۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

دهه ی ۲۰۰۰ را شاید بتوان یکی از عجیب ترین دوره های تاریخ مُد دانست. گویی هیچ محدودیتی درمورد آنچه می پوشیدید و جایی که باید آن را به تن می کردید وجود نداشت. شاید رونق چشمگیر فست فشن (Fast Fashion / تولید سریع لباس در حجم انبوه) در آن دوره دلیل لباس های عجیب و غریبی بود که بر تن ستاره های محبوب سینما و موسیقی می دیدیم و خیلی زود میان مردم عادی هم رواج می یافتند.

موبنا- اگر می خواهید تیپ ها و مد عجیب سال های ۲۰۰۰ را ببینید، مطلب را دنبال کنید:

۱- شلوارهای بندی

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

دیدن شلوارهایی که به جای زیپ با بند بسته می شدند شاید حالا عجیب به نظر برسد اما در گذشته ای بسیار نزدیک آن را جالب می دانستند. اما حتی در آن زمان هم تنها شجاع ترها حاضر به پوشیدنش بودند.

۲- سیخ سیخی کردن موها

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

اغلب خوانندگان مرد در دهه ی ۲۰۰۰ موهای خود را هایلایت و با ژل آن ها را سیخ سیخ می کردند. این ترند محبوبیت بسیار زیادی در میان پسرها پیدا کرد.

۳- دامن های خیلی کوتاه و چین دار

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

دامن های خیلی کوتاه و چین دار یکی دیگر از مُدهای عجیب آن دوره بودند. این دامن ها معمولاً به قدری کوتاه بودند که سخت می شد فهمید که دامن هستند یا یک کمربند پهن. با این حال، هم سلبریتی ها هم دختران معمولی با خوشحالی آن ها را به تن می کردند.

۴- خط چشم تیره برای آقایان

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

حال و هوای موسیقی پانک راک با خط چشم تیره دور چشمان پسرها نمود پیدا کرده بود. این خط چشم تیره در کنسرت ها طرفداران دختر گروه های موسیقی را بسیار به هیجان می آورد.

۵- موی چند رنگ

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

سبک رنگ مو در دهه ی ۲۰۰۰ بسیار عجیب بود. موی چند رنگ در حالی آن زمان جالب محسوب می شد که حالا بیشتر یک هایلایت ناموفق و شلخته به نظر می رسد.

۶- استایل تمام جین

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

در دهه ی ۲۰۰۰ گویی یک تکه لباس جین در استایل تان کافی نبود. پسرها سر تا پا جین می پوشیدند و تصور می کردند این راز به دست آوردن دل خانم ها است.

۷- لگینگ با دامن کوتاه

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

دخترها شیفته ی پوشیدن دامن کوتاه و تونیک با لگینگ سه ربع بودند. این ترکیب میان همه محبوب بود، از سلبریتی ها گرفته تا دختران عادی. لگینگ هنوز هم محبوبیت و استفاده ی زیادی دارد. اما حالا خانم ها لگینگ های بلند را ترجیح می دهند و آن را با دامن ترکیب نمی کنند.

۸- بالا دادن یقه

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

تا زدن یقه برای جوان های دهه ی ۲۰۰۰ امری غیر ممکن به نظر می آمد. در حقیقت، آن زمان بالا دادن یقه مُد بود. اگر آن را با چند لایه لباس دیگر هم ترکیب می کردید، دخترها حتماً دلباخته تان می شدند.

۹- شال گردن های باریک

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

شال گردن برای گرم نگه داشتن گردن در روزهای سرد است. با این حال، در دهه ی ۲۰۰۰ شال گردن های باریکی وجود داشت که بیشتر یک اکسسوری و چیزی تزئینی بود تا محافظی در برابر سرما.

۱۰- لباس آستین کوتاه روی لباس آستین بلند

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

در آن دوره بعضی پسرها تصور می کردند پوشیدن یک لباس آستین کوتاه روی یک لباس آستین بلند آن ها را شبیه ستاره های موسیقی پانک راک می کند.

۱۱- زیورآلات و کمربندهای بزرگ

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

کمربندهای پهن و زیورآلات درشت پای ثابت مراسم های فرش قرمز بودند. آن زمان عقیده بر این بود که هر چه بزرگ تر، بهتر. هیچ محدودیتی در انتخاب کمربند نبود، از کمربندهای چرمی و زنجیری گرفته تا بندی و غیره. این نکته درمورد زیورآلات هم صدق می کرد. همه چیز بسیار درشت، رنگارنگ و غلو شده بود.

۱۲- مدل موی ایمو

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

مدل موی ایمو یکی از پرطرفدارترین مدل موها میان پسران در دهه ی ۲۰۰۰ بود. بسیاری از پسرها تصور می کردند این مدل مو به آن ها جذابیت می بخشد و آن ها را شبیه گروه های موسیقی پانک راک می کند.

۱۳- تاپ روی لباس

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

در دهه ی ۲۰۰۰ دخترها اگر یک تاپ رکابی داشتند احتمالش بود که آن را روی یک لباس دیگر بپوشند. این روزها هم دخترها از تاپ های رکابی به عنوان لباس بیرون استفاده می کنند اما تاپ های جنس ساتن یا ابریشم را برای این کار انتخاب می کنند و آن را روی لباس دیگری نمی پوشند.

۱۴- شلوارهای فاق کوتاه

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

آن زمان پسرها وقتی می خواستند شلوار جذابی به تن کنند، مدل های فاق کوتاه را انتخاب می کردند. بعضی ها هم آن ها را با باندانا یا کمربندهای چرم میخکوب ترکیب می کردند.

۱۵- جلیقه ی کوتاه روی لباس

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

در دهه ی ۲۰۰۰ جلیقه های کوتاه بسیار مُد بودند. دخترهایی که اهل مُد بودند این جلیقه ها را روی لباسی دیگر به تن می کردند.

۱۶- شلوار جین با زنجیر یا کمربندهای میخکوب

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

تزئین شلوار با کمربندهای میخکوب یا زنجیرهایی که یک سمت بدن آویزان می شدند، اعتماد به نفس زیادی به پسرها هنگام راه رفتن در خیابان می داد.

۱۷- پیراهن زنانه با شلوار

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

اگر سبک روی هم پوشیدن لباس های نامرتبط را از مُد دهه ی ۲۰۰۰ حذف کنیم چیز زیادی از آن باقی نمی ماند. آن زمان بسیاری از سلبریتی های زن با شلوارهای جذب و پیراهن های زنانه ای که قد آن ها تا زانو می رسید روی فرش قرمز حاضر می شدند و هیچکس هم از دیدن این استایل تعجب نمی کرد.

۱۸- استایل پسر دبیرستانی

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

در دهه ی ۲۰۰۰ ممکن بود سال ها از تمام کردن دوران دبیرستان تان گذشته باشد اما مثل یک پسر دبیرستانی لباس بپوشید. این استایل را پسرانی انتخاب می کردند که می خواستند هم جذاب باشند و هم بدون زحمت و دردسر، شیک.

۱۹- کلاه های نیوزبوی رنگارنگ

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

هوا چه آفتابی بود و بارانی، دخترها یک کلاه نیوزبوی رنگارنگ و طرح دار را با یک تاپ ساده، شلوار جین یا هر چیز دیگری ترکیب می کردند.

۲۰- گردنبندهای براق و درشت

۲۰ مُد عجیب درسال ۲۰۰۰

یک گردنبند کوچک هرگز کافی نبود. گردبندهای پسرها باید تا جایی که می شد براق، درشت و زیاد می بود تا مثل ستاره های موسیقی هیپ هاپ به نظر برسند.

روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا