عرضه پرفروش ترین خودروی فورد با تغییرات فنی جدید (+عکس)

فورد رنجر پلاگین هیبرید ۲۰۲۵ روی خط تولید می رود تا اولین نمونه های آن در ماه های ابتدایی سال آینده میلادی تحویل مشتریان شود. البته فورد رنجر پلاگین هیبرید را در مرحله اول فقط در بازارهای اروپایی عرضه می کند و هنوز در رابطه با برنامه خود برای آمریکای شمالی اطلاعاتی ارائه نداده است.

موبنا –  فورد یا یک فیلم تبلیغاتی کوتاه از اولین نسل پیکاپ رنجر با حضور نیروی الکتریسیته رونمایی کرد.  فورد رنجر پلاگین هیبرید ۲۰۲۵ روی خط تولید می رود تا اولین نمونه های آن در ماه های ابتدایی سال آینده میلادی تحویل مشتریان شود. البته فورد رنجر پلاگین هیبرید را در مرحله اول فقط در بازارهای اروپایی عرضه می کند و هنوز در رابطه با برنامه خود برای آمریکای شمالی اطلاعاتی ارائه نداده است.

پیکاپ رنجر اکنون پرفروش ترین محصول فورد در قاره اروپا است بنابراین مهم ترین بروزرسانی پیشرانه در این خودرو ابتدا قسمت اروپایی ها خواهد شد.

در تریم پلاگین هیبرید؛ از تپنده ۲.۳ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ در هماهنگی با تک موتور الکتریکی و یک بسته باتری کوچک استفاده می شود. متاسفانه کمپانی آمریکایی به اعداد و ارقام این پیشرانه اشاره ای نکرده است اما قطعا میزان گشتاور تپنده پلاگین هیبرید بیشتر از تمامی مدل های رنجر تا کنون خواهد بود.

فورد رنجر با پیشرانه ۳ لیتری دیزل ۶ سیلندر حدود ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. تریم ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری غیر هیبریدی نیز ۲۷۰ اسب بخار خروجی و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. بنابراین در تریم پلاگین هیبرید به لطف حضور موتور الکتریکی باید منتظر اعداد بالاتری باشیم.

فورد می گوید: پیشرانه پلاگین هیبرید جدید امکان پیمایش ۴۵ کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را فراهم می کند.

شاخص یدک کشی رنجر جدید فورد حدود ۳۵۰۰ کیلوگرم پیش بینی می شود.

غیر از پیشرانه، تغییرات خاص دیگری در مقایسه نمونه استاندارد بنزینی رنجر با پلاگین هیبرید جدید آن مشاهده نمی شود. البته پورت شارژ روی بدنه و گلگیر عقب جانمایی شده است. رینگ های آلومینیومی نیز احتمالا ۱۸ اینچی خواهند بود.

تصاویری از داخل کابین در دسترس نیست.

فورد رنجر پلاگین هیبرید ۲۰۲۵

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا