.

۶- کاهش وزن

اگر در روند کاهش وزن قرار دارید عناب هم نوشیدنی مناسبی برای شماست. تاحدودی احساس سیری به شما خواهد داد و این در جلوگیری از پرخوری خیلی مفید است.

۷- تصفیه کننده خون

عناب حاوی مقداری ساپونین و آلکالوئید است که این مواد برای سم زدایی از بدن خیلی مفید و کاربردی هستند؛ و با تصفیه خون از سموم جلوی ابتلای شما به بیماری‌های مختلف گرفته خواهد شد!

۸- درمان کبد چرب

یکی از مشکلاتی که در دنیای امروز اکثر افراد با آن دست به گریبان هستند کبد چرب است! دمنوش عناب با پاکسازی بدن و دفع سموم به عملکرد بهتر کبد کمک می‌کند. هورمون کوکوربیتاسین در عناب این مسئولیت را به عهده دارد و خوب از پس آن برمی‌آید!

۹- برطرف کننده آکنه و جوش

آنتی اکسیدان‌های موجود در عناب التهابات پوست را کم می‌کند و جلوی افزایش آکنه و جوش را می‌گیرد. آب عناب تازه را روی پوست خود بمالید و بعد از ۳۰ دقیقه آن را بشویید. بعد از مدتی استفاده نتیجه آن را خواهید دید.

۱۰- بهبود سلامت جنسی مردان

مطالعاتی که روی عناب و مردان صورت گرفته است نشان می‌دهد مصرف آن باعث تحرک اسپرم‌ها می‌شود و همچنین از زودانزالی در مردان جلوگیری می‌کند.

۱۱- بهبود مشکلات گوارشی

نقش موثر عناب در تقویت سیستم گوارش و کنترل اسهال قابل توجه است. بهترین زمانی که می‌توانید به این منظور از عناب استفاده کنید قبل از صرف غذاست.

منبع: راهنماتو

دکمه بازگشت به بالا