۱۳ پیشنهاد جذاب برای طرفداران مینی سریال وسترن (+عکس)

آثار ژانر وسترن تقریباً همیشه وقتی درست ساخته شوند به آثاری محبوب و موفق تبدیل می شوند. این ژانر مشهور به دلیل محیط، حال و هوای متفاوت و درام کلی اش که اغلب داستان های حماسی از ماجراجویی، فرهنگ، تاریخ، محاکمه ها، و طبیعتاً شخصیت های چند وجهی جالبی را در بر می گیرد که با این روایت های جذاب همراه هستند، مخاطب خود را تحت تاثیر قرار می دهد.

موبنا-زوایای ترکیبی انسان در برابر انسان، و انسان در برابر طبیعت در پیش زمینه یک محیط زیبا، زشتی و پلیدی موجود در ذات انسان را برجسته می سازد. و ما اغلب به دنبال یک داستان باشکوه با سرنخ های پیچیده هستیم.

۱۳ مینی سریال وسترن جذاب و باکیفیت که باید دید؛ از Broken Trail تا Into the West

همچنین وسترن ها روایت هایی از زندگی و بقا را به دور از دنیای تکنولوژیک امروزی مان ارائه می دهند و در نتیجه نگاهی تازه به شیوه ای متفاوت از زندگی ارائه می دهند. در این مطلب ۱۳ مینی سریال وسترن فوق العاده، جذاب و دیدنی و البته غنی از مفاهیم این ژانر را معرفی می کنیم که تماشای آن ها وقت زیادی از شما نمی گیرد.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۱۳- Children of the Dust

سیدنی پواتیه یکی از بهترین بازی های اواخر دوران حرفه ای خود را در نقش جیپسی اسمیت، یک جایزه بگیر با پیشینه سیاه پوست و بومیان چروکی که خود را وقف حفاظت از خانه های سیاهپوستان می کند، ایفا کرده است، مینی سریال اقتباسی از دیوید گرین بر اساس رمان کلنسی کارلایل به نام Honkytonk Man. اسمیت همچنین با یک جوان بومی (بیلی ویرت) همراه می شود که پس از حمله سواره نظامی آمریکا به محل اسکانشان، او را نجات می دهد. مرد جوان توسط یک خانواده سفیدپوست بزرگ شده و نام کوربی را برای خود انتخاب می کند، اما وقتی دوباره با مردم خود متحد می شود، نام خود را گرگ سفید می گذارد. در همین حال، اسمیت باید از خود در برابر افراد نژادپرستی که به جامعه سیاه پوستانی که او را به عنوان کلانتر استخدام کرده اند، حمله می کنند، دفاع نماید.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۱۲- How the West Was Won

زب مکاهان (جیمز آرنس) و خانواده اش در حال رفتن به سمت غرب آمریکا هستند اما وقتی برادرش برای جنگ در جنگ داخلی آمریکا فرستاده می شود، زب باید مراقب برادرزاده هایش باشد. با کمک خاله مالی (فینولا فلاناگان)، زب این کودکان را به عنوان فرزندان خود بزرگ می کنند و در عین حال از آن ها در برابر خطرات غرب وحشی و یاغی های بی رحم محافظت می کنند.

چگونه غرب تسخیر شد بر اساس فیلمی ساخته سال ۱۹۶۲ با همین عنوان با بازی جان وین، جیمز استوارت، هنری فاندا و گرگوری پک ساخته شده است. در این سریال آرنس بازیگر Gunsmoke در نقش مکاهان، به همراه ایوا ماری سنت در نقش همسرش، کیت و تعدادی از ستارگان مهمان از جمله ویلیام شاتنر، لوید بریجز، کریستوفر لی و اسلیم پیکنز حضور دارند که در چندین قسمت ظاهر می شوند.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۱۱- Hatfields & McCoys

دو خانواده که در مرز کنتاکی / ویرجینیای غربی زندگی می کنند، با نام هتفیلدها و مک کوی ها، در یک دشمنی طولانی مدت بوده اند که در پایان جنگ داخلی به خشونت کشیده می شود. این خانواده های روستایی آمریکایی به رهبری آنس «شیطان» هتفیلد (کوین کاستنر) و رندال مک کوی (بیل پکستون) درگیر رقابتی چند دهه ای می شوند که منجر به خونریزی و تخریب بی معنی برای هر دو خانواده می شود.

سریال هتفیلدها و مک کوی ها یک مینی سریال سه قسمتی بر اساس یکی از اولین دشمنی های خانوادگی آمریکا است که از سال ۱۸۶۳ آغاز شد و بیش از ۳۰ سال به طول انجامید. در کنار بازی های درخشان کاستنر و پکستون که توسط بازیگران برجسته ای پشتیبانی می شوند، این مینی سریال اساس مینی سریال های مدرن وسترن را بنا نهاد. این سریال حماسی در ۱۶ بخش نامزد جایزه امی شد و کاستنر برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای تام برنگر برنده این جایزه شدند، برنگری که در ابتدا به خاطر بازی در فیلم جوخه در سال ۱۹۸۶ شهرت یافت.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۱۰- ۱۸۸۳

این مینی سریال باکیفیت ۱۰ اپیزودی از سرویس پارامونت پلاس در دوران پس از جنگ داخلی آمریکا روایت می شود و ما داستان خانواده داتن را در سفری طولانی به سمت غرب دنبال می کنیم، که از تگزاس، اوریگان عبور کرده و در نهایت در مونتانا ساکن می شوند، جایی که آن ها مزرعه یلواستون را تاسیس خواهند کرد. همچنین به عنوان یک پیش درآمد برای سریال معروف یلواستون عمل می کند. یک چیز وجود دارد که این مینی سریال به درستی آن را نشان می دهد و آن میل به زندگی بهتر است، صرف نظر از سختی هایش.

این سریال با موفقیت غرب وحشی را به تصویر می کشد. ۱۸۸۳ سریالی بدون خشونت و صحنه های تکان دهنده نیست، اما سریالی است که به درستی زمانی را در تاریخ به تصویر می کشد که پشتکار و خانواده تنها دارایی های یک فرد بوده اند. این سریال نویسندگی بسیار بی نقصی داشته، بازی های بازیگران خیره کننده بوده و تقریباً به شکل بی نقصی کارگردانی می شود.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۹- Broken Trail

در حالی که مسیر شکسته به عنوان تله فیلمی برنده چهار جایزه امی تنها دو قسمت دارد، از نظر داستان بسیار غنی است. در این درام جذاب، روی داستان دو مرد متمرکز هستیم؛ یک گاوچران کهنه کار و برادرزاده اش که از اوریگان به وایومینگ می روند و با پنج دختر چینی که قربانی روسپیگری شده و اکنون به کمک نیاز دارند روبرو می شوند. این دو مرد بین میل شدید خود برای مراقبت از دختران و امنیت خودشان، به ویژه از آنجایی که هدف مردان شیطان صفتی قرار می گیرند، و مسئولیت های سخت دیگرشان که تحویل یک گله اسب است، گیر افتاده اند.

Broken Trail سفری ماجراجویانه با عمق جذابی را ارائه می دهد که در آن با شخصیت ها و مشکلات متفاوتی مواجه خواهید شد که هر یک پاسخی در خود دارند. وقتی همه چیز بر علیه یک فرد پیش می رود، چگونه می تواند صادق، مهربان و موثر باقی بماند؟ مسیر شکسته یک سریال یا فیلم وسترن معمولی نیست و به همین دلیل داستان آن واقعا جذاب است. Clover Trail بسیار واقع گرایانه و فیلمبرداری زیباست و هر چیزی که از یک وسترن می خواهید را در خود دارد.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۸- A Dog’s Will

سریال اراده سگ یک سریال وسترن کمتر شناخته شده است، اما تماشای به اندازه برخی از سریال های مشهور این ژانر لذت بخش است. وسترنی که داستان آن در برزیل روایت می شود؟ سریال A Dog’s Will دقیقا همین است که می گوییم. در قالب روایتی تنها ۴ اپیزودی، شاهد داستان دو دوست نزدیک و قدیمی هستیم که باهوش هستند و در عین حال از نظر مالی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. در نتیجه، آن ها به سراسر برزیل سفر می کنند و مردم را فریب می دهند تا امورات زندگی شان را بگذرانند. با این حال، داستان به اینجا ختم نمی شود، زیرا آن ها در سفر ماجراجویانه خود با راهزنان خطرناکی روبرو می شوند. این مینی سریال بر اساس نمایشنامه ای از آریانو سواسونا ساخته شده و نه تنها پر از لحظات خنده دار، بلکه پر از لحظات دراماتیکی است که قطعاً از تماشای آن ها لذت خواهید برد.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۷- The English

با داستانی که در سال ۱۸۹۰ روایت می شود، سریال انگلیسی در مورد یک زن انگلیسی (امیلی بلانت) است که با یک هدف راهی غرب وحشی آمریکا می شود؛ انتقام گرفتن از مردی که او را مسئول مرگ پسرش می داند. این سریال نشان می دهد که تعداد زیادی از سرزمین ها تاریخ پرتلاطمی از خشونت را در گذشته خود دارند و افرادی که باید آزار و سختی ها را تا حد دیوانه کننده ای تحمل می کردند. همچنین این سریال نشان می دهد که چگونه بومیان آمریکا عملاًنسل کشی شدند.

این سریال دارای داستانی آرام سوز است، با پیچ و خم ها، شخصیت های چند بُعدی و یک پایان قوی که تاثیری ماندگار بر روی مخاطب می گذارد؛ پایانی که با وجود آشفتگی عاطفی موجود در سریال، زیباست. امیلی بلانت در این مینی سریال وسترن نیز بازی بسیار خوب و تحسین برانگیزی از خود ارائه داده است.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۶- Godless

با بازی جک اوکانل، میشل داکری و اسکات مک نیری، سریال بی خدا یا Godless داستان دیگری از انتقام است. با روایتی در دهه ۱۸۸۰، رهبر یک گروه خلافکار و دزد، فرانک گریفین، به دنبال تحت الحمایه سابق خود، روی گود، می گردد که از دست او فرار کرده است. این جنایتکار بی رحم که احساس می کند به او خیانت شده، گود را تا لابل در نیومکزیکو دنبال می کند، جایی که این مرد جوان در آن پناه گرفته است. با این حال، لابل شبیه هیچ شهر دیگری نیست. این شهر پر از زنان بیوه ای است که شوهرانشان در یک حادثه معدن کشته شده اند. وقتی آن ها از طبیعت بی رحم گریفین و نقشه او برای گرفتن انتقام از گود مطلع می شوند، اتحادی برای محافظت از یکدیگر و ایستادگی در برابر این یاغی تشکیل می دهند. از نظر بصری، سریال بی خدا یک وسترن قوی و جذاب است که باید حتماً دید.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۵- Into the West

در سریال Into the West داستان دو خانواده روایت می شود؛ یک خانواده بومی آمریکایی و خانواده سفیدپوست آمریکایی، در طول توسعه آمریکا در سال ۱۸۲۰ که زندگی شان به هم گره خورده است. در این سریال دیدگاه هر دو خانواده نسبت به غرب به تصویر کشیده شده است. این سریال همچنین با استفاده از زبان های مختلفی استفاده می کند که در آن دوره زمانی واقعاً مورد استفاده بودند، و به همین دلیل اعتبار تاریخی بالایی دارد. در این سریال، فرهنگ افراد مختلف در غرب وحشی نیز مورد توجه قرار گرفته است. هم سرگرم کننده و هم چشم نواز، Into the West تلاشی ارزنده در روایت داستانی تلویزیونی در فضای وسترن است.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۴- The Sacketts

براساس رمان های The Daybreaker و Sackett نوشته لوئیس آل آمور، سریال The Sacketts یک مجموعه تلویزیونی دو قسمتی با یک گروه از بازیگران شناخته شده است که سم الیوت، تام سلک و جف اوسترهاگ را شامل می شود. در دوران پس از جنگ داخلی، دو برادر از تنسی به سمت غرب می روند، در حالی که برادر بزرگ تر آن ها جلوتر از آن ها به دنبال طلا می گردد. در حالی که این سه برادر سفر خود را آغاز می کنند، آن ها باید گله گاوشان را نیز هدایت کرده، از کشته شدن دوری کرده و یک شهر وحشی را رام کنند. برادری در این سریال وسترن به وضوح برجسته شده است. در مجموع، سریال The Sacketts یک وسترن قوی با ارزش های اخلاقی قوی است که با بازی های قوی نقش آفرینان این سه برادر به اثری جذاب تبدیل می شود.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۳- The Good Lord Bird

براساس رمانی به همین نام نوشته جیمز مک براید، سریال پرنده ارباب خوب داستان ایتن هاوک در نقش جان براون، قهرمان ضد برده داری که در کانزاس در حال مبارزه با برده داری است را روایت می کند، و البته تمام وقایعی که منجر به حادثه معروف انبار مهمات ارتش در سال ۱۸۵۹ در هارپرز فری، ویرجینیا شد، جایی که حامیان براون یک حمله غافلگیرانه را به امید شروع شورش بردگان برای پایان دادن به این سنت انجام دادند. داستان از دیدگاه شخصیت آنیون روایت می شود، پسر جوانی که توسط براون از بردگی نجات می یابد. این داستان تاریک و در عین حال طنزآمیز، یکی از مهم ترین داستان ها در مورد تلاش های برخی انسان های خوب برای پایان دادن به برده داری است. این سریال چنین داستانی را به خوبی به تصویر می کشد، در حالی که نقش نژاد، مذهب و جنسیت را نیز مورد بررسی قرار می دهد. در این سریال وسترن، ایتن هاوک یک بازی باثبات و عالی از خود ارائه کرده است.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۲- Centennial

این سریال داستانی دارد که از اواسط دهه ۱۷۰۰ تا اواخر دهه ۱۹۷۰ وسعت دارد، و داستانی چند نسلی است که توسعه شهر سنتینیال در کلرادو را نشان می دهد. در این مجموعه تلویزیونی، نگاهی دقیق تر به مسیرهای مختلفی که مردم شهر در پیش گرفته اند و انگیزه های آن ها برای قدم گذاشتن در این مسیرها می اندازیم. این روایت قدرتمند، منشور احساسات انسانی را از طریق داستان و بازیگران متنوع اش به نمایش می گذارد.

هر شهری تاریخچه ای غنی دارد و مردم قبل از ما زندگی کاملاً متفاوتی داشته اند. سریال Centennial نقبی عمیق به طبیعت همیشه در حال تغییر یک مکان و رابطه آن با ساکنانش می اندازد. این سریال آموزشی نیز بوده و اگر همزمان طرفدار داستان های تاریخی و وسترن هستید، این مینی سریال تلویزیونی یکی از برنامه هایی است که باید آن را تماشا کنید.

بهترین مینی سریال های وسترن که باید ببینید

۱- Lonesome Dove

Lonesome Dove یکی از محبوب ترین مینی سریال های وسترن تمام دوران است که بر اساس رمان لری مک مورتی ساخته شده است. برنده هفت جایزه امی، این سریال داستان دو رنجر سابق تگزاسی را روایت می کند که پس از پیوستن به یک ماموریت منتقل کردن گله های گاو در دل طبیعت وحشی، ماجراجویی جدیدی را در غرب آغاز می کنند. سفر آن ها به داستانی حماسی از برخوردها، سختی ها و فرصت هایی تبدیل می شود که حول محور عشق، دوستی و از دست دادن عزیزان است.

این مینی سریال وسترن قصیده ای است در مدح زندگی، صرف نظر از سن و سال تان. تمام عناصر درام، تراژدی، عاشقانه و شخصیت های متنوع به شکلی استادانه در هم تنیده می شوند تا روایتی تاثیرگذار از دو انسان ارائه دهند که شانسی برای خود و تمام اتفاقات پس از آن قائل می شوند. موسیقی متن در این شاهکار وسترن بسیار گوش نواز است و تمام بازیگران بازی هایی تحسین برانگیز از خود ارائه می دهند. Lonesome Dove تقریباً به شکلی بی نقص هر یک از المان های سینمایی که آن را تشکیل می دهند را به تصویر می کشد.

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا