۱۶ فیلم در مورد اعتیاد به مواد مخدر

چه خوشمان بیاید چه نیاید، مواد مخدر بخشی از زندگی روزمره اکثر مردم جهان است. تجارت مواد مخدر می تواند فرد را به ثروتی فراتر از عجیب ترین رویاهایش برساند، اما همزمان مصرف کنندگان و فروشندگان مواد مخدر را در خطر فیزیکی بزرگی قرار داده و زندگی های بسیاری را ویران کند. بدین ترتیب جای تعجب نیست که به معنای واقعی کلمه صدها و اگر نه هزاران فیلم در رابطه با مصرف مواد مخدر و الکل ساخته شده اند.

موبنا-در حالی که برخی فیلم ها مانند Dazed and Confused, Friday و بسیاری از کارهای سث روگن، مصرف تفریحی مواد مخدر را ستایش می کنند، فیلم های این فهرست همگی جنبه تاریک تر و مرگبارتر خرید و فروش و سوء مصرف مواد مخدر را نشان می دهند. اصطلاحاتی مانند «معتاد» و «اعتیاد» اکنون به عنوان انگ و عبارت هایی تبعیض آمیز در نظر گرفته می شوند (و با عبارات انگ زدایانه ای مانند «اختلال مصرف مواد مخدر» جایگزین شده اند)؛ با این حال، صرف نظر از زبان، اینها تاثیرگذارترین و مخرب ترین فیلم ها در مورد مصرف مواد مخدر هستند.

۱۶ فیلم در مورد اعتیاد به مواد مخدر

۱۶- Last Days Here (2011)

آخرین روزهای اینجا فیلم مستندی درباره گروه متال پنتاگرام (Pentagram) متعلق به دهه ۱۹۷۰ است. این مستند به زندگی ناامیدانه خواننده درمانده گروه، بابی لیبلینگ می پردازد که یک مصرف کننده کراک و هروئین است که در زیرزمین خانه والدینش زندگی می کند و برای گذران روز به آن ها وابسته است. هروئین هیستامین هایی آزاد می کند که باعث خارش پوست می شود و سوء مصرف کوکائین می تواند باعث شود کاربران حس کنند که حشراتی زیر پوستشان می خزند. به همین دلیل، خواننده اصلی گروه پنتاگرام مدام خودش را می خاراند و در جستجویی دیوانه وار به دنبال حشراتی که وجود خارجی ندارند، پوست خود را سوراخ می کند.

افشاگری بزرگ این مستند زمانی اتفاق می افتد که او آستینش را بالا می زند و می بینیم که حفره ای بزرگ و ترسناک در بازویش ایجاد کرده که آنقدر عمیق است که می توان مشتی در آن جای دارد. این افشاگری کاملاً نفرت انگیز و یک تراژدی کامل است، تاثیرگذارتر از هر فاجعه ای که تصورش را بکنید. اگر چه برخی او را به عنوان یک ستاره راک اند رول می شناسند، اما حقیقت این است که بابی فردی غمگین است که با پدر و مادرش زندگی می کند و به آن ها وابسته است و به دلیل سوء مصرف مواد که در نهایت باعث مرگ زندگی حرفه ای اش می شود، آسیب های زیادی به بدنش وارد می کند و به همین دلیل است که پنتاگرام با وجود موسیقی متال بسیار قوی اش، گروه شناخته شده ای نیست. این فیلم مستندی تلخ درباره تراژدی سوء مصرف شدید مواد مخدر است.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱۵- Amy (2015)

فیلم مستند ایمی در سال ۲۰۱۵ گواهی آشکار بر وحشت هایی است که مصرف بیش از حد مواد مخدر می تواند برای یک فرد به ارمغان بیاورد، حتی زمانی که فرد در اوج شهرت است. این فیلم داستان زندگی ایمی واینهاوس، خواننده و ترانه سرای بریتانیایی را از طریق ویدیوهای قدیمی، فیلم های خانگی و بیش از ۱۰۰ مصاحبه مختلف با افرادی که واینهاوس در طول زندگی اش به آن ها نزدیک بود، روایت می کند. این خواننده در سال ۲۰۱۱ در سن ۲۷ سالگی با پایان غم انگیز خود مواجه شد. علت اصلی مرگ او مصرف بیش از حد الکل بود چرا که مقادیر کشنده ای از الکل در بدن او یافت شد. او مدتی قبل از مرگش با سوء مصرف مواد مخدر دست و پنجه نرم می کرد و در نهایت قربانی همین اعتیاد شد.

ایمی واینهاوس هنرمند بسیار بااستعدادی بود که همواره با اختلالات خوردن، مشکلات سلامت روان، و مصرف مواد مخدر دست و پنجه نرم می کرد. این فیلم دلخراش و تکان دهنده است زیرا به ما نشان می دهد که رسانه ها و طرفداران، چقدر بی رحمانه، با ایمی رفتار کردند و این رفتارها یکی از عوامل اصلی مرگ نابهنگام او بود. این فیلم ویرانگر است و به ما یاد می دهد که باید با افرادی که با این مسائل دست و پنجه نرم می کنند مهربان تر باشیم وگرنه می تواند به عواقب شومی منجر شود.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱۴- Killing Zoe (1993)

کشتن زویی یک فیلم سرقت از بانک به خاطر اعتیاد به مواد مخدر با بازی اریک استولتز (فروشنده هروئین در فیلم پالپ فیکشن) است که در فرانسه روایت می شود. استولتز به پاریس کشانده می شود و در آنجا با دوستان معتادش وقت می گذراند که در حال نقشه کشیدن برای سرقت هستند – اما این یکی مانند هیچ سرقت بانک دیگری در تاریخ سینما نیست.سردسته سارقان بانک با بازی ژان هیوز آنگلاده در حال مرگ به خاطر ابتلا به بیماری ایدز است و قصدی جز سرقت مقداری پول ندارد. او فقط می خواهد با شلیک گلوله و خبرسازی بمیرد و تا جایی که ممکن است مردم را بکشد.

در یک صحنه تکان دهنده از فیلم، در میانه یک سرقت خونین و مرگبار از بانک، آنگلاده به سرویس بهداشتی می رود تا بتواند به خودش هروئین تزریق کند. در این مرحله از داستان می توانیم بفهمیم که این سرقت از بانک هرگز قرار نبوده موفق باشد. استولتز وفاداری خود را در چالش می بیند چرا که باید تصمیم بگیرد چکار کند، وقتی متوجه می شود سرقت از بانک فقط بهانه ای برای قتل عام بوده و او با زویی (جولی دلپی)، فاحشه ای که در بانک مورد سرقت قرار گرفته کار می کند، رابطه جنسی داشته است. به نویسندگی و کارگردانی راجر آواری که به خاطر همکاری با کوئنتین تارانتینو در نویسندگی سناریو پالپ فیکشن برنده جایزه اسکار شد، کشتن زویی یکی از تاثیرگذارترین فیلم ها در مور مصرف مواد مخدر و اعتیاد است.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱۳- Enter the Void (2009)

فیلم به خلاء وارد شو یک فیلم بسیار بحث برانگیز فرانسوی از کارگردان جنجالی، گاسپار نوئه (Irreversible, I Stand Alone) است. مواد مخدری که در این فیلم مورد استفاده قرار گرفته، نشان داده شده و مورد بحث قرار می گیرند شامل قرص، الکل، LSD، DMT، کوکائین، GHB، ماری جوانا، یخ، هروئین و غیره است. این فیلم با بهره گیری از چراغ های چشمک زن روشن و سبک به شدت جنبشی و روان گردانش، تقریباً القای تشنج می کند و تلاش دارد تصویر کاملی از یک سفر اسیدی با مصرف مواد مخدر صنعتی باشد. این فیلم هنری علاوه بر مواد مخدر و قتل، یک محرک تمام عیار است که با مجموعه ای از موضوعات بزرگسالانه مانند سقط جنین، تمایلات جنسی، بی بندوباری، خیانت، حاملگی، حوادث رانندگی و برهنگی سر و کار دارد. به همین خاطر تماشای این فیلم مناسب افراد نازک دل نیست.

کار با دوربین در فیلم نوئه فوق العاده است و بیشتر برداشت ها از بالا یا درست از پشت سر قهرمان فیلم، اسکار (ناتانیل براون) گرفته شده اند، به طوری که اگر چه او در فیلم بازی می کند، با این حال ما به ندرت چهره او را می بینیم؛ ترفندی که قرار بوده یک تجربه خارج از بدن را القا کند. داستان این فیلم در توکیو، عمدتاً در خیابان، در کلاب های شبانه، و در آپارتمان های فروشندگان مواد مخدر رخ می دهد. مانند اکثر فیلم های نوئه، یک حس نیهیلیستی در فیلم به خلاء وارد شو وجود دارد که هشدار قدرتمندی در برابر خطرات سبک زندگی مصرف مواد مخدر است، که می تواند منجر به ویرانی، مرگ و سوء استفاده جنسی شود. همه چیز درباره این فیلم آوانگارد و به طرز خیره کننده ای اورجینال است و به همین خاطر یک شاهکار مسحورکننده و توهم انگیز محسوب می شود.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱۲- The Falcon and the Snowman (1985)

شاهین و آدم برفی داستان واقعی یک پیمانکار نظامی سطح بالا با دسترسی به امور امنیت ملی و شریک معتادش است که اسرار نظامی را به اتحاد جماهیر شوروی می فروشد. شان پن در این فیلم نقش شریک سست عنصر تیموتی هاتن را بازی می کند که اعتیاد او به هرویین از کنترل خارج می شود؛ وقتی هاتن متوجه می شود که دوستش هرویین بالا می کشد، پن به او دروغ می گوید و مدعی می شود که فقط کوکائین مصرف می کند. وقتی دروغِ پوششی شما هنوز هم یک فعالیت غیرقانونی است، خیلی بد می شود.

وقتی این دو به سفارت روسیه در مکزیک می روند اوضاع برای پن و دوستش فاجعه بار می شود، جایی که پن تلاش می کند با ماموران ترسناک کا. گ. ب که زیاد به پن و اعتیادش علاقه ندارند، معامله هروئین انجام دهد. همانند بسیاری از فیلم های با موضوع مواد مخدر، مصرف کنندگان کنترل و داشتن عقلی سلیم را از دست می دهند که به نوبه خود آن ها را مجبور به اتخاذ تصمیمات بسیار بد و خطرناک می کند. شاهین و آدم برفی یکی از بهترین بازی های شان پن در نقش یک خلافکار گرفتار اعتیاد با عادت به تند حرف زدن است.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱۱- Udta Punjab (2016)

اودتا پنجاب یا پنجاب مرتفع محصول سال ۲۰۱۶ بالیوود، یکی از بحث برانگیزترین فیلم های سینمای هند در یک دهه گذشته است که به موضوع بسیار تابوی مصرف گسترده مواد مخدر در میان جوانان ایالت پنجاب و چگونگی کمک نیروی های پلیس به این امر می پردازد. فیلم بسیار زمخت و تکان دهنده است و تماشای آن برای برخی افراد می تواند کمی سخت باشد. این فیلم نشان می دهد که چگونه پسران جوان مدرسه ای در پنجاب به هروئین معتاد می شوند و چگونه افسران پلیس به خاطر پول، چشم خود را بر روی این معضل می بندند.

همچنین یک خواننده مشهور پنجابی را در این فیلم می بینیم که به کوکائین اعتیاد دارد و یک کارگر مهاجر جوان که توسط یک باند قاچاق مواد مخدر دستگیر و پس از تجاوز، عامدانه به مواد مخدر معتاد می شود. تم های آزاردهنده در فیلم باعث می شود که پوستتان مورمور شود اما صحنه های واقع گرایانه فیلم شما را نگران تاثیر مقادیر زیاد مواد مخدر بر جوانان نیز می کند.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱۰- Gia (1998)

آنجلینا جولی نقش جیا کارنگی، سوپر مدل دهه ۱۹۷۰ را در درام زندگینامه ای تاریک و غم انگیز جیا بازی می کند که به عمق زندگی کارنگی به عنوان یک مدل و دنیای تاریک او در زیر زندگی فریبنده ای که همه می دیدند، می پردازد. این فیلم نشان می دهد که چگونه جیا با استعداد عظیم خود به یک شخصیت محبوب تبدیل شد اما چگونه، حتی شهرت او، نیز نمی تواند وی را از مصرف الکل و مواد مخدر دور نگه دارد.

در این فیلم نشان داده می شود که جیا عاشق یک آرایشگر به نام لیندا می شود که به او اولتیماتوم می دهد که مواد مخدر را کنار بگذارد زیرا نه تنها بر رابطه آن ها تاثیر منفی می گذارد بلکه زندگی جیا را نیز خراب می کند. وقتی او به جای عشقش، مواد مخدر را انتخاب می کند، تنها می ماند. جیا در نهایت موفق می شود با اعتیادش مبارزه کند، اما تراژدی به شکل ابتلا به ایدز از راه می رسد، بیماری مهلکی که او پس از سال ها تزریق مواد مخدر به آن مبتلا شده است. جیا واقعیت تلخ سرگذشت بسیاری از افرادی است که زندگی بسیار فریبنده و لوکسی دارند، زندگی هایی که با اعتیادشان نابود می شوند.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۹- Scarface (1983)

صورت زخمی، به نویسندگی الیور استون و کارگردانی برایان دی پالما، اوج یک اثر سینمایی درباره کوکائین است. این فیلم بازسازی یک فیلم گانگستری کلاسیک ساخته سال ۱۹۳۲ با همین نام است، اما بیشتر از این نمی توانست متفاوت باشد. در نگاه اول به نظر می رسد که این فیلم تجارت کوکائین را ستایش می کند، اما نگاهی دقیق تر ویرانی های ناشی از مصرف مواد مخدر را به تصویر می کشد. آل پاچینو در این فیلم نقش تونی مونتانا، یک روان پریش خلافکار اهل کوبا را بازی می کند که راه خود را به دنیای تجارت مواد مخدر باز می کند تا در نهایت یک امپراطوری قاچاق مواد مخدر برای خود تشکیل می دهد. بازی حماسی پاچینو به عنوان یک خلافکار خرده پا که به صدر دنیای مواد مخدر می رسد و به طور فزاینده ای به کوکائین اعتیاد پیدا می کند، به سادگی قابل چشم پوشی نیست. پاچینو در واقع بیشتر خود را به تونی مونتانا تبدیل می کند، تا اینکه نقشش را بازی کند.

تونی مونتانا یک اشتباه بزرگ را مرتکب می شود و آن این است که یک قانون کلیدی برای فروشندگان مواد مخدر سطح بالا را زیر پا می گذارد و آن این است که «با مواد مخدر خودتان نشئه نکنید». در یک صحنه مشهور از فیلم، او از کوهی از کوکائین به اندازه یک هندوانه، مواد بالا می کشد. مصرف زیاد کوکائین، به طور کامل قدرت قضاوت اش را مختل می کند و باعث دیوانه شدنش از خشم و حسادت می شود، تا اینکه نزدیک ترین افراد به خود را می کشد و اشتباهات مهلکی مرتکب می شود. جالب اینجاست که این فیلم علی رغم به تصویر کشیدن سقوط حماسی و نابودی ضدقهرمانش، برای گانگسترها در سراسر جهان یک فیلم محبوب است. بسیاری از خود می پرسند که آیا لوکا گواداگنینو نیز همین کار را در بازسازی جدید خود از این فیلم انجام خواهد داد یا خیر.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۸- The Salton Sea (2002)

در فیلم دریای سالتون که تصویری ترسناک از کریستال و متامفتامین است، وال کیلمر نقش یک مامور مخفی را بازی می کند که به حلقه قاچاقچیان مواد مخدر صنعتی نفوذ کرده و سعی می کند یک تراژدی شخصی را حل کند. با این حال، بازی تحسین شده اصلی در این فیلم متعلق به وینسنت دی آنوفریو است.

بازی او کاملاً ترسناک است، به خصوص جایی که ترور جی اف کی را با کبوترها بازسازی می کند و پس از تزریق کریستال وارد فعالیت های عجیب و غریب دیگری می شود. او مردی است که یک بینی مصنوعی دارد زیرا بینی اش را با بالا کشیدن بیش از حد مواد مخدر نابود کرده است، ظاهری بسیار ترسناک و تکان دهنده دارد و این یکی از بهترین نقش آفرینی های این بازیگر است.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۷- Bug (2006)

اگر چه فیلم حشره در مورد کریستال و روان پریشی ناشی از مصرف آمفتامین است اما تاثیر آن به شدت تعدیل شده و زیرکانه بازگو می شود، تاثیرات ویرانگری که زیر استعاره ها و تصویرسازی ها پنهان شده است. ما تنها زمانی متوجه می شویم که این دو شخصیت، با بازی فوق العاده اشلی جود و مایکل شانون، در حال کشیدن کریستال هستند که یک مرد مرموز وارد اتاق عجیب و غریب هتل آن ها می شود و از یک لوله مصرف کریستال یک کام می گیرد و برای جود توضیح می دهد که شانون یک بیمار روانی است.

وضعیت سلامت روانی آن ها در نتیجه مصرف کریستال، آن ها را بیشتر و بیشتر در روان پریشی پارانوئیدی غرق می کند، تصور می کنند حشرات خیالی آن ها را آلوده کرده و در نتیجه دنیای آن ها را مسموم کرده اند. پایان این فیلم یکی از تکان دهنده ترین، غیرمنتظره ترین، ویرانگرترین و فراموش نشدنی ترین صحنه های تاریخ سینما است. حشره فیلم فوق العاده ای در مورد روان پریشی و پارانویا از ویلیام فریدکین، کارگردان فیلم های جن گیر و ارتباط فرانسوی است.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۶- Flight (2012)

دنزل واشنگتن در فیلم پرواز در سال ۲۰۱۲ در نقش ویپ بازی می کند، خلبانی که مشکل اعتیاد به الکل دارد. فیلم زمانی آغاز می شود که ویپ، خواب آلود از مصرف الکل در شب قبل، از کوکائین برای بیدار ماندن در طول پرواز استفاده می کند. بی احتیاطی او منجر به یک حادثه مرگبار می شود که دو خدمه و چهار مسافر را کشته و کمک خلبان اش را نیز به کما می برد.

بقیه فیلم نشان می دهد که چگونه پس از بیدار شدن ویپ در بیمارستان، تحقیقات قانونی در مورد این حادثه انجام می شود و اینکه چگونه او در نهایت از مشکلات مواد مخدر و الکل خود گفته و در ادامه به خاطر قانون شکنی اش زندانی می شود. این فیلم نشان می دهد که مصرف بی محابای مواد مخدر و الکل تا چه حد خطرناک است و چگونه می تواند نه تنها برای خود مصرف کنند بلکه برای افراد اطراف او نیز مربگار باشد.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۵- Carlito’s Way (1993)

پس از صورت زخمی، برایان دی پالما و آل پاچینو بار دیگر داستان دیگری را در رابطه با کوکائین روایت کردند، راه کارلیتو. بر خلاف صورت زخمی، پاچینو فردی نیست که اعتیاد خطرناکی به کوکائین دارد.

در عوض، این وکیل او، شان پن (باز هم) است که به کوکائین معتاد است، اعتیادی که تا حدی پیش می رود که او به یک فرد خطرناک و ناپایدار تبدیل می کند، کسی مرتکب اعمال خشونت آمیز می شود و در نهایت به خاطر تصمیمات وحشتناکی که تحت تاثیر کوکائین اتخاذ می کند، او را به دردسری برای دیگران تبدیل می کند. تبدیل شدن شان پن به یک معتاد به کوکائین به طرز فوق العاده ای به تصویر کشیده می شود.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۴- A Scanner Darkly (2006)

کیانو ریوز در فیلم یک پوینده تاریک بازی می کند، فیلمی بر اساس کتاب مشهور فیلیپ کی دیک که داستان های متفکرانه اش پایه و اساس فیلم هایی مانند گزارش اقلیت، بلید رانر و سریال مرد قلعه بلند است. ریوز در این فیلم نقش یک پلیس مخفی را بازی می کند که ماده مخدر D (D معادل کلمه Death به معنای مرگ) مصرف می کند، ماده مخدری که آمریکای آینده را درگیر خود کرده است. او علاوه بر اعتیاد به مواد مخدر، در تحقیقات پلیس، ناخواسته خودش را ردیابی می کند.

ماده مخدر D باعث ایجاد شکافی در مغز مصرف کننده می شود که باعث می گردد فرد بدون اینکه خودش متوجه باشد، خود و اعمالش را دنبال کند. دوستان عجیبش (از جمله رابرت داونی جونیور دیوانه پیش از بازگشت مشهور حرفه ایش و وودی هارلسون بامزه)، همگی به شدت به ماده مخدر D اعتیاد دارند، در حالی که روری کوچران در همه جا، به خصوص در بدن و موهای خودش، ردی از حشرات می بیند و حرکات آن ها را حس می کند. یک پوینده تاریک فیلمی فوق العاده است که از تکنیک روتوسکوپی برای تثبیت جلوه های بصری توهم زای خود استفاده می کند.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۳- Beautiful Boy (2018)

فیلم پسر زیبا بر اساس خاطرات احساسی دیوید شف و پسرش نیک شف در مورد سفرها و ماجراهایشان در طول اعتیاد نیک به مواد مخدر و چگونگی غلبه بر آن، یک درام زندگی نامه ای است که شما را به گریه می اندازد. در این فیلم استیو کارل در نقش دیوید شف و تیموتی شالامی در نقش پسر معتادش نیک شف بازی می کنند.

این فیلم گوشه هایی از تقلای دلخراش و ویرانگر والدینی را به ما نشان می دهد که تلاش می کنند فرزندشان را از لبه نابودی که مصرف مواد مخدر در نهایت به آن منجر می شود، نجات دهند. این فیلم داستان پدری است که تلاش می کند با پسر جوانش که به اعماق اعماق تاریک اعتیاد سقوط کرده، رابطه دوستانه و نزدیکی برقرار کند. این فیلم به قدری خوش ساخت است که قطعاً شما را به گریه خواهد انداخت، اما نکته امیدوارکننده ای که در پایان به آن اشاره می شود، به ما یادآوری می کند که حتی اگر اعتیاد یک هیولا باشد هم می توانیم با کمک اراده خود و عشق بی قید و شرط اطرافیانمان آن را شکست دهیم.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۲- Drugstore Cowboy (1989)

در فیلم ولگرد دراگ استورها ساخته گاس ون سنت، مت دیلون نقش رهبر گروه کوچکی از مصرف کنندگان مواد مخدر را بازی می کند که به سرقت از داروخانه ها برای دست یافتن به مُسکن های قوی متوسل می شوند . دوست دختر دیلون (کلی لینچ) از رابطه جنسی شان ناراضی است, زیرا اعتیاد دوست پسرش، میل جنسی اش را از بین برده و او را اصولاً به مردی بدون تمایلات جنسی تبدیل کرده است. اوضاع برای گروه بدتر می شود و در یک برهه از داستان، آن ها یک اتاق را در هتلی پر از پلیس اجاره می کنند که برای حضور در یک کنفرانس بزرگ آنجا ساکن شده اند.

این موضوع باعث وحشت اعضای گروه می شود که به یک سری ماجراجویی ها می روند و در طول مسیر با ترکیبی از شخصیت های عجیب و غریب مواجه می شوند که به یاد ماندنی ترین آن ها, حضور کوتاهی از یک نویسنده مشهور و مصرف کننده هروئین, ویلیام اس باروز است. همه چیز برای مت دیلون و تیمش بعد از یک تراژدی مرتبط با مواد مخدر بغرنج می شود و پس از آن است که او سعی می کند دست از مصرف مواد مخدر بردارد. ولگرد دراگ استورها نگاهی واقع بینانه و خشن به زندگی گروهی از مجرمان دارای اعتیاد به مواد مخدر در دهه ۱۹۷۰ است.

16 فیلم تکان دهنده و ترسناک در مورد مواد مخدر

۱- The French Connection II (1975)

ارتباط فرانسوی ۲ با هر فیلم دیگری در زمینه مواد مخدر متفاوت است؛ زیرا قهرمان داستان به صورت ناخواسته و با انگیزه انتقام، به هروئین معتاد می شود. در این فیلم تاریک از جان فرانکنهایمر، یک پلیس آمریکایی به نام پاپ آی دویل (جین هکمن بزرگ) به فرانسه سفر می کند تا یک تاجر هروئین به نام فرناندو ری را به دام بیندازد. او توسط یک باند قاچاق مواد مخدر ربوده و زندانی می شود و آن ها به طور مرتب شروع به تزریق هروئین به او می کنند. در ابتدا، او با حس نیاز به هروئین مبارزه می کند، اما با گذشت زمان، به آن اعتیاد پیدا کرده و مشتاقانه منتظر تزریق بعدی خود است.

این تغییر یک تایید فوق العاده قدرتمند از ماهیت اعتیادآور هروئین است. وقتی کار قاچاقچیان مواد مخدر با هکمن تمام می شود، او را به عنوان پیامی هشدارآمیز در مقابل یک پاسگاه پلیس رها می کنند. او که اکنون یک مرد آزاد است، باید با خماری ناشی از نرسیدن هروئین به بدنش دست و پنجه نرم کند. او به قدری بیمار است که هر کاری از دستش برمی آید انجام می دهد تا در برابر پاک شدن و تحمل خماری ناشی از تلاش برای ترک مقاومت کند. با این حال، پس از پاک شدن، در این دنباله کمتر شناخته شده از فیلم ارتباط فرانسوی، به ماموریت دیگری برای انتقام می رود.

روزیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا