انگشت شیطان باز شد ! (+عکس)

با این حال بوی تعفن انگشتان شیطان حشرات را جذب می‌کند، که آن‌ها برای پخش هاگ خود به آن‌ها تکیه می‌کنند تا بتوانند تولید مثل کنند.

موبنا-انگشتان شیطان، قارچ‌های عجیب بومی استرالیا و نیوزلند، اکنون در حال رشد در سراسر دنیا هستند، اگرچه، آن‌ها در نیمکره جنوب شرقی فراوانتر هستند.

بی‌جا نخواهد بود اگر این قارچ عجیب در یک فیلم ترسناک حضور داشته باشد؛ انگشتان شیطان چهار تا هشت “انگشت” شاخک مانند دارند که قرمز هستند. این قارچ نه تنها عجیب و غریب به نظر می‌رسد بلکه به گونه‌ای است که انگار از جهتم آمده‌است و حتی بوی جهنمی دارد؛ افرادی که این قارچ را از نزدیک دیده‌اند می‌گویند که آن بوی گوشت گندیده می‌دهد.

«انگشتان شیطان»

با این حال بوی تعفن انگشتان شیطان حشرات را جذب می‌کند، که آن‌ها برای پخش هاگ خود به آن‌ها تکیه می‌کنند تا بتوانند تولید مثل کنند. مانند بسیاری از قارچ‌ها، آن‌ها ساپروبیک هستند و مواد آلی مرده را تجزیه می‌کنند تا برای خود انرژی ایجاد کنند. قارچ‌ها مواد گیاهی مرده را به سوخت درختان تبدیل می‌کنند و برای رشد گیاهان مفید هستند، بنابراین برای چرخه زندگی جنگل‌ها حیاتی هستند.

اگر بتوانید از بوی تعفن وحشتناک عبور کنید، انگشتان شیطان از نظر فنی قابل خوردن هستند، اما توصیه نمی‌شود، زیرا طعم بسیار تلخی دارند.

دکمه بازگشت به بالا