۱۳ فیلم ترسناک در مورد آدمخوارها

فیلم های ترسناک با جابجا کردن محدوده های وحشت می تواند ذهن انسان را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. این ژانر تاریک ترین ترس ها و واقعیت های هولناک مان را به واضح ترین و ترسناک ترین شکل ممکن به ما نشان می دهند.

موبنا-اعمالی در خفا توسط قاتلان خاموشی انجام می شوند که بی صدا دست به کار شده و منتظر لحظه مناسب برای حمله هستند. با صدای بلند یا بی صدا، وحشت راه خود را به مکان های خصوصی پیدا می کند، مکان هایی که ما آن ها را مال خودمان و کاملاً ایمن و آرام می دانیم. خانه دوست داشتنی مان به یک خانه جن زده و منطقه خطر افسانه ای در محله تبدیل می شود. همکار بدون ایجاد دردسر به کار خود ادامه می دهد تا اینکه پس از ساعت ها، کار واقعی وحشتناکش را آغاز می کند. افراد منزوی و خانه نشین راهی برای بیرون آمدن از زیرزمین خانه مادرشان پیدا می کنند تا زندگی هایی را که هرگز نداشته اند دنبال کنند.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

قاتلان می توانند مانند هیچ انسان دیگری از امیال و اشتهایشان بگویند و این اشتها را فرو نشانند. آن ها حیوانات وحشی در قالب انسان اما با غرایض مرگبار و کشنده هستند. بقا در مقایسه با بازی های تکان دهنده و بی تفاوتی دیوانه وارشان تنها یک آرزوی محال است. وقتی توجیهات بی منطق و عجیب و غریب آن ها برای وحشت افکنی را می شنوید مغزتان سوت می کشد. فکر کردن به آن می تواند حالتان را بد کند، اما دیگران آن را مانند شام شکرگزاری سر می کشند. برای کسانی که می توانند آن را هضم کنند، آدم خواران سرسخت ترین قاتلان ژانر وحشت هستند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۳ مورد از بهترین فیلم های ترسناک در مورد آدمخواران آشنا کنیم.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۱۳- Cannibal! The Musical (1993)

اولین فیلم تری پارکر و مت استون، خالقان سریال South Park، یک فیلم کمدی سیاه کالت است. این موزیکال پرهیاهو و ترسناک تا حدودی بر اساس وقایع مربوط به سفر شش مرد از یوتا به کلرادو ساخته شده است که یکی از آن ها اعتراف کرد که یک آدم خوار بوده است. در این سفر عده ای از اعضای گروه مردند و عده ای هم تا حدی خورده شدند.

تروما اینترتینمنت (استودیو کمدی ترسناک سازنده The Toxic Avenger) برای یادبود این اتفاق تاریخی وحشتناک تصمیم به انتشار این آهنگ و رقص تاریک گرفت. بیشتر سکانس ها در کلرادو فیلمبرداری شده اند، از جمله دادگاهی که آلفرد پکر معروف به آدمخوار کلرادو، به خاطر جنایاتش در آن محاکمه شد. این زوج خلاق با وجود اینکه در طول فیلمبرداری این فیلم مشکلاتی داشتند، اما کمی بعد سریال انیمیشن مشهورشان را ساختند.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۱۲- Parents (1989)

کاملاً مشخص و منطقی است که چرا این فیلم یک شکست تجاری در گیشه بود. همه فکر می کنند که پدر و مادر خودشان عجیب هستند، اما اگر پدر و مادر شما برای گوشت انسان عطش داشته باشند، بدون شک شروع به زیر سوال بردن روابط خانوادگی خود می کنید. برایان مادورسکی، کودک بازیگر سابق که نقش پسر این خانواده، مایکل لامی، را بازی می کرد، به سمت حسابدار شدن حرکت کرد.

این فیلم ترسناک روستایی در مورد والدینی پنجاه و چند ساله نقدهای متفاوتی به خاطر فضای بسار ترسناکش دریافت کرد. با این حال، کن راسل، کارگردان Altered States گفته است که این فیلم از Blue Velvet ساخته دیوید لینچ بهتر است. داستان این انسان خواران مرموز به مذاق هر کسی خوش نمی آید.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۱۱- Doctor X (1932)

استودیو برادران وارنر مسئول ساخت این فیلم هیولایی معمایی هالیوودی در مورد یک قاتل مرگبار است. قاتل و آدمخوار نفرت انگیز مورد نظر فیلم، تنها در هنگام ماه کامل حمله می کند و به همین خاطر به او قاتل ماه می دهند.

همه مظنونین حداقل یکی از ویژگی های شکارچی را دارند و همین موضوع پیدا کردن قاتل را دشوار می کنند. فیلم دکتر ایکس که با جنایات علیه بشریت مانند تجاوز، قتل، روسپی گری و آدمخواری سر و کار دارد، یک فیلم قدیمی اما شناخته شده در مورد آدمخواری است..

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۱۰- Motel Hell (1980)

مسافرخانه جهنمی داستان کشاورزی به نام وینسنت اسمیت (روری کالون) را دنبال می کند که مدیر مسافرخانه نیز هست، جایی که وی به عنوان یک متخصص گوشت خودخوانده، مهمانان خود را قصابی کرده و گوشتشان را در قالب سوسیس انسانی به فروش می رساند.

این فیلم که به عنوان هجویه ای بر فیلم های ترسناک روان شناختی مانند روانی و کشتار با اره برقی در تگزاس شناخته می شود، با بودجه اندک خود بسیار احمقانه و آبکی به نظر می رسد. با این حال، برخی صحنه هایی که انسان ها را به عنوان “محصول” نشان می دهند، بسیار تکان دهنده هستند.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۹- Bones and All (2022)

جدیدترین فیلم این فهرست، استخوان ها و همه چیز نام دارد که داستانی عاشقانه است. این فیلم داستان مارن و لی، دو نوجوانی را روایت می کند که در حالی که از استانداردهای جامعه در سراسر آمریکا فرار می کنند، اشتیاق به گوشت انسان باعث ایجاد رابطه ای عمیق و عاشقانه بین آن ها می شود.

فیلم لوکا گواداگنینو بسیار احساسی است و به نظر می رسد برداشتی مناسب از موضوعی است که به سختی می توان آن را با ژانرها و طرح های داستانی سنتی تر ترکیب کرد. بازی های تیلور راسل و تیموتی شالامی نیز بسیار منحصربفرد و قابل توجه است.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۸- Ravenous (1999)

فیلم حریص ساخته آنتونیا بایرد فیلمی مذهبی درباره گروهانی است که در دهه ۱۸۰۰ در یک مکان دورافتاده در مرز آمریکا در حال انجام ماموریتی برای نجات است. با این حال، آن ها با یک هفت تیرکش با علاقه ای شدید به گوشت انسان (و قدرت ابرانسانی) مواجه می شوند که ماموریت آن ها را در معرض خطر قرار خواهد داد.

این فیلم نیز از حوادث مربوط به آلفرد پکر، آدمخوار کلرداو الهام گرفته است. گای پیرس و رابرت کارلایل در این فیلم ناموفق در گیشه که مردم در آن زمان واقعا با آن ارتباط برقرار نکردند حضور دارند، فیلمی که جایگاه کالت آن ها در طول سال ها رشد کرده است. موسیقی متن مایکل نیومن و دامون آلبارن در این فیلم بسیار عجیب اما به شدت موثر است.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۷- The Neon Demon (2016)

هالیوود در فیلم جنون آمیز شیطان نئونی ساخته نیکلاس ویندینگ رفن کاملاً تغییر چهره می دهد. ال فنینگ در این فیلم در نقش جسی بازی می کند، دختر جوان زیبایی که برای مدل شدن به لس آنجلس می آید. پس از ایجاد یک هیاهوی بزرگ در صنعت مد، حسادت همکارانش به وحشیانه ترین و غیر منتظره ترین شکل ابراز می شود.

شیطان نئونی یک تریلر منحصربفرد و جذاب است که برای رساند مفهوم و هدف خود عجله ندارد، اما وقتی به هدفش برسد، به شدت از پایان داستان راضی خواهید بود. و اگر فکر می کنید که ما اشتباه کردیم و آن را در فهرست فیلم هایی با موضوع آدمخواری قرار دادیم، فقط تا پرده سوم فیلم صبر کنید.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۶- Cannibal Holocaust (1980)

این فیلم بحث برانگیز ایتالیایی در حال و هوای استثمار و ژانر ویدیو پیدا شده به خاطر واقع گرایی بصری اش در مورد تجاوز جنسی، آزار و اذیت حیوانات و مرگ جلوی دوربین مورد توجه قرار گرفت. قبایل بومی آمازونی کلمبیا به عنوان آدم خوار به تصویر کشیده شدند و تیم فیلمبرداری برای ایجاد حس و حال احساسی برای «مستند» خود، شرایط را برای یک کشتار فراهم می کنند

نمایش این فیلم در بسیاری از کشورها ممنوع اعلام شد و کارگردان آن روجرو دئوداتو با زیرکی بازیگران فیلم را برای مدتی مخفی کرد که تنها باعث تبلیغ فیلم و متقاعد کردن مخاطبان شد که همه اتفاقات این فیلم واقعی بوده است. کانیبال هولوکاست، نقدی بر روزنامه نگاری زرد سادیستی است که به قضاوت درست ما خیانت می کند و باعث می شود به این فکر کنیم که آدمخواران واقعی چه کسانی هستند.

۱۳ فیلم ترسناک در مورد آدمخوارها

۵- Raw (2016)

فیلم تحسین شده خام ساخته جولیا دوکورنو یکی از بهترین فیلم های ترسناک سال های اخیر است. این فیلم به عنوان داستانی در مورد بلوغ، بسیار اورجینال، جسورانه و به شدت متقاعد کننده است. به هر حال، اگر گیاهخوارانی که هرگز طعم گوشت را نچشیده اند، تصمیم بگیرند آن را امتحان کنند، چه کسی می گوید اشتیاق آن ها نمی تواند فراتر از حد قابل قبول باشد؟

خام به این دلیل عجیب است که داستان پس از اینکه جاستین شروع به جستجوی گوشت انسان به عنوان قدم بعدی می کند، به شدت احساسی می شود. این فیلم به هیچ وجه یک تصویر سنتی نیست. صحنه مربوط به یک قیچی برایتان کابوس آور خواهد بود.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۴- We Are What We Are (2010)

درام ترسناک مکزیکی We Are What We Are به معنای ما همینیم که هستیم (که با نام Somos Lo Que Hay نیز شناخته می شود) از یک خط داستانی انسان محور که صادقانه، واقع گرایانه و منطقی به نظر می رسد، فاصله می گیرد. این فیلم گمنام کالت داستان خانواده ای را روایت می کند که وقتی پدرسالار آن از دنیا می رود، به شدت ضربه می خورد. آن ها بدون رهبری شان هیچ نیستند. می خواهید بدانید چرا؟

آن ها خانواده ای آدمخوار هستند و قصد دارند از سنت خانوادگی شان در قرار دادن غذای مورد علاقه شان روی میز پیروی کنند، حتی اگر این غذا گوشت قربانی های انسانی نگون بخت شان باشد. اگر این داستان برایتان آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که در سال ۲۰۱۳ یک نسخه بازسازی آمریکایی از آن ساخته شد که به اندازه فیلم اورجینال قوی و جذاب بود.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۳- The Hills Have Eyes (1977)

وس کریون به خاطر ساخت این فیلم خانوادگی شایسته تقدیر است. در صحرای موجاوه در نوادا، یک خانواده آدمخوار به خانواده کارتر که در سفر جاده ای خود به لس آنجلس گم شده اند، حمله می کنند. فیلم تپه ها چشم دارند بر اساس افسانه آدمخوار اسکاتلندی، ساونی بین و خانواده اش ساخته شده است.

گفته می شود که آن ها بیش از ۱۰۰۰ مسافر را در بنن کیو دزدیده، به قتل رسانده و خورده اند. در این فیلم خط بسیار باریکی بین سلامت عقل و جنون، متمدن و وحشی گری وجود دارد و بازی مایکل بریمن در نقش پلوتو شما را وحشت زده خواهد کرد.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۲- The Silence of the Lambs (1991)

تریلر ترسناک سکوت بره ها در دهه ۹۰ باعث وحشت در هالیوود شد؛ زمانی که آدمخواری را به عنوان موضوعی کمتر شرورانه در فیلمی درباره یک قاتل زنجیره ای معرفی کرد که تنها پس از آن دستگیر می شود که یک مرد وحشتناک و بسیار باهوش که دوست دارد گوشت انسان بخورد، به مامورین پرونده کمک می کند.

اگر روزی دکتر هانیبال لکتر رستورانی باز کند، آیا فکر می کنید جگر ، باقلا و چیانتی تنها آیتم های منوی آن خواهند بود؟ این دیالوگ ترسناک در واقع یک جوک پزشکی خوش ساخت است و ثابت می کند که هانیبال لکتر تا چه اندازه یک نابغه به شدت شیطان صفت است. آنتونی هاپکینز به ما آموخت که نباید ذهن این قاتل را مورد بررسی قرار داد و نباید مزاحم لذت بردن او از آدمخواری شد.

فیلم های ترسناک برتر در مورد آدمخواری

۱- The Texas Chain Saw Massacre (1974)

توبی هوپر نیز یک فیلم خانوادگی ساخت. آدمخوارها، از جمله صورت چرمی، خانواده ای از مردان آدمخوار هستند که از قصابی و خوردن مسافران بخت برگشته و بدشانسی لذت می برند که در پمپ بنزین آن ها توقف کرده و قصد استراحت دارند، جایی که پیرمرد خانواده گوشت باربکیو عجیب و غریبی می فروشد.

هوپر نیز همانند مورد کانیبال هولوکاست، فیلم خود را به عنوان فیلمی بر اساس رویدادهای واقعی بازاریابی کرد تا به مخاطبان بیشتری برسد. کشتار با اره برقی در تگزاس ذهن های خالی و انگیزه های بدون تبعیض قاتلانی را که به تصویر می کشید که پایانی مبهم داشتند. تا به امروز، این فیلم هنوز مثل کابوسی به نظر می رسد که به واقعیت پیوسته است.

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا