شیر و لبنیات برای سلامتی

یک رژیم غذایی متعادل محتوی انواع مواد غذایی لبنی برای دریافت مواد مغذی ضروری، جهت حفظ سلامت روده و عملکرد سیستم ایمنی و بهینه‌سازی سلامت کلی مهم است

موبنا-غذاهای لبنی در دسترس، مقرون به صرفه و با طعم عالی، انواع مختلفی دارند و مشخصات منحصر به فردی از مواد مغذی را ارائه می‌دهند که می‌تواند به غذا خوردن راحت‌تر و لذت بخش‌تر کمک کند. مصرف غذاهای لبنی مانند شیر کم چرب یا بدون چربی، ماست و پنیر برای داشتن تغذیه مناسب ضروری است.

_ انرژی

غذاهای لبنی مانند یک فروشگاه جامع، برای کمک به مردم جهت حفظ انرژی شناخته می‌شوند. شیر، پنیر و ماست منبعی از پروتئین با کیفیت بالا هستند زیرا حاوی مقادیر بهینه تمام آمینو اسیدهای ضروری هستند که بدن به تنهایی قادر به ساخت آن نیست. پروتئین به از بین رفتن گرسنگی کمک کرده و می‌تواند به شما کمک کند مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید.

برای ورزشکاران حرفه‌ای و علاقه مندان به تناسب اندام، شیر می‌تواند در سه مورد بازسازی، سوخت‌گیری و آبرسانی مجدد، کمک کند. تحقیقات زیادی در مورد مزایای رژیم‌های غذایی با پروتئین بالاتر انجام شده که نشان می‌دهد این رژیم نه تنها برای عملکرد ورزشی و تناسب اندام، بلکه برای مدیریت وزن و پیری سالم موثر است.

_ سلامت روده

از غذاهای تخمیری گرفته تا پروبیوتیک‌ها، غذاهای لبنی به سلامت روده کمک می‌کنند. غذاها و نوشیدنی‌های تخمیر شده، غذاهای باستانی هستند که هزاران سال است که وجود داشته‌اند. آنها توسط رشد میکروبی ساخته می‌شوند که می‌تواند طعم، بافت و قابلیت هضم را افزایش دهد و ممکن است به بهبود کیفیت تغذیه کمک کند. غذاهای تخمیر شده حاوی کشت‌های زنده می‌توانند باکتری‌های مفیدی را به دستگاه گوارش اضافه کنند و به میکروبیوتای سالم‌تر کمک کنند که بر هضم و عملکرد روده تأثیر می‌گذارد. غذاهای تخمیر شده ممکن است حاوی کشت زنده باشند یا نباشند، این بستگی به این دارد که آیا پس از پایان فرآیند تخمیر زنده بمانند یا خیر؟. به عنوان مثال، ماست و بیشتر پنیرها غذاهای تخمیر شده هستند. پروبیوتیک‌ها را می‌توان در برخی از غذاهای لبنی مانند ماست و کفیر یافت که می‌تواند به سلامت روده نیز کمک کند.

_ ایمنی

خوردن لبنیات به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کلی سالم یکی از راه‌های دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی است. به عنوان مثال، شیر حاوی ویتامین‌های A و D، پروتئین، سلنیوم، روی و B۱۲ است که برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی مهم هستند. پنیر و ماست همچنین حاوی پروتئین، سلنیوم و B۱۲ هستند و ماست نیز منبع خوبی از روی است.

_ خوابیدن

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، به طور کلی پروتئین نسبت به همان مقدار کربوهیدرات یا چربی سیر کننده بوده و به احساس رضایت بیشتر کمک می‌کند و احتمالا می‌تواند به شما کمک کند کمی بهتر بخوابید. علاوه بر این، پروتئین می‌تواند به ترمیم عضلات در هنگام خواب کمک کند، به خصوص در کسانی که ورزش سخت انجام می‌دهند.

ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا