۵ تمرین قدرتی عالی برای کاهش وزن زنان

اگر تا به حال عبارت «کاهش وزن برای زنان» را در گوگل جستجو کرده باشید، پس می‌دانید که گزینه‌های بی‌شماری وجود دارد؛ برخی حرکات واقعاً متحول‌کننده و برخی دیگر چندان موثر نیستند. هنگامی که ما در مورد تمرینات قدرتی صحبت می کنیم، ممکن است بدنسازان عضلانی را در حال بلند کردن وزنه های سنگین در باشگاه تصور کنید. اما زمان آن رسیده است که این کلیشه را کنار بگذاریم. تمرینات قدرتی فقط برای بدنسازان نیست، بلکه یک استراتژی موثر برای زنانی است که به دنبال کاهش وزن و تغییر اندام خود هستند.

موبنا-در ادامه پنج مورد از بهترین تمرینات قدرتی را برای کاهش وزن زنان مرور می کنیم. فراموش نکنید در حالی که کاردیو در هر برنامه کاهش وزنی جای خود را دارد، تمرینات قدرتی با افزایش متابولیسم، بدن شما را تقویت می کند. این کار کالری ها را در طول تمرین سوزانده و اثر آن را تا مدت ها حفظ می کند.

۱. تمرین فن بایک

5 تمرین قدرتی عالی برای کاهش وزن زنان

فن بایک، تمام بدن را هدف قرار می دهد. می‌توانید انفجارهای با شدت بالا را با دوره‌های با شدت پایین ترکیب کنید، که برای تمرینات اینتروال عالی است. ۳۰ ثانیه دوچرخه سواری با شدت بالا و ۳۰ ثانیه استراحت انجام دهید. این کار را برای ۱۰ دور در مجموع ۱۰ دقیقه انجام دهید.

۲. تمرین ددلیفت

نوشته های مشابه
۵ تمرین قدرتی عالی برای کاهش وزن زنان

ددلیفت برای قدرت کل بدن، به خصوص کمر، باسن و همسترینگ، کاربرد دارد. با یک وزنه قابل کنترل شروع کنید و در حین بلند کردن کمر خود را صاف نگه دارید. میله را نزدیک بدن خود نگه دارید و روی ثابت نگه داشتن پاشنه ها تمرکز کنید.
ددلیفت یک حرکت کل نگر است که تقریباً هر گروه عضلانی را درگیر می کند. انجام صحیح ددلیفت همچنین عضلات سرینی را هدف قرار می دهد و عضلات مرکزی را بهبود می بخشد.

سه تا پنج ست ۸ تا ۱۰ تکراری را هدف گذاری کنید.

۳. تمرین اسکوات

5 تمرین قدرتی عالی برای کاهش وزن زنان

 

اسکوات یک تمرین اساسی برای پایین تنه است. این حرکت تقریباً تمام ماهیچه های نیمه پایینی شما از جمله شکم را درگیر می کند. اگر بتوانید اسکوات را به خوبی انجام دهید، می‌تواند همان فواید کل‌نگر تمرین ددلیفت را به همراه داشته باشد، البته با تأکید بسیار بیشتر بر روی عضلات چهارسر ران و باسن. می توانید از تجهیزاتی مانند پرس پا، دستگاه اسمیت یا دستگاه اسکوات هک استفاده کنید.

سه تا پنج ست ۱۲ تا ۲۰ تکراری باعث تحریک رشد عضلات و افزایش کالری سوزی می شود.

۴. بارفیکس

5 تمرین قدرتی عالی برای کاهش وزن زنان

بارفیکس یک حرکت قدرتمند برای قسمت بالایی بدن است که کمر، شانه ها و بازوهای شما را هدف قرار می دهد. حتی اگر برای شروع فقط بتوانید با کمک بارفیکس را انجام دهید، همچنان اثرگذار خواهد بود. با تکرار بارفیکس با بهبود ترکیب بدن، عضله بیشتر و چربی کمتری خواهید داشت که این تمرین را در طول زمان آسان‌تر می‌کند.

برای انجام کار، ۲۰ تا ۳۰ تکرار را به تعداد ست های مورد نیاز پخش کنید. همچنین می توانید در صورت لزوم یک کش برای کمک اضافه کنید.

۵. حمل وزنه

5 تمرین قدرتی عالی برای کاهش وزن زنان

هنگام انجام این تمرین، تمرکز خود را روی درگیر نگه داشتن هسته بدن و وضعیت بدن خود قرار دهید. با یک یا دو دقیقه راه رفتن شروع کنید و کم کم زمان را افزایش دهید. شما نه تنها در قدرت، بلکه در استقامت هم متوجه پیشرفت خواهید شد.

۲ وزنه با وزن یکسان و به اندازه کافی سنگین را هر کدام در یک دست نگه دارید، نزدیک به ۳ متر راه بروید و این کار را ۱۰ ست انجام دهید. قبل از رفتن مجدد، وزنه ها را حدود ۶۰ تا ۹۰ ثانیه روی زمین بگذارید تا استراحت کنید.

روزیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا