خوراک ماهی که می تواند شما را بکشد!

ماجراجو‌های غذایی از خوردن این نوع ماهی که از سیانور هم سمی‌تر است استقبال می‌کنند.

موبنا-خوراک فوگو یا بادکنک‌ماهی، یکی از سمی‌ترین ماهی‌های دنیاست. بدن این ماهی پر از سم تترودوتوکسین است که می‌گویند ۱۰هزار برابر سمی‌تر از سیانور است. این سم در اندام‌های کبد، تخمدان، روده‌ها، چشم‌ها و پوست بادکنک‌ماهی وجود دارد.

این ماهی را اگر به‌روش صحیح آماده نکنید، مرگبار می‌شود

سم تترودوتوکسین، مسدودکننده کانال‌های سدیمی است و ماهیچه‌های فرد مسموم را از کار می‌اندازد. قربانی در حالی‌که کاملا هوشیارست، توانایی حرکت و تنفس خود را از دست داده و گردش خون او ضعیف می‌شود تا جایی‌که جان خود را از دست می‌دهد.

بدتر از همه که این سم هنوز پادزهر ندارد و فقط با دستگاه تنفس مصنوعی قربانی را زنده نگه می‌دارند تا سم به‌تدریج از بدن او خارج شود.

سرو این غذا در بسیاری از کشور‌های جهان ممنوع است، اما در ژاپن، چین و کره جنوبی، طرفدار‌هایی دارد. قوانین سختی هم برای تهیه آن وجود دارد. این ماهی را باید ماهرترین آشپز‌هایی بپزند که حداقل سه سال در تهیه این نوع ماهی دوره دیده باشند. آن‌ها باید مراقب باشند قسمت‌های غیرسمی بدن این ماهی را جدا کرده و بپزند. موقع پاک کردن هم اگر اندام‌های سمی آن پاره شوند، سم به قسمت‌های دیگر بدن این ماهی منتشر شده و خوردن آن را مرگبار می‌کند.

خبر انلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا