رابطه عاطفی خود را با ۱۱ نشانه بررسی کنید (+عکس)

کاملاً طبیعی است که گهگاه شک کنید که آیا رابطه تان همان چیزی است باید باشد یا خیر. رابطه ی عاطفی شما شاید با خانواده ی خودتان که در آن بزرگ شدید، متفاوت باشد و این هیچ ایرادی ندارد.

موبنا-در ادامه از نشانه های غیر منتظره ای خواهیم گفت که بر خلاف باور رایج نشان می دهند شما رابطه عاطفی خوبی دارید.

۱- زیاد باهم صحبت نمی کنید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

شما و شریک عاطفی تان می توانید مدت زیادی را در سکوت کنار یکدیگر سپری کنید بدون آنکه این سکوت معذب تان کند. شما مجبور نیستید دائماً با همدیگر صحبت کنید. کارشناسان می گویند زوج هایی که می توانند در سکوت کنار هم باشند و به کارهای خودشان برسند، رابطه ی بسیار ویژه ای دارند.

۲- جدا از هم به سفر می روید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

نوشته های مشابه

هر چه می گذرد زوج های بیشتری تصمیم می گیرند جدا از یکدیگر به سفر بروند. این امر می تواند رابطه ی شما حتی تقویت کند: اگر واقعاً شریک عاطفی تان را دوست داشته باشید، دلتنگش خواهید شد. در عین حال، خود شما هم می توانید در این فرصت هر کاری که مایل باشید انجام دهید. مثلاً می توانید با دوستان تان ترتیب یک دورهمی دهید، در حالی که شریک عاطفی تان جایی دیگر مشغول کوهنوردی است.

۳- شریک عاطفی تان با خانواده تان وقت نمی گذراند

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

اگر والدین و شریک عاطفی تان باهم کنار می آیند که عالی است. اما اگر دل خوشی از هم نداشته باشند، شرایط ناخوشایندی خواهد بود. با این حال، این امر لزوماً مشکل ساز نخواهد بود. شریک عاطفی شما مجبور نیست در همه ی دورهمی های خانوادگی شما که والدین تان در آن حضور دارند شرکت کند، با این حال، می تواند کماکان شما را دوست داشته باشد و برای خانواده تان احترام قائل باشد. کافی است در اولین فرصت باهم درباره ی آن صحبت و توافق کنید و چارچوبش را مشخص کنید.

۴- دیدگاه ها و علائق متفاوتی دارید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

کارشناسان معتقدند تأکید بیش از اندازه ای بر اهمیت داشتن سرگرمی های مشابه در رابطه عاطفی وجود دارد. به عقیده ی آن ها، داشتن علائق مشترک شاید صرفاً به زوج ها کمک کند که مشکلات رابطه ی خود را نادیده بگیرند و رابطه ای را ادامه دهند که عمر آن به سر رسیده. آن ها می گویند اغلب افراد به کسی متفاوت از خودشان نیاز دارند تا آن ها را قوی کند و غنای بیشتری به زندگی شان بخشد.

۵- زیاد جر و بحث می کنید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

گاهی وقتی که از هم خیلی عصبانی هستید، باهم بحث تان می شود. کارشناسان می گویند عمده ی احساسات منفی ما را کسانی که دریافت می کنند بیشتر از همه آن ها را دوست داریم. از سویی دیگر، دعوا برای رابطه مفید است، چرا که نشان می دهد هر دو طرف باید چیزی را تغییر دهند. مهم این است که دعواهایتان را به شکلی مثبت به پایان برسانید و به اشتباهات خود اذعان کنید.

۶- به بهای صدمه زدن به خودتان تلاش نمی کنید همدیگر را راضی نگه دارید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

کارشناسان مخالف تلاش زیاد برای راضی نگه داشتن شریک عاطفی خود هستند. به گفته ی آن ها اگر کسی زیاد از حد برای کمک به دیگران تلاش می کند، ممکن است به این دلیل باشد که در کودکی به تلاش هایش بی اعتنایی می شده یا احساس نمی کرده که به اندازه ی کافی خوب است.

۷- جدا از هم می خوابید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

شما جدا از هم می خوابید چون یکی از شما در خواب خروپف می کند و دیگری به قدری خوابش سبک است که با کوچک ترین صدایی از خواب می پرد، چه برسد به خروپف. این روزها زوج های بیشتر و بیشتری جدا از هم می خوابند. تحقیقات نشان داده فایده ی داشتن خواب مناسب برای رابطه عاطفی بسیار بیشتر از خوابیدن در کنار یکدیگر است.

۸- فرزند ندارید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

شما فرزندی ندارید و با این مسأله مشکلی هم ندارید چون خواست و تصمیم هر دوی شما بوده. تحقیقات نشان داده زوج هایی که به خواست خود تصمیم به بچه دار نشدن گرفته اند، اغلب از زوج های دارای فرزند شادترند.

۹- کمتر از چیزی که خودتان می خواهید باهم وقت می گذرانید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

شما و شریک عاطفی تان امکان این را ندارید که زمان زیادی را کنار هم بگذرانید، اما نگرانی ای هم از بابتش ندارید، چرا که به شریک عاطفی تان اعتماد دارید و از احساس او به خود هم مطمئن هستید. البته که مدت زمانی که زوج ها در کنار هم سپری می کنند اهمیت زیادی برای رابطه عاطفی دارد، اما به گفته ی کارشناسان، از آن بسیار مهم تر این است که این زمان باهم بودن چگونه سپری شود. انجام کارهای مختلف با یکدیگر به رابطه عاطفی شادی می بخشد.

۱۰- زمان زیادی طول کشید تا همدیگر را همانطور که هستید بپذیرید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

همه ی ما عیب های خودمان را داریم و گاهی مدتی طول می کشد تا دیگران آن ها را بپذیرند. کارشناسان می گویند پذیرش آدم ها با همه ی خوبی ها و بدی هایشان به این معنا نیست که باید با همه ی کارهای آن ها موافق باشیم. پذیرش، موافقت با واقعیت، بدون تلاش برای تغییر آن است. اگر شرکای عاطفی احساس کنند همانطور که هستند از سوی همدیگر پذیرفته شده اند، رابطه ی آن ها بسیار بهبود خواهد یافت.

۱۱- علاقه تان به یکدیگر را به روش های متفاوتی ابراز می کنید

رابطه عاطفی خود را با 11 نشانه بررسی کنید (+عکس)

شما و شریک عاطفی تان می توانید روش های متفاوتی برای ابراز علاقه ی خود به یکدیگر داشته باشید. ممکن است برای یکی از شما ابراز کلامی مهم باشد و برای دیگری، ابراز با رفتار. تحقیقات نشان داده زوج هایی که ازدواج بادوامی دارند، از کارهایی مانند خرید غذا یا تمیز کردن خانه برای نشان دادن عشق و توجه خود نسبت به یکدیگر استفاده می کنند.

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا