قاتل پاییزی عفونت !

خیلی‌ها در طب سنتی از نارنگی به عنوان شربت اکسپکتورانت طبیعی یاد می‌کنند. بله همان شربت تلخی که وقتی سرفه هایتان شدید می‌شود، آن را سر می‌کشید و دلتان می‌خواهد هرچه زودتر شما را از شر سرفه نجات دهد.

موبنا-نارنگی میوه پاییزی، دارای مقادیر بسیارزیادی ویتامین سی است که هم سیستم ایمنی را تقویت می‌کند، هم به مبارزه با عفونت‌های ویروسی می‌آید و هم هیستامین بدن را کاهش می‌دهد.

هروقت کسی می‌شنود که سرما خورده اید قطع به یقین به شما توصیه می‌کند که آب لیموشیرین و پرتقال بخورید. همه ما نیز به اندازه کافی در مورد خواص این دو میوه برای بهبود سرماخوردگی می‌دانیم، اما آیا می‌دانستید که نارنگی، یک رقیب جدی برای آن دوتای دیگر است؟ خیلی‌ها در طب سنتی از نارنگی به عنوان شربت اکسپکتورانت طبیعی یاد می‌کنند. بله همان شربت تلخی که وقتی سرفه هایتان شدید می‌شود، آن را سر می‌کشید و دلتان می‌خواهد هرچه زودتر شما را از شر سرفه نجات دهد.

به واقع، نارنگی خلط آور است و می‌تواند کمک زیادی برای خروج خلط از گلویتان بکند. البته مصرف نارنگی شیرین برای چنین مواقعی توصیه می‌شود، چون نارنگی ترش ممکن است تحریک سرفه را به همراه داشته باشد و شاهد نتیجه عکس باشید.

این میوه خوش خوراک که تقریبا فقط درفصل پاییز مهمان ماست، دارای مقادیر بسیارزیادی ویتامین سی است که درست مثل همه میوه‌های دیگری که به شما توصیه کردیم، هم سیستم ایمنی را تقویت می‌کند، هم به مبارزه عفونت‌های ویروسی می‌آید و هم هیستامین بدن را کاهش می‌دهد.

نوشته های مشابه

نارنگی همچنین ادرارآور است و سرگیجه و تهوع که معمولا در دوران سرماخوردگی به سراغمان می‌آید را نیز از بین می‌برد. راستی اگر مثل خیلی‌ها درگیر آنفلوآنزا هستید، دمنوش نعناع و نارنگی را فراموش نکنید. این دمنوش برای کاهش علایم بیماری بسیاری موثر است. حالا که نگاهتان به نارنگی محترمانه‌تر شده، لطفا این میوه پرخاصیت و خوش خوراک پاییزی را فراموش نکنید.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا