۱۰ راه موثر برای سفت کردن پوست شکم (+عکس)

زنانی که در طول بارداری حداقل ۲.۵ ساعت در هفته ورزش می‌کنند، شانس بیشتری برای بازگشت سریع به وزن طبیعی خود دارند. اما گاهی اوقات این کار برای سفت شدن دوباره پوست کافی نیست.

موبنا-در این مقاله می‌توانید توصیه‌های حرفه‌ای متخصصین برای بازگشت پوست به حالت عادی پس از کاهش وزن یا بارداری را بخوانید.

۱. اتاق خواب خود را خنک نگه دارید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

باور کنید یا نه، باید با کیفیت و کمیت خوابتان شروع کنید زیرا خواب چیزی است که بر سلامت و پوست شما تأثیر می‌گذارد. در این میان چهار نکته مهم وجود دارد که باید بدانید:

  • اتاق خواب باید تا حد امکان تاریک باشد.
  • اتاق خواب باید خنک باشد. بهترین دما ۱۸.۳ درجه سانتیگراد است. اگر احساس سرما می‌کنید، بهتر است به جای بالا بردن شعله بخاری، از پتوهای بیشتری استفاده کنید.
  • دو ساعت قبل از خواب از خوردن وعده‌های غذایی حجیم خودداری کنید.
  • وقتی در رختخواب دراز می‌کشید از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید.

۲. از کرم های حاوی رتینوئید استفاده کنید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

 

کرم های سفت کننده می‌توانند به جوان‌تر نشان دادن پوست شما کمک کنند، اما فراموش نکنید که باید آنها را به طور مداوم استفاده کنید تا اثر مطلوب داشته باشند. پزشکان استفاده از کرم رتینوئید را برای سفت شدن پوست پیشنهاد می‌کنند. مشتقات آن شامل ویتامین A است که جایگزینی و نوسازی سلول های پوست را افزایش می‌دهد.

۳. هر روز ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید یا تمرینات قدرتی انجام دهید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

فعالیت برای خلق و خو و سلامت عمومی شما مفید است. متابولیسم شما را بالا نگه می‌دارد و سلول هایتان را با اکسیژن اشباع می‌کند. در نتیجه کیفیت پوست شما بهتر می‌شود. پزشکان توصیه می‌کنند که اگر موفق نشدید ورزش قدرتی انجام دهید، هر روز به مدت ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید.

در عین حال به خاطر داشته باشید که تمریناتی که شکم را هدف قرار می‌دهند لزوما به سفت شدن پوست کمک نمی‌کنند، اما در ایجاد و رشد عضلات موثرند.

۴. با روغن بادام ماساژ بدهید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

روغن بادام علاوه بر تسکین پوست خشک می‌تواند رنگ پوست را بهبود ببخشد. شما می‌توانید از آن برای ماساژ شکم استفاده کنید تا اثرش دو برابر شود. در این روش می‌توانید از کرم های سفت کننده نیز استفاده کنید. یک مطالعه نشان داده که ماساژ مرتب با حرکات نوسانی دست اثرات مثبتی دارد.

نحوه انجام ماساژ:

  • به پشت دراز بکشید و دستان خود را گرم کنید. روغن یا کرم را بمالید.
  • با کف دست خود کل شکم را در جهت عقربه‌های ساعت چند بار ماساژ دهید.
  • سپس خط مرکزی شکم خود را ماساژ دهید. از جناغ سینه شروع کنید و تا استخوان شرمگاهی ادامه دهید.
  • همین حرکات را در سمت چپ و سپس در سمت راست شکم انجام دهید.
  • ماساژ را با فشار ملایم ادامه دهید و از ناف خود در جهت عقربه‌های ساعت به سمت بیرون حلقه بزنید.
  • ماساژ را تا ۲۰ دقیقه ادامه دهید.

۵. از سلفون‌ استفاده کنید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

اگر در خانه از پلاستیک یا سلفون برای پیچیدن شکم خود استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می‌نوشید، به خصوص حین ورزش. می‌توانید به مدت ۳۰ تا ۹۰ دقیقه از این پلاستیک‌ها به همراه کرم‌ یا لوسیون‌های سفت‌کننده استفاده کنید.

۶. کلسترول و کورتیزول خود را کنترل کنید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

برای مبارزه با مشکل شلی پوست باید همه موارد را به عنوان بخشی از یک برنامه جامع در نظر داشته باشید. همیشه سطح کلسترول خود را تحت نظر داشته باشید زیرا زمانی که کاهش پیدا می‌کند، سد چربی شروع به شکستن می‌کند و پوست سریع‌تر رطوبت خود را از دست می‌دهد. پوست شما باید هیدراته بماند تا سفت‌تر شود.

همچنین به سطح کورتیزول خود توجه کنید زیرا می‌تواند نشان دهد که چقدر استرس دارید. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سطوح بالای کورتیزول می‌تواند باعث نازک و ضعیف شدن پوست شود.

۷. در روز یک وعده پروتئین بدون چربی بخورید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

متخصصان مصرف دو وعده میوه، دو وعده سبزیجات و ۰.۷۵ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز را توصیه می‌کنند. یک وعده پروتئین باید در کف دست شما جای بگیرد.

۸. اسکراب قهوه را امتحان کنید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

متخصصان عقیده دارند که ماساژ اسکراب قهوه می‌تواند به تخلیه لنفاوی و کشش بافت پوست کمک کند تا پوست شما حالت ارتجاعی بیشتری پیدا کند و ظاهر سلولیت را بهبود بخشد. اگر آن را با رتینول و کارنیتین ترکیب کنید، کافئین ضخامت لایه بالایی پوست را افزایش می‌دهد.

هرگز از تفاله قهوه استفاده شده برای اسکراب استفاده نکنید. بسته به نوع پوستتان ۱ تا ۲ بار در هفته لایه برداری کنید.

۹. به رنگ ادرارتان توجه کنید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

روزانه حدود ۱۵.۵ فنجان (۳.۷ لیتر) مایعات برای مردان و حدود ۱۱.۵ فنجان (۲.۷ لیتر) مایعات در روز برای زنان توصیه می‌شود. بعد از استفاده از توالت فراموش نکنید که رنگ ادرار خود را چک کنید. به طور معمول رنگ ادرار باید در طول روز زرد کم‌رنگ باشد. اگر زرد تیره است، به این معنی است که باید آب بیشتری بنوشید.

۱۰. از رژیم های غذایی سخت و شدید استفاده نکنید

۱۰ روش موثر برای از بین بردن پوست شل شکم و سفت کردن آن

با شکنجه کردن خود با رژیم های غذایی سخت نمی‌توانید پوستتان را دوباره سفت کنید. بدن به مواد غذایی از جمله چربی های سالم نیاز دارد. متخصصان می‌گویند رژیم‌هایی مانند خوردن هویج و کرفس به مدت ۳۰ روز، یا پیروی از رژیم غذایی چای و نان تست حاوی ۸۰۰ کالری در روز و غیره می‌توانند برای پوست مضر باشند.

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا