یوسف سلامی اقای بیکاز در نیویورک

یوسف سلامی که همزمان با سفر رئیس جمهور ابراهیم رئیسی به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان خبرنگار صدا و سیما در نیویورک حضور پیدا کرده بود، برای تهیه ی گزارش به میان تجمع اپوزیسیون در مقابل مقر سازمان ملل رفت. تلاش های نافرجام سلامی برای صحبت به زبان انگلیسی در این گزارش در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و کاربران را به یاد ماجرای «خانم بیکاز» انداخته است.

موبنا-حضور سلامی در این تجمع به درگیری او با برخی شرکت کنندگان انجامید. سلامی در گزارش خود مدعی می شود که تعدادی از اعضای منافقین و همچنین افرادی خارجی در ازای دریافت پول در این تجمع حضور یافته بودند.

بیوگرافی یوسف سلامی

یوسف سلامی متولد سال ۱۳۶۳ در تهران و دارای مدرک لیسانس رشته علوم ارتباطات اجتماعی است.

در سال ۸۰ وقتی ۱۷ ساله بود دوره های خبرنگاری را در باشگاه خبرنگاران جوان گذراند. سپس از حوزه ی اخبار ورزشی شروع کرد و از سال ۸۱ وارد حوزه ی اخبار سلامت شد.

یوسف سلامی اقای بیکاز در نیویورک

او در سال ۸۹ با نوشتن نامه ای به وزیر وقت بهداشت، مرضیه دستجردی نسبت به حجاب برخی از پزشکان در کنگره های پزشکی انتقاد کرد. سلامی در این نامه از وزیر بهداشت خواسته بود تا دستور لازم برای رسیدگی به مسئله ی حجاب و پوشش این افراد را صادر کند.

گزارش های سلامی درباره ی وضعیت سلامت و درمان در کشور در دوران وزارت حسن قاضی زاده هاشمی در دولت حسن روحانی سبب شد این خبرنگار در سال ۹۸ با پیگیری وزیر بهداشت، مدتی از بخش خبر سلامت کنار گذاشته شود.

سلامی که در سال های اخیر دیگر فعالیتی در بخش اخبار پزشکی ندارد، سال گذشته با چند گزارش بحث برانگیز درباره ی یارانه ها خبرساز شد.

یوسف سلامی اقای بیکاز در نیویورک

گزارش او در بخش خبری ۲۰:۳۰ درباره ی یارانه های نقدی جدید دولت ابراهیم رئیسی انتقادات زیادی را به دنبال داشت. سلامی در این گزارش به همراه چند خانم به یک فروشگاه مواد غذایی رفته بود و نشان می داد یارانه ی واریزی دولت نه تنها برای خرید مایجتاج ماهانه کافی است، بلکه مبلغی نیز از آن باقی می ماند. این گزارش سر و صدای زیادی به پا کرد و انتقادات زیادی به دنبال داشت.

سلامی اندکی بعد، در گزارش خبرساز دیگری، با حضور در وزارت کار و رفاه اجتماعی، با یکی از معترضین به عدم پرداخت یارانه ی خود تماس گرفت. در این تماس با وجود اصرار فرد معترض بر کم بضاعت بودن خود، به او گفته شد که به دلیل شرایط مالی اش مستحق دریافت یارانه نیست.

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا