ماشین مسابقه چینی ! (+عکس)

موبنا-گک به طور رسمی خودروی اسپرت الکتریکی Hyper SSR خود را در چین معرفی کرد. در ابتدا، هایپر با نام تجاری گک Aion معرفی شد. اما بعداً به یک برند مستقل تبدیل شد تا بر استراتژی بازار رده بالای خود تأکید کند. خط تولید مدل هایپر شامل دو مدل GT و SSR است.

به گزارش خبرآنلاین، نام Hyper SSR به معنای «فوق العاده، اسپرت و مسابقه‌ای» است. این خودرو، یک کوپه برقی دو در با طراحی ساده و در‌های بال مانند است.

قسمت جلویی آن دارای چراغ‌های جلوی L شکل و سپر اسپرت با ورودی‌های هوای بزرگ است. فرم و استایل این قسمت تا حد زیادی یادآور هوندا یا آکورا NSX است.

بدنه خودرو از فیبر کربن بوده و برای کاهش وزن ساخته شده است. به لطف ویژگی‌های آیرودینامیکی، SSR نیروی رو به پایین ۱۰۰ کیلوگرمی را فراهم می‌کند. چرخ‌های خودرو همچنین دارای ترمز‌های فیبر کربنی هستند.

در نمای پشتی، دو چراغ باریک و یک اسپویلر فعال وجود دارد. قسمت دیفیوزر خودرو در این قسمت، طراحی به شدت اسپرت و مبتنی بر آیرودینامیک دارد.

در داخل، Hyper SSR دارای دو صندلی با قابلیت تنظیم الکترونیکی، گرمکن و تهویه است. کنسول مرکزی آن یک صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۴.۶ اینچی دارد. راننده همچنین دارای یک فرمان نسبتا کوچک تماما D کات بوده و یک نمایشگر کیلومترشمار ۸.۸۸ اینچی در پشت آن قرار دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های کابین SSR، استفاده از چرم زیاد است. به نظر می‌رسد که مهندسان هایپر، وزن خودرو را با عناصر فیبر کربنی کاهش داده‌اند تا حداکثر چرم را به داخل خودرو اضافه کنند.

هایپر SSR دارای سیستم چهار چرخ محرک با توان خروجی ترکیبی ۱۲۲۴ اسب بخار و ۱۲۳۰ نیوتن متر گشتاور است. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت هایپر، ۲.۳ ثانیه اعلام شده است. البته این شتاب در تیپ برتر به ۱.۹ ثانیه کاهش می‌یابد که عدد فوق‌العاده جذابی است. حداکثر سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. هایپر می‌تواند تا ۵۰۶ کیلومتر (CLTC) مسافت را با یک بار شارژ بپیماید.

Hyper SSR دارای سه سطح تریم است. قیمت مدل پایه ۱۷۶.۴۰۰ دلار، مدل دوم (نسخه سرعت) ۱۹۰.۱۰۰ دلار و مدل سوم (التیمیت تِرَک) ۲۳۱.۲۰۰ دلار اعلام شده است.

از میان اخبار
خروج از نسخه موبایل