هکنی مارشز ؛ کعبه ای برای فوتبال آماتور در جهان (+عکس)

در دوران اوج خود در دهه های ۱۹۵۰ و ۶۰ میلادی، ۱۲۰ زمین فوتبال اندازه کامل در هکنی مارشز وجود داشت.

موبنا هکنی مارشز (Hackney Marshes) به عنوان خانه معنوی ساندی لیگ فوتبال (Sunday league football) – رقابت های فوتبال آماتور در بریتانیا – شناخته می شود. در دوران اوج خود در دهه های ۱۹۵۰ و ۶۰ میلادی، ۱۲۰ زمین فوتبال اندازه کامل در این مکان وجود داشت که بیش از ۲۵۰۰ فوتبالیست محلی را هر یکشنبه گرد هم می آورد.

هکنی مارشز ؛ کعبه ای برای فوتبال آماتور در جهان (+عکس)

با گذشت زمان، بخش های کریکت و راگبی افزوده شدند و تعداد زمین های فوتبال تا سال ۱۹۹۰ به ۱۰۶ و در حال حاضر به ۸۸ کاهش یافته است.

در دهه ۱۹۲۰، شورای شهرستان لندن (London County Council) مالکیت زمین را کسب کرد و کار روی تبدیل مرداب ها به یک پارک عمومی آغاز شد. پارک به طور رسمی در سال ۱۹۳۲ افتتاح و خیلی زود به یک مقصد محبوب برای ساکنان محلی تبدیل شد.

تیم های فوتبال محلی شروع به شکل گیری کردند. نخستین زمین های فوتبال تقریبا همزمان با تبدیل مرداب ها به یک پارک عمومی شکل گرفتند.

هکنی مارشز ؛ کعبه ای برای فوتبال آماتور در جهان (+عکس)

در دوران پس از جنگ جهانی دوم، رشد و توسعه فوتبال در هکنی مارشز ادامه یافت. ایجاد شورای لندن بزرگ (Greater London Council) در سال ۱۹۶۵ منجر به افزایش سرمایه گذاری در تاسیسات ورزشی شد و هکنی مارشز نیز از این بودجه های جدید بهره مند شد. زمین های فوتبال بیشتری شکل گرفتند و اتاق های رختکن و امکانات دیگر اضافه شد.

دهه های ۱۹۷۰ و ۸۰ شاهد افزایش محبوبیت ساندی لیگ بود و تیم ها از سراسر لندن و فراتر از آن برای بازی در هکنی مارشز راهی این منطقه می شدند. کیفیت زمین ها بهتر و امکانات مدرن تر و مجهزتر شدند. هکنی مارشز به کعبه ای برای فوتبال آماتور تبدیل شد.

از آغاز ساده و فروتنانه به عنوان یک زمین فوتبال پایه تا وضعیت فعلی آن به عنوان یکی از مهم ترین مکان های فوتبال آماتور در جهان، زمین های فوتبال هکنی مارشز نقش مهمی در توسعه این ورزش ایفا کرده اند. میراث ساندی لیگ در هکنی مارشز چیزی است که برای نسل های آینده ماندگار خواهد بود.

هکنی مارشز ؛ کعبه ای برای فوتبال آماتور در جهان (+عکس)

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا