دستمزد ناچیز ستاره‌ های مشهور سینما

داستان‌های شروع کار و مسیر بازیگران به سمت ستاره شدن، بسیار الهام بخش هستند. تعداد زیادی از ستاره‌های مشهور، از هریسون فورد گرفته تا جنیفر لوپز، زمانی برای بازی در فیلم‌های اولشان، مبالغ بسیار ناچیزی دریافت کرده‌اند. در ادامه، به بررسی دستمزد اولین فیلم این چهره‌ها می‌پردازیم.

موبنا-دستمزد ناچیز ستاره‌ های مشهور سینما

هریسون فورد در فیلم جنگ ستارگان (Star Wars)

حتی یکی از به‌یادماندنی‌ترین بازیگران ژانر علمی – تخیلی، برای بازی در اولین فیلم‌هایش دستمزد کمی دریافت کرده است. هریسون فورد، برای هنرپیشگی در فیلم جنگ ستارگان در سال ۱۹۷۷، دستمزد بسیار کمی داشته است.

بنابر گزارش‌ها، او برای بازی در این فیلم تنها ۱۰ هزار دلار گرفته است. اما پس از آن، دستمزد او به سرعت بالا رفته و برای بازی در دو دنباله بعدی این مجموعه، مبلغ ۵۰۰ هزار دلار به این بازیگر پیشنهاد شده است.

دستمزد ناچیز ستاره‌ های مشهور سینما

کریستین بیل در فیلم روانی آمریکایی (American Psycho)

کریستین بیل که به خاطر بازی چشمگیرش در نقش پاتریک بیتمن در فیلم روانی آمریکایی شناخته شده، گفته که برای بازی در این فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز دهه ۲۰۰۰، حداقل دستمزد قانونی را دریافت کرده است.

گزارش شده که ابتدا قرار بوده لئوناردو دی کاپریو این نقش را بازی کند، اما به دلیل اختلاف با سازندگان، پروژه را ترک کرده است.

به گفته بیل، سر صحنه فیلمبرداری روانی آمریکایی، گریمور‌ها او را به دلیل دستمزد کمش مسخره کرده‌اند.

دستمزد ناچیز ستاره‌ های مشهور سینما

داستین هافمن در فیلم فارغالتحصیل (The Graduate)

داستین هافمن، در فیلم کمدی – درام فارغ‌التحصیل در سال ۱۹۶۷، تنها ۲۰ هزار دلار دریافت کرده که پس از کسر مالیات و هزینه‌های زندگی‌اش حدود ۴ هزار دلار برایش مانده است.

فیلم فارغ‌التحصیل با فروش ۱۰۴.۹ میلیون دلاری در ایالات متحده و کانادا به موفقیت بزرگی دست یافته است.

بنابر گزارشات، بازیگران مشهوری از جمله رابرت ردفورد و وارن بیتی برای بازی در این فیلم در نظر گرفته شده بودند. اما کارگردان فیلم، داستین را انتخاب کرد؛ زیرا به عقیده او، سایر بازیگران برای بازی شخصیت اصلی «بیش از حد خوش‌تیپ و با اعتماد به نفس» هستند.

دستمزد ناچیز ستاره‌ های مشهور سینما

جیمی لی کرتیس در فیلم هالووین (Halloween)

جیمی لی کرتیس برای بازی در فیلم هالووین در سال ۱۹۷۸، تنها ۸ هزار دلار دریافت کرده و فقط ۲۰۰ دلار برای خرید لباس‌های خود در این فیلم به او پرداخت شده است.

این فیلم ترسناک، با فروش بیش از ۴۷ میلیون دلاری، با موفقیت شگفت‌انگیزی روبرو شده است. طبق گزارش‌ها، جیمی برای بازی در فیلم هالووین: رستاخیز (halloween: resurrection) جهش چشمگیری در مبلغ دریافتی خود داشته و ۳ میلیون دلار به دست آورده است.

دستمزد ناچیز ستاره‌ های مشهور سینما

جنیفر لوپز در فیلم شیادان (Hustlers)

بنابر گفته جنیفر لوپز، برای بازی در فیلم شیادان که پس از اکران در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۵۰ میلیون دلار فروش داشته، اشتیاقش به بازیگری را به پول ترجیح داده و هیچ دستمزی دریافت نکرده است.

او گفته است: «من این کار را به صورت رایگان انجام دادم. کاری را که می‌خواهم و دوست دارم را انجام می‌دهم.»

روزیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا