خواص شگفت انگیز گوجه‌ گیلاسی

گوجه‌ گیلاسی یا گوجه چری! حتما تا الان اسم آن را شنیده‌اید. چه شد که این گوجه گیلاسی به‌وجود آمد؟

موبنا – سالیان سال است که مردم کشورهای مختلف از گوجه‌فرنگی خام و پخته به فراوانی استفاده می‌کنند. با وجود اینکه گوجه‌فرنگی در دستور غذاهای ایتالیایی زیاد دیده می‌شود اما شواهد تاریخی می‌گویند منشا طبیعی آن به آمریکای جنوبی و جزایر گالاپاکوس باز می‌گردد؛ البته گوجه‌فرنگی‌های اولیه در ابتدا بسیار کوچک بوده‌اند اما کم‌کم به شکل امروزی درآمده‌اند.

به هر حال این قرمز زیبا به هر شکل و اندازه‌ای که باشد، تمام مردم دنیا آن را می‌پسندند و البته خواص بی‌شمار آن به محبوبیتش کمک می‌کند.

گوجه‌هایی که گیلاس شدند

گوجه‌فرنگی‌های بزرگ و درشت در تابستان به سرعت فاسد می‌شوند. همین موضوع دلیلی شد تا دو دانشمند روی گوجه‌فرنگی کار کرده، از لحاظ ژنتیکی آنها را دستکاری کنند. نتیجه‌اش تولید گوجه‌فرنگی‌هایی شد که بسیار کوچک و به اندازه گیلاس بودند که به این نام مشهور شدند.

این گوجه‌فرنگی‌ها برای تهیه انواع پیش‌غذا و سالاد عالی هستند حتی می‌توانید آنها را کبابی کرده و همراه با فلفل قرمز نوش جان کنید که در این صورت از مزایای آنها برای سلامتی هم بهره‌مند می‌شوید.

خواص شگفت انگیز گوجه‌ گیلاسی

فواید گوجه‌ گیلاسی

شاید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوجه‌ گیلاسی این باشد که با داشتن آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. گوجه گیلاسی مانند گوجه‌فرنگی برای قلب و عروق مفید است و در پیشگیری از سرطان روده نقش دارد.

 مردانی که در رژیم غذایی‌شان به‌طور مرتب گوجه گیلاسی مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به سرطان پروستات در آنها به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

گوجه‌های گیلاسی با کم خونی هم مبارزه می‌کنند. میگرن هم از جمله امراضی است که با مصرف این گوجه‌ها علائم و شدت آن کم می‌شود. نشانه‌های عفونت، استرس و قند خون بالا هم با مصرف گوجه گیلاسی به حداقل می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا