ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان استارک، اولین خاندان سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بوده‌اند. «شمال»، برای هزاران سال یک پادشاهی مستقل بوده تا اینکه پس از کشورگشایی اگان، خاندان استارک حکمرانی این منطقه را بر عهده گرفتند. استارک‌ها، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که از لنیستر‌ها متمایز است.

موبنا-پادشاه رابرت اول، یک برثیون قوی و خوش اندام بوده و این جنبه‌های سریال، نشان می‌دهد که اعضای خاندان‌های اشراف‌زاده بر اساس ویژگی‌های فیزیکی‌شان، به‌ویژه رنگ مو، متمایز می‌شوند.

هر کدام از خاندان‌های بزرگ وستروس، به دلیل ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص خود شناخته شده‌اند.

ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان استارک

اعضای خاندان استارک مانند ادارد، برادرش بنجن و خواهرش لیانا، همگی مو‌های قهوه‌ای داشتند. مادر جان اسنو، لیانا، رفتاری قاطعانه داشت و نشانه‌هایی از سرکشی در او دیده می‌شد. پدرش، لرد ریکارد استارک، این ویژگی لیانا را به داشتن «خون گرگ» نسبت داده است. طبق توصیفات رمان بازی تاج و تخت، استارک‌ها صورتی کشیده و چشم‌های خاکستری دارند.

ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان تارگرین

اعضای خاندان تارگرین، ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. اعضای این خاندان، مدعی داشتن خون اژد‌ها هستند که جذابیتی مرموزی به آن‌ها می‌دهد. پدرسالار آن‌ها، خود را تبعید کرده و ۱۲ سال قبل از اینکه یک فاجعه سرزمین والرین را نابود کند، به دراگون استون رفته است. تارگرین‌ها، مو‌هایی در طیف رنگی نقره‌ای، پلاتینی و طلایی و چشم‌هایی به رنگ بنفش یا آبی روشن دارند. دیگر ویژگی این خاندان، جنون بوده که به خویش‌آمیزی‌شان نسبت داده می‌شود. چراکه آن‌ها آداب و رسوم عجیبی مانند ازدواج با برادران و خواهران خود برای حفظ خونشان انجام می‌دادند. همچنین، تارگرین‌ها بیشتر از سایر وستروسی‌ها به پیشگویی‌ اعتقاد داشتند.

ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان تالی

کتلین استارک، در اصل یک تالی بوده و به نژادش افتخار می‌کرد. همانطور که در شخصیت کتلین دیده می‌شود، تالی‌ها پوست روشن، مو‌های قهوه‌ای و چشمانی آبی رنگ دارند. کتلین، دختر لرد هاستر، ویژگی‌های ظاهری خاندان تالی را داشت. او انگشتانی بلند، استخوان گونه برجسته و مو‌های بلند قهوه‌ای رنگ داشت. به عنوان یک جنوبی، او با دین هفتگانه بزرگ شده و در قسمت اول فصل ۱ بازی تاج و تخت، او به دیدار ند در گادزوود رفته و گفت که در آنجا احساس غریبگی می‌کند.

ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان لنیستر

صفات حیله‌گر، باهوش و مکار برای لنیستر‌ها مناسب است. آن‌ها مو‌هایی طلایی دارند. رابرت براتیون در فصل اول بازی تاج و تخت، به طور تحقیرآمیزی آن‌ها را «مو زرد» می‌نامد. رمان بازی تاج و تخت، آن‌ها را «خوشحال»، «منصف» و با «چشمان سبز زمردی» توصیف کرده است.

ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان برثیون

به نظر می‌رسد که پادشاه رابرت اول یک برثیون است؛ از این منظر که او قدی بلند داشته و قدرتمند بوده است. خاندان برثیون که توسط فرمانده و دوست نزدیک ایگان به نام اوریس برثیون تأسیس شده، یک خاندان نسبتاً جدید در وستروس است. اعضای این خاندان، قدی بلند با مو‌های مشکی، چشمان آبی و استخوان فک مربعی‌شکل دارند و مانند بنیانگذارشان، به عنوان جنگجویانی استثنایی شناخته می‌شوند. همچنین، برثیون ها به دمدمی مزاج بودن معروف هستند.

ویژگی ظاهری خاندان های مطرح در سریال بازی تاج و تخت

خاندان مارتل

پادشاه دیرون اول که به خاطر آغاز حمله تارگرین‌ها به دورن شناخته می‌شود، مارتل‌ها را «با نمک، با چشمان تیره، مو‌های تیره و پوست زیتونی» توصیف کرده است. اوبرین مارتل نیز مظهر وقار و شکوه اشراف زادگان دورن بوده است.

همسر اول ریگار تارگرین، الیا مارتل در رمان «زیبا» توصیف شده است. او لاغر اندام بوده و چشمان سیاهی داشت. همچنین، نگرش دورنی‌ها نسبت به رابطه جنسی، در مقایسه با بقیه خاندان‌های وستروس بازتر است.

روزیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا