درباره یک فیلم که نمی دانیم بد است یا عالی !

می‌شود گفت «قاتل تمام‌عیار» (Totally Killer) یک اثر سبک و سطحی است که اتفاقا بسیار مفرح از کار درآمده، بدون اینکه تلاش کند ادای جدی بودن و عمیق بودن را دربیاورد. منتقدان این فیلم را در مجموع اثری جذاب و سرزنده توصیف کرده‌اند که خالی از صحنه‌های ترسناک و خشن هم نیست.

موبنا-در خلاصۀ داستان این فیلم آمده است که: سی و پنج سال بعد از قتل تکان‌دهندۀ سه نوجوان، قاتل بدنام دوباره در شب هالووین بازگشته است تا چهارمین قتل را به انجام برساند. جِی‌می دختر هفده ساله‌ای است که بدون توجه به توصیه‌های مادرش شب‌هنگام از خانه بیرون می‌زند و از بخت بد با قاتل مواجه می‌شود.

جی‌می هنگام فرار از دست قاتل به شکل تصادفی در زمان سفر می‌کند و به سال ۱۹۸۷ برمی‌گردد؛ همان سالی که قتل‌ها اتفاق افتادند. حالا او در حالیکه با یک فرهنگ ناآشنا و متفاوت سر و کله می‌زند، باید با نوجوانی‌های مادرش متحد شود تا بتواند یک بار برای همیشه از شر قاتل خلاص شود؛ قبل از اینکه برای همیشه در گذشته اسیر شود.

این فیلم همانطور که از خلاصۀ داستانش پیداست، ترکیبی از تخیل، هیجان، تعلیق و حال و هوای علمی‌تخیلی است. منتقدان در مجموع نظر مثبتی به این فیلم داشته‌اند و تماشای آن را با وجود برخی نقص‌ها یک تجربۀ لذتبخش توصیف کرده‌اند. این فیلم در سایت راتن‌تومیتوز از مجموع ۶۶ نقد امتیاز ۸۵ درصد را دریافت کرده است. گزیده‌ای از نظرات برخی منتقدان را در ادامه می‌خوانید.

لیوی اسکات از اینورس: هر کسی در این فیلم چیزهای زیادی برای لذت بردن پیدا خواهد کرد؛ خیلی از جوک‌های فیلم را شاید فقط تعداد کمی از افراد به طور کامل درک کنند اما گروه بازیگران آنقدر درجه‌یک است که تحت هر شرایطی فیلم را سر پا و جذاب نگه می‌دارد.

فیلم قاتل تمام‌عیار،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

کریسی لمایر از راجر ابرت: یک کمدی مبتنی بر موقعیت‌های عجیب و غریب که خط داستانی جذابش را با یک سفر علمی تخیلی در زمان ترکیب کرده و از قضا خیلی هم خوب از آب درآمده.

آنژی هان از هالیوود ریپورتر: «قاتل تمام‌عیار» شاید تبدیل به یک اثر کلاسیک در نوع خودش نشود اما آنقدر مفرح هست که یک شب ترسناک دوست‌داشتنی را در فصل هالووین رقم بزند.

راس مک‌ایندو از اسلنت مگزین: این فیلم شاید به پای «جیغ» یا «کلبه‌ای در جنگل» نرسد اما کلی اشاره و کنایۀ ظریف و تماشایی به فیلم‌های اسلشر در خودش دارد که آن را به یک اثر مفرح و دیدنی تبدیل می‌کنند.

کریس جویس از موویز اند مانچیز: کمدی هوشمندانۀ این فیلم کاملا موثر از کار درآمده است، خشونت و خونریزی آن زیاد است و معماهایش به اندازۀ کافی گیرا هستند که مخاطب را مشتاق تماشای ادامۀ فیلم کنند.

بارت پترسون از سای‌فای‌نو: مفرح، ترسناک، و طبیعتا ابلهانه! این فیلم بهترین انتخاب برای کسانی است که طرفدار ژانر ترسناک هستند و در عین حال می‌خواهند بخندند و تفریح کنند.

فیلم قاتل تمام‌عیار،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

فرادید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا