آرک فاکس کائولا ؛ خودروی چینی با امکانات بسیار ویژه برای مادر و کودک (+عکس)

جدیدترین محصول آرک فاکس در بازار چین کائولا نام دارد که در بسیاری از خبرها به اشتباه کوالا نوشته شده است. این خودرو از ۱۸ تا ۲۴ هزار دلار قیمت دارد.

موبنا آرک فاکس یک برند چینی برای ارائه محصولات الکتریکی است که دفتر مرکزی آن در پکن قرار دارد و از سال ۲۰۱۷ لوگوی آن روی تولیداتی با همین نام ثبت می شود. این برند زیرمجموعه ای از گروه خودروسازی مطرح بایک محسوب می شود.

جدیدترین محصول آرک فاکس در بازار چین کائولا نام دارد که در بسیاری از خبرها به اشتباه کوالا نوشته شده است. این خودرو از ۱۸ تا ۲۴ هزار دلار قیمت دارد.

درب سمت راست عقب در حالت کشویی و با مکانیسم اتوماتیک الکتریکی باز می شود.

آرک فاکس می گوید این محصول را برای خانواده های طبقه متوسط که دارای کودکان کم سن و سال هستند و به طور ویژه برای رفاه و آسایش مادران طراحی کرده و امکاناتی را نیز بدین منظور در نظر گرفته است.

از جمله ویژگی های آرک فاکس کائولا در این زمینه باید به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دوربین و سنسور اختصاصی که روی صندلی کودک در ردیف عقب متمرکز هستند. تصاویر این دوربین بی وقفه ثبت می شود و از نمایشگر تنظیمات سیستم سرگرمی کنسول جلو قابل مشاهده است. دوربین با تشخیص هوشمند زمانی که کودک در خواب قرار دارد به طور خودکار سیستم صوتی، تهویه و نورپردازی را وارد سطح پیش تنظیمی با نام ملایم می کند. در این هنگام راننده و سرنشین ردیف جلو صدای سیستم صوتی را فقط از اسپیکری که در پشت گردنی آن ها جانمایی شده، دریافت می کنند.
 2. صندلی کودک خودرو آرک فاکس در مقایسه با سایر صندلی های کودک، ۱۵۶ درصد در ساختار تقویت شده و ایمنی آن افزایش یافته است.
 3. دوربین هوشمند همچنین گریه کودک را نیز تشخیص می دهد و با فعال سازی سیستم صوتی و نورپردازی تلاش می کند تا ضمن جلب توجه کودک مانع تداوم گریه او شود.
 4. سیستم سرگرمی خودرو نیز به سامانه یادآوری خلاقانه ای مجهز است که امکان اعلام پیام برای انواع ویزیت های دوران بارداری، واکسیناسیون و رسیدگی های پزشکی را دارد.
 5. سیستم تهویه خودرو به فیلترهای ضد ویروسی و مواد آنتی باکتریال طبیعی مجهز است.
 6. سیستم نوردهی فرابنفش بدون جیوه امکان پوشش ۹۹ درصد از محل قرارگیری صندلی کودک و مادر را دارد. سنسورهای هوشمند با تشخیص عدم حضور سرنشین در خودرو این سیستم ضدمیکروبی را فعال می کنند که البته از طریق اپلیکیشن نیز امکان فعال سازی توسط کاربر را دارد. سپس سیستم به مدت ۱۵ دقیقه فعالیت می کند تا عملیات ضدعفونی مطابق با استاندارد پزشکی خاتمه یابد.
 7. طراحی تصاویر کارتونی جذاب برای قسمت داخل درب و دستگیره در قسمت درب سمت چپ ردیف عقب با امکان نمایش دمای محیط و منوی تنظیمات نورپردازی
 8. صندلی اختصاصی کودک آرک فاکس نیز مجهز به سنسور نمایش دمای ویژه ای است که والدین را از کثیف شدن پوشک کودک مطلع می کند و سیستم مکش هوای ویژه از زیر صندلی فعال می شود تا بوی نامطبوع در کابین پخش نشود.
 9. سنسور ویژه ای که با تشخیص نزدیک شدن مادر به خودرو، درب کشویی را به طور خودکار باز می کند و صندلی کودک در دسترس مادر قرار می گیرد.
 10. فضای ذخیره سازی برای ۴ بطری شیر با امکان نگهداری سرد و گرم و ۴ درجه تنظیم دمایی که از طریق نرم افزار اختصاصی تلفن هوشمند نیز قابل کنترل است.
 11. یک میز ویژه تعویض پوشک که در کابین جانمایی شده است.
 12. کیسه ایمنی هوای ویژه در سمت چپ که صندلی کودک قرار دارد حدود ۱۲ درصد بزرگ تر از کیسه هوای استاندارد سمت دیگر است که بهترین محافظت از کودک هنگام تصادف فراهم شود.
 13. صندلی عقب سمت راست امکان خواباندن دارد(۱۴۰ درجه) و همزمان صندلی جلو سمت راست نیز به طور کامل خوابانده می شود تا مادر بتواند در این حالت داخل کابین استراحت کند.
 14. یک پرده حریم شخصی نیز برای زمانی که مادر می خواد به فرزند خود شیر بدهد برای ردیف عقب در نظر گرفته شده است.
 15. در صندوق عقب یک رختکن کوچک مناسب برای تعویض لباس نیز جانمایی شده است.

تصاویر کابین را انتهای مطلب ببینید

کائولا

آرک فاکس کائولا از منظر ابعاد برابر با ۴۵۰۰ میلیمتر در طول، ۱۸۷۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۵۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۸۲۰ میلیمتر است. وزن خالص خودرو ۱۸۰۰ کیلوگرم است. ظرفیت صندوق ۴۰۰ لیتر محاسبه شده است.

در بخش پیشرانه از تک موتور الکتریکی ۱۶۳ اسب بخاری استفاده شده است که انرژی مورد نیاز از بسته باتری لیتیمی ۵۸.۸۶ کیلووات ساعت تامین می شود. برد حرکتی خودرو حدود ۵۰۰ کیلومتر است. رینگ های استاندارد آلومینیومی در اندازه ۱۷ اینچی ارائه می شوند.

آرک فاکس کائولا ؛ خودروی چینی با امکانات بسیار ویژه برای مادر و کودک (+عکس)

بیشینه سرعت روی ۱۶۰ کیلومتر برساعت محدود شده است.

در بالاترین تریم، کائولا مجهز به سطح ۲ رانندگی خودران است که مجموعه ای از سنسورها را همراه خود دارد.

کابین آرک فاکس کائولا

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا