پارک ملی جگوار ؛ محیطی ایده آل برای دوستداران طبیعت (+فیلم و عکس)

یک گنج طبیعی جدید در منطقه تولوم، مکزیک در حال ظهور است! پارک ملی جگوار (Jaguar National Park) قرار است یکی از شگفت انگیزترین پارک ها در کل قاره آمریکا باشد.

موبنا – با شگفتی های طبیعی و فرهنگی محافظت شده، این پارک محیطی ایده آل برای دوستداران طبیعت و ماجراجویی به منظور کسب تجربه های فراموش نشدنی خواهد بود.

این منطقه حفاظت شده نه تنها به پناهگاهی برای تنوع زیستی تبدیل خواهد شد، بلکه تعهد مکزیک به حفاظت از محیط زیست را نیز برجسته می کند.

 

 

پارک ملی جگوار؛ یک غول طبیعی

پارک ملی جگوار در شمال شرقی تولوم قرار دارد و با مساحت ۲۲۵۸ هکتار، دومین منطقه محافظت شده بزرگ پس از ذخیره گاه زیست کره سیان کاآن (Sian Ka’an) با مساحت ۵۲۸۱۴۷ هکتار در ایالت کینتانا رو، مکزیک محسوب می شود.

این پارک اندازه ای تقریبا سه برابر پارک مرکزی نیویورک و تقریبا دو برابر جنگل چاپولتپک (Chapultepec Forest) مکزیکوسیتی دارد و یک غول طبیعی است.

پارک ملی جگوار هدیه ای برای تنوع زیستی و حفاظت از منابع طبیعی در منطقه محسوب می شود. این فضایی است که در آن طبیعت و فرهنگ در هم تنیده می شوند تا تجربه ای منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان خلق شود.

پارک ملی جگوار

کاوش در پارک ملی جگوار

در این پارک وسیع، بازدیدکنندگان می توانند از بیش از ۱۲ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی با چشم اندازهایی فوق العاده به دریای کارائیب استفاده کنند. چشم اندازهای پانورامیک از خط ساحلی مشاهده چگونگی ادغام دریا با پوشش گیاهی را ممکن می کنند.

برای لذت بردن از ساحل، هفت مکان عمومی در نظر گرفته شده اند. آب شفاف و شن های سفید نرم مکانی فوق العاده برای کسب آرامش و ارتباط با طبیعت را ارائه می کند.

پارک ملی جگوار

شگفتی های طبیعی و فرهنگی

پارک ملی جگوار میزبان گنجینه های طبیعی منحصر به فرد مانند پرورشگاه هایی برای تشویق محافظت و تکثیر گونه های بومی است. باغ پروانه به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا از زیبایی این موجودات رنگارنگ و شکننده لذت ببرند. سنوت ها (Cenote) نیز از شگفتی زمین شناسی هستند که این فرصت را به بازدیدکنندگان می دهند تا در آب های کریستالی غوطه ور شوند.

این پارک امکان کاوش در ویرانه های معروف تولوم را فراهم می کند که یک گنجینه تاریخی و فرهنگی در منطقه است. ترکیبی از طبیعت پرشور و میراث باستانی این امکان را فراهم می کند که بازدیدکنندگان ارتباط منحصر به فردی با میراث مایاها و حیات وحش منطقه در زیستگاه اصلی آن داشته باشند.

پارک ملی جگوار در تولوم حفاظت از محیط زیست و گردشگری پایدار را هدف قرار داده است. با وسعت زیاد و محافظت دقیق از گونه های گیاهی و جانوری، این پناهگاه در حال تبدیل شدن به مقصدی برای افرادی است که به دنبال تجریه ای واقعی و نزدیک به طبیعت هستند.

 

پارک ملی جگوار

پارک ملی جگوار

پارک ملی جگوار

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا