بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل

در کتاب بیوگرافی جدید ایلان ماسک به قلم والتر آیزاکسون که در ۱۲ سپتامبر منتشر شد. ادعا شده است که ایلان ماسک در اوایل دهه ۲۰۰۰ در دیدار با روس ها برای خرید موشک ۱۸ میلیون دلاری پس از نوشیدن مشروبات الکلی بیهوش شده است. ظاهرا او پیش از این جلسه، در مهمانی ای در پاریس در نوشیدن الکل زیاده روی کرده بود و در جلسه با روس ها آنچنان هوشیار نبوده است.

موبنا-مدیرعامل تسلا و ایکس در بیوگرافی اش گفته است که می‌خواست ماموریتی را راه‌اندازی کند که «علاقه عمومی را در اکتشاف فضا برانگیزد». او با مهندس موشک جیم کانترل و آدئو رسی، هم خانه سابقش در کالج و مدیر عامل مؤسسه اش، همکاری کرد تا یک جلسه تجاری برای مذاکره درباره خرید موشک ها ترتیب دهند.

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل

 

اما آنها یک استراحت کوتاه در پاریس داشتند که شامل یک مهمانی آخر شب بود که ماسک در نوشیدن افراط کرد. آیزاکسون نوشت، این سه نفر در اتاق پشتی یک رستوران در مسکو با فروشندگان بالقوه ملاقات کردند و «لقمه‌های کوچکی از غذا را با قلپ های بزرگ از مشروبات الکلی» خوردند.

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل

او به این زندگی‌نامه‌نویس گفت که «حجم غذا و حجم مشروبات الکلی» در طول ناهار تقریباً برابر بود. طبق نوشته های این کتاب، ماسک که سرش گیج می رود از حال رفته و سرش به میز کوبیده می شود. پس از این نشست، ماسک در اوایل سال ۲۰۰۲ به مسکو بازگشت تا دو موشک Dnepr را به قیمت ۱۸ میلیون دلار خریداری کند. اما روس ها که برای هر موشک ۱۸ میلیون دلار می خواستند، ایلان ماسک را مسخره کرده و گفتند: «اوه پسر کوچولو پول نداری؟»

طبق گفته کانترل در کتاب، ماسک سعی کرد سر قیمت چانه بزند و در نهایت وقتی روس ها قیمت خود را به ۲۱ میلیون دلار افزایش دادند، ماسک دست خالی بازگشت.

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل

 

آیزاکسون که زندگی نامه استیو جابز و آلبرت انیشتین را نوشته است، دو سال با ماسک روی کتاب او کار کرد. در ماه ژانویه، ماسک ادعا کرد که از مزه یا اثرات اکثر مشروبات الکلی بیزار است. این اولین بار نیست که ماسک اعتراف می کند که قبل از یک جلسه بزرگ در مهمانی شرکت کرده است و به شوخی می گوید که پس از مهمانی در لس آنجلس قبل از سفر به پاریس برای ملاقات با رئیس جمهور فرانسه، مجبور بوده چند ساعت در ماشینش بخوابد.

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل

پیش از این جلسه، عکسی ماسک را در حال تماشای Mladen Solomun، یک دی جی بوسنیایی-آلمانی، همراه با جمعیت ۱۰,۰۰۰ نفری، نشان می دهد.

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل

ساعاتی بعد، این میلیاردر بدون تراشیدن صورت و با همان کفش های در عکس، به دیدن امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه می رود.

روزیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا