معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

هیچ چیزی مثل شادی پس از گل در فوتبال نیست، زمانی که بازیکنان و هواداران آن شادی انفجاری بعد از برخورد توپ با تور دروازه را چند لحظه ای با یکدیگر سهیم می شوند.

موبنا-بسیاری از فوتبالیست ها شادی پس از گل مشهوری دارند، البته نه مشهورتر از شادی پس از گل کریستیانو رونالدو و لیونل مسی.

در ادامه مروری بر داستان پشت شادی پس از گل چند فوتبالیست مشهور خواهیم داشت.

سون هیونگ مین

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

سون هیونگ مین، ستاره ی کره ای تیم تاتنهام، بعد از گل زدن، دست هایش را به شکل عکس گرفتن کنار هم قرار می دهد.

او در سال ۲۰۲۱ درباره ی شادی بعد از گلش گفت: «من سعی کردم یک شادی بعد از گل برای خودم پیدا کنم. برای این شکل عکس گرفتن است که اگر گل بزنم، خاطره ی خوبی می شود. عکس می گیرم تا خاطره ی خوبش در ذهنم بماند. نمی دانم مردم متوجهش می شوند یا نه، ولی فکر می کنم شادی بعد از گل خوبی باشد.»

مارکوس رشفورد

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

مارکوس رشفورد، بازیکن منچستر یونایتد از اواخر سال ۲۰۲۲ بعد از گل زدن، با انگشت به سرش اشاره می کند و این شادی بعد از گل جدید او خیلی زود توجه ها را به خود جلب کرد.

حتی برخی ستاره های دیگر دنیای ورزش هم آن را تکرار کرده اند که ارلینگ هالند و نواک جوکوویچ، تنیسور مشهور از جمله ی آن ها هستند.

گرچه بسیاری تصور می کردند این شادی بعد از گل مربوط به مشکلات روحی ای است که رشفورد سال گذشته با آن ها دست و پنجه نرم می کرد، اما به گفته ی خودش اشاره ای است به شفافیت ذهنی ای که توانسته تحت مدیریت اریک تن هاخ که از سال ۲۰۲۲ سرمربی منچستر یونایند شده، به آن دست یابد.

رشفورد در سال ۲۰۲۲ در مصاحبه ای گفت: «حالا انرژی کاملاً متفاوتی بر باشگاه و زمین تمرین حاکم است. همین باعث می شود بهتر بتوانم فکر کنم و حالا واقعاً باانگیزه ترم. چیزی که قبلاً در آن با مشکل رو به رو بودم. من گهگاه به لحاظ روحی مشکلاتی پیدا می کردم. واقعاً عملکرد خودم آنطور نبود بلکه به خاطر چیزهایی خارج از زمین بود. این بزرگ ترین فرقی است که از فصل پیش تا حالا کرده ام. فصل قبل بیشتر اوقات ذهنیت مناسبی برای بازی ها نداشتم. برای همین بعضی اتفاقاتی که می افتاد برای خودم عجیب نبود.»

کیلیان امباپه

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

کیلیان امباپه، بازیکن پاری سن ژرمن هر بار که گلی برای تیم خود به ثمر می رساند، دست هایش را ضربدری زیر بغل می برد.

به گفته ی امباپه، این شادی بعد از گل به برادر کوچک ترش، اتان مربوط می شود که او هم با وجود داشتن تنها ۱۶ سال سن عضو باشگاه پاری سن ژرمن است.

امباپه در اینباره گفته: «اتان یک گل زد و دست به سینه، شادی بعد از گل کرد. پنج دقیقه بعد ایستاد و گفت: “کیلیان تو می توانی این کار را در یک مسابقه انجام دهی.” من هم همین کار را کردم.»

جیمز مدیسون

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

جیمز مدیسون، بازیکن تیم تاتنهام بعد از هر بار گل زدن، لحظه ای می ایستد و وانمود به پرتاب دارت می کند. و معلوم شده دلیلش علاقه ی زیاد او به این بازی است.

مدیسون در سال ۲۰۲۲ زمانی که هنوز در تیم لستر سیتی بود، در مصاحبه ای گفت: «اولین باری که این کار را کردم در یک بازی خارج از خانه با نیوکاسل بود که مصادف شده بود با جام جهانی دارت. بحثش خیلی داغ بود و من و چند تا از بچه ها تمام وقت دارت بازی می کردیم. هر بازی خارج از خانه که می رویم، هر زمان که وقت آزاد پیدا کنیم دارت بازی می کنیم. خودم هم در خانه تمام وقت تمرینش می کنم.»

کریستیانو رونالدو

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

کمتر فوتبالیستی هست که شادی بعد از گل مشهور بیشتری از کریستیانو رونالدو داشته باشد، چرا که این فوق ستاره ی پرتغالی طی سال های فعالیت فوتبالی اش چندین شادی گل مختلف داشته است.

با این حال، هیچ یک از آن ها به شهرت شادی بعد از گل SIU او نیست که در آن به هوا می پرد، سپس دست هایش را عقب می برد و آن کلمه ی سه حرفی را فریاد می زند.

رونالدو در سال ۲۰۱۹ درباره ی شادی بعد از گل خود گفت: «گفتن Si را وقتی در رئال مادرید بودم شروع کردم که به معنای آره است. وقتی می بردیم، همه می گفتند Siiii و من هم شروع کردم به گفتنش. نمی دانم چرا ولی خود به خود شد.»

او همچنین گفت: «یک بار در آمریکا بودم و با چلسی بازی داشتیم که نمی دانم این شادی بعد از گل از کجا پیدایش شد. من گل زده بودم و این حرکت خودش آمد. صادقانه بگویم، خود به خود به وجود آمد. بعد از آن بیشتر و بیشتر انجامش دادم. احساس می کنم هوادارها وقتی آن را می بینند می گویند: “کریستیانو سیییییوووو”. من هم هیجان زده می شوم. مردم مرا با این شادی بعد از گل به خاطر می آورند. بنابراین چیز خوبی است و باز هم انجامش می دهم.»

لیونل مسی

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

بزرگ ترین رقیب رونالدو، لیونل مسی هم چندین شادی بعد از گل مشهور طی سال های فعالیت فوتبالی اش داشته اما یکی از آن ها از بقیه مشهورتر است، حرکتی که در آن مسی با هر دو دست به آسمان اشاره و به بالا نگاه می کند.

مسی در واقع با این شادی بعد از گل، موفقیت خود را تقدیم مادربزرگش می کند که در سال ۱۹۹۸ از دنیا رفت.

مادربزرگ مسی یکی از کسانی بود که او را تشویق به بازی فوتبال می کرد.

مسی در سال ۲۰۱۰ در مصاحبه ای گفت: «خیلی به مادربزرگم فکر می کنم. خیلی دوست داشتم که او هم اینجا در ورزشگاه می بود و مرا تماشا می کرد و لذت می برد. او به ما همه چیز داد. من و بچه های فامیل سر خوابیدن در خانه اش باهم دعوا می کردیم. او از همه مان مراقبت می کرد. نمی توانم به چیز بخصوصی در موردش اشاره کنم. همه چیز او، شخصیتش، نحوه ی رفتارش با ما و شکل علاقه اش به ما را دوست داشتیم. من گل ها و پیروزی هایم را تقدیم او می کنم. دلم می خواست که اینجا بود اما قبل از اینکه بتواند موفقیتم را ببیند، از پیش مان رفت. اگر زنده بود می آوردمش بارسلون.»

ارلینگ هالند

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

ارلینگ هالند، ستاره ی نروژی تیم منچستر سیتی بیشتر اوقات شادی بعد از گل خود را تغییر می دهد، اما بیشتر با یکی از آن ها شناخته می شود.

هالند بعد از گل زدن چهار زانو روی زمین می نشیند و وانمود به مدیتیشن کردن می کند.

این بازیکن در سال ۲۰۲۰ در مصاحبه ای توضیح داد که این شادی بعد از گل مربوط به روتین پیش از مسابقه ی او است.

او در اینباره گفت: «من واقعاً از مدیتیشن کردن لذت می برم. مرا آرام می کند. برای همین است که بعضی وقت ها شادی بعد از گلم این شکلی است. من خیلی تمرین می کنم. خیلی مدیتیشن می کنم. همیشه به آهنگ “به خیالبافی ادامه بده” (Keep Dreaming) گوش می دهم و مدیتیشن هم می کنم.»

جسی لینگارد

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

بازیکن سابق تیم های منچستر یونایتد، وستهام و ناتینگهام فارست شاید در حال حاضر باشگاهی نداشته باشد، اما شادی بعد از گل او کماکان در دنیای فوتبال به یادماندنی است.

لینگارد بعد از گل زدن با دست هایش J و L ، حرف اول اسم و فامیلش را نشان می دهد. این شادی بعد از گل آنچنان شهرتی یافت که لینگارد برند لباسی به نام JLINGZ راه اندازی کرد. و معلوم شده این شادی بعد از گل از دل گفتگویی با یک هم‌تیمی به وجود آمده است.

لینگارد در سال ۲۰۱۹ در اینباره گفت: «شب قبل از یک بازی با وست بروم، من و مارکوس رشفورد باهم در یک اتاق بودیم و داشتیم به این فکر می کردیم که چه شادی بعد از گلی می توانیم با دست هایمان انجام دهیم. چیزهای زیادی را امتحان کردیم و من سعی کردم با دست هایم یک J و یک L بسازم. گفتم اگر گل بزنم، انجامش می دهم، که اتفاقاً آن روز گل زدم و این حرکت را انجام دادم ولی برای مردم سؤال شده بود که من داشتم چه کار می کردم.»

جود بلینگام

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

جود بلینگام، ستاره ی انگلیسی تیم رئال مادرید بعد از گل زدن، به عقب خم می شود، دست هایش را از هم باز می کند و سر خود را بالا می دهد.

حتی تنیسور اسپانیایی مشهور، کارلوس آلکاراس هم بعد از پیروزی اش در مسابقه ی یک چهارم نهایی مسابقات تنیس آزاد آمریکا شادی بعد از گل بلینگام را تقلید کرد. آلکاراس تصویری از خود در حال انجام این حرکت در توییترش منتشر کرد و خطاب به بلینگام نوشت: «هی جود!»

شادی بعد از گل بلینگام از موفقیت هایش در تیم بیرمنگام نشأت می گیرد. او این شادی بعد از گل را از زمانی آغاز کرد که دومین گلش در رده ی بزرگسالان را در ۱۶ سالگی به ثمر رساند. او بعد از این گل رو به هواداران بیرمنگام ایستاد و دست هایش را رو به آن ها باز کرد.

آرنات دانیوما

معنای شادی پس از گل فوتبالیست های مشهور دنیا

آرنات دانیوما، بازیکن هلندی تیم اورتون هر بار که گلی به ثمر می رساند، دستانش را به شکل مار کبرا درمی آورد.

گرچه هم‌تیمی هایش به شوخی زیاد ادایش را درمی آورند، اما داستان زیبایی در پشت این شادی بعد از گل است. دانیوما آن را در حقیقت از دوست دوران کودکی اش زمانی که در نیجریه زندگی می کرد، الهام گرفته است.

او در سال ۲۰۲۱ در مصاحبه ای در اینباره گفت: «بچه که بودم همیشه با بعضی از دوست هایم فوتبال پنج نفره بازی می کردم. یکی از آن ها هر وقت گل می زد این شادی بعد از گل را انجام می داد. آن زمان زندگی سختی داشتم و آن دوست کارهای زیادی برایم کرد. این شادی بعد از گل فقط برای این است که به او نشان دهم که تا همیشه وقتی گل بزنم به یادش خواهم بود و صرفاً یک چیز کوچک برای تقدیم به او است. او همه ی بازی هایم را می بیند. یکی از بهترین دوست هایم است. خودش خیلی لاغر است. آن وقت ها موقع دریبل کردن مثل یک مار کبرا از بین مدافع ها رد می شد. همیشه کبرا صدایش می زنیم. این شادی بعد از گل از اینجا آمده است.»

روزیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا