تخم هندوانه را بخوریم یا نه؟

شاید والدین شما هم داستان ترسناکی در مورد اینکه خوردن تخم هندوانه باعث می‌شود که بوته هندوانه در شکمتان جوانه بزند، تعریف کرده‌اند!

موبنا-اگرچه افراد زیادی این داستان را باور نکرده‌اند، بسیاری همچنان نمی‌دانند که آیا خوردن تخم میوه هندوانه مضر است یا خیر.
مطالعات نشان داده که هندوانه فواید زیادی برای سلامتی دارد و باعث تسکین درد عضلات، شفاف شدن پوست و حتی کاهش خطر ابتلا به سرطان می‌شود.

تخم هندوانه را بخوریم یا نه؟

کارشناسانی از جمله لارن منیکر، متخصص تغذیه، گفته‌اند که خوردن تخم‌ هندوانه نه تنها بی‌خطر بوده، بلکه سرشار از مواد مغذی و مفید است. این متخصص تغذیه گفته است: «دانه‌های هندوانه منبع طبیعی منگنز، فسفر، پتاسیم، پروتئین، اسیدهای چرب ضروری، آهن و روی هستند. این مواد مغذی مختلف، مانند منگنز، به عملکرد مغز و سیستم عصبی کمک کرده و همچنین فسفر در تشکیل استخوان سالم و بهبود هضم غذا موثر است.»

تخم هندوانه را بخوریم یا نه؟

به گفته کریستینا میر جکس، استاد تغذیه در دانشگاه علوم بهداشت نورث وسترن، این میوه حاوی «مواد مغذی آنتی اکسیدانی کلیدی بوده که از پیشگیری از بیماری و سلامت کلی حمایت می‌کند.»

تخم هندوانه را بخوریم یا نه؟

دانه‌های سیاه هندوانه، دانه‌های کامل و بالغی هستند که می‌توان آنها را کاشت. خوردن این دانه‌ها سالم بوده، اما جویدن آن‌ها بسیار سخت تر از دانه‌های سفید نارس است.

هم دانه‌های سفید و هم سیاه هندوانه، حاوی فیبر هستند و تخم هندوانه جوانه‌زده فواید تغذیه‌ای بیشتری دارد.

تخم هندوانه را بخوریم یا نه؟

تخم هندوانه برشته، شبیه تخم کدو بوده و یک میان وعده سالم به شمار می‌آید. منیزیم موجود در این دانه‌ها، نقش کلیدی در تولید انرژی، بهبود عملکرد اعصاب و حفظ فشار خون پایدار دارد. همچنین تخم هندوانه دارای اسیدهای چرب بوده که سطح کلسترول و احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دهد.

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا