آیا قورت دادن آدامس خطرناک است؟

یک باور قدیمی می‌گوید که آدامس تا هفت سال آینده در بدن شما باقی می‌ماند که واقعاً ترسناک و خطرناک است؛ اما پزشکان این فرضیه را رد کرده و توضیح داده‌اند که واقعاً چه اتفاقی برای آدامس در بدن ما می‌افتد.

موبنا-بنابر گفته پزشکان، اگر آدامسی را به اشتباه قورت دادید، نیاز نیست که بیش از حد نگران شوید؛ اما این کار را تبدیل به یک عادت نکنید.

سایمون تراویس، پروفسور گوارش در دانشگاه آکسفورد، آنچه که در واقعیت هنگام بلعیدن آدامس اتفاق می‌افتد را توضیح داده و نظریه‌های غلط را رد کرده است: «من نمی‌دانم که این افسانه از کجا آمده است. به نظرم کسی می‌خواسته که مانع جویدن آدامس توسط فرزندانش شود و به همین دلیل این داستان را گفته است.»

آیا قورت دادن آدامس خطرناک است؟

 

«اگر آدامس را قورت دهید، از معده می‌گذرد، به روده می‌رود و سپس دفع می‌شود. در برخی موارد، آدامس در روده کودکان گیر کرده و باعث انسداد شده است؛ اما در بیش از ۳۰ سال کار تخصصی‌ام در حوزه گوارش، هرگز چنین موردی را ندیده‌ام.»

نوشته های مشابه
آیا قورت دادن آدامس خطرناک است؟

 

بلعیدن سه تا آدامس یا بیشتر در روز بیش از حدِ نرمال بوده و می‌تواند مضر باشد. آدامس، شیرین‌کننده و طعم‌دهنده دارد و از مخلوط الاستومر، چربی، امولسیفایر و موم ساخته می‌شود. کسانی که از مشکلات گوارشی مانند بیماری کرون رنج می‌برند، باید از بلعیدن آدامس اجتناب کنند؛ زیرا ممکن است تجزیه آن در بدنشان بیشتر طول بکشد.

روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا