این مرسدس بنز ۴ سیلندر بیشتر از ۸ سیلندر ارزش دارد! (+عکس)

مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی۶۳ اس ئی پرفورمنس ۲۰۲۵ قطعا یکی از بهترین های کلاس شاسی بلند است که تا به امروز به بازار جهانی خودرو معرفی شده و در این هیچ جای شکی وجود ندارد.

موبنا – اما اینکه تحفه آلمانی مذکور چه ویژگی هایی دارد، موضوع مطلب امروز ما را شکل داده است، در ادامه با ما همراه باشید:

اول از همه باید به طراحی این مرسدس جی ال سی۶۳ اشاره کنیم که همچنان جذابیت های بنز را همراه خود دارد و کاملا وارد فاز طراحی جدید این کمپانی نشده که البته طبیعی هم است زیرا همچنان میزبان یک پیشرانه بنزینی است. به اعتقاد خیلی از مخاطبان محصولات مرسدس ، این طراحی به مراتب جذاب تر از راهبردی است که طراحان بنز برای خانواده ئی کیو اس پیش گرفته اند.

مرسدس جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس ؛ این 4 سیلندر بیشتر از 8 سیلندر ارزش دارد! (+عکس)

وقتی می شود از یک ۴ سیلندر تک تورو ۲ لیتری در یک سیستم هیبریدی حدود ۶۷۰ اسب بخار خروجی و ۱۰۲۰ نیوتن متر گشتاور گرفت، دیگر شانسی برای ۸ سیلندرها باقی نمی ماند به همین سادگی!

بخش بنزینی پیشرانه با سامانه توربوشارژ الکتریکی که در اختیار دارد برابر با ۴۶۹ اسب بخار خروجی و ۵۴۵ نیوتن متر گشتاور می دهد تا باقی ماجرا برعهده بخش پلاگین هیبرید باشد که در معماری آن، یک موتور الکتریکی روی محور عقب نصب شده و ۲۰۱ اسب بخار خروجی و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

مرسدس پرچمدار جی ال سی۶۳ طی ۳.۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز به طور الکترونیکی روی ۲۷۵ کیلومتر برساعت محدود شده است.

انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از بسته باتری ۶.۱ کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود.

باتری براساس معماری ۴۰۰-ولت توسعه یافته تا از فناوری شارژ سریع پشتیبانی کند. مرسدس همچنین بروزرسانی هایی در مدیریت دما و خنک کنندگی این بسته باتری ایجاد کرده که عملکرد و ایمنی آن را بهبود می دهد.

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و سیستم تعلیق تطبیقی مرسدس تجربه سواری بسیار نرم و تحت کنترلی را با یک شاسی بلند برای کاربر خود به همراه دارد.

سرعت خودرو در وضعیت الکتریکی خالص، بیشینه ای برابر با ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت دارد و برد حرکتی در این شرایط رانندگی حدود ۱۲ کیلومتر است.

در بخش جعبه دنده نیز از نمونه ۹ سرعته اتوماتیک استفاده می شود.

مرسدس بنز در قسمت کابین الگوی شناخته شده ای را دنبال می کند که در رابطه با محصول جدید خود که قرار است از تابستان ۲۰۲۴ در خیابان ها باشد نیز شرایط مشابهی وجود دارد. نمایشگر ۱۱.۹ اینچی لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر ۱۲.۳ اینچی اطلاعات کیلومتر پشت فرمان، نمایشگر هداپ و نرم افزار اختصاصی ام باکس بخشی از ویژگی های مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی۶۳ اس ئی پرفورمنس ۲۰۲۵ هستند.

 مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی۶۳ اس ئی پرفورمنس ۲۰۲۵ 

تصاویر کابین منتشر نشده است.

  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025
  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025
  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025
  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025
  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025
  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا