اکسید استرا ئی اس ؛ چری با یک سدان جدید و لوکس آمد! (+عکس)

اکسید استرا ئی اس نام محصول جدید برند مذکور است که اولین بار در نمایشگاه خودرو اتو شانگ های(ماه آوریل) به نمایش گذاشته شد و ظاهرا اکنون وارد فاز تولید انبوه شده است.

موبنا چری که تا پیش از این هدف خود را از راه اندازی برند اکسید ، تولید کلاس شاسی بلند مطرح کرده بود اکنون یک سدان جدید را نیز معرفی کرده است. اکسید استرا ئی اس نام محصول جدید برند مذکور است که اولین بار در نمایشگاه خودرو اتو شانگ های(ماه آوریل) به نمایش گذاشته شد و ظاهرا اکنون وارد فاز تولید انبوه شده است.

اکسید استرا ئی اس در بازار چین از ۲۷۸۰۰ تا ۴۷۱۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

این سدان براساس پلتفرم تمام الکتریکی E0X چری توسعه یافته و تمام شاسی از آلومینیوم تولید شده است.

اکسید استرا ئی اس ؛ چری با یک سدان جدید و لوکس آمد! (+عکس)

اکسید استرا از منظر ابعاد برابر با ۴۹۴۵ میلیمتر در طول، ۱۹۷۸ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز عدد ۳۰۰۰ میلیمتر را نشان می دهد. با توجه به این ارقام، یک سدان متوسط رو به بزرگ پیش روی ما قرار دارد.

اکسید استرا ئی اس در بخش پیشرانه با ۲ آپشن عرضه می شود: یکی نمونه تک موتور الکتریکی و دیگری مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک که از دو موتور الکتریکی استفاده می کند. با توجه به بهره برداری از معماری ۸۰۰-ولت در سیستم باتری، امکان شارژ سریع برای اکسید استرا ئی اس فراهم شده است.

باتری خودرو توسط دیگر کمپانی مطرح چینی یعنی CATL  و BYD تولید می شود. تنها ۵ دقیقه زمان نیاز است تا انرژی لازم برای پیمایش ۱۵۰ کیلومتر در باتری ذخیره شود. بیشینه برد حرکتی نیز بالغ بر ۷۰۰ کیلومتر محاسبه شده است.

اطلاعاتی که تا کنون در رابطه با مدل های قابل سفارش در بخش پیشرانه موجود است:

نمونه تک موتور ۳۱۲ اسب بخاری با باتری لیتیم-آهن-منگنز-فسفات کمپانی CATL

نمونه تک موتور ۲۵۱ اسب بخاری با باتری بلید کمپانی بی وای دی

نمونه تک موتور ۳۱۲ اسب بخار یبا باتری لیتیم-آهن-فسفات کمپانی CATL

نمونه دو موتور ۱۶۷+۳۱۲ اسب بخاری با باتری CATL’s ternary lithium + iron manganese phosphate lithium

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید این خودرو ظاهری کاملا اسپرت دارد. چراغ های اصلی جلو باریک و تیز با گرافیک داخلی ال ئی دی، سیستم لیدار بالای شیشه اصلی جلو، نمایشگر ال ئی دی در طرفین سپر اصلی جلو و بسیاری از جزئیات دیگر در محصول جدید اکسید جلب نظر می کند.

درقسمت عقب نیز از چراغ اصلی باریک و پیوسته استفاده شده و این منظره جذاب با حضور یک بال فعال تکمیل می شود.

در نمای جانبی نیز دستگیره های درب پاپ-آپ و عناصر کرومی در قاب شیشه ها جلب نظر می کنند. به آنچه گفته شد باید سانروف پانورامیک را نیز اضافه کنیم.

کابین محیط مینیمال و باکیفیتی را شکل می دهد و فناورانه ها نیز با نمایشگرها برجسته شده اند. نمایشگر اصلی ۱۵.۶ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر هداپ، نمایشگر دیجیتال باریک ۱۲.۳ اینچی اطلاعات کیلومتر، سیستم عامل هارمونی و بیش از ۳۰ فضای ذخیره سازی در کابین از جمله امکانات اکسید استرا ئی اس در این بخش هستند.

کمپانی هواوی در توسعه فناورانه ها با چری همکاری داشته است.

از اکسید استرا ئی اس به عنوان رقیبی برای بی وای دی هان ئی وی، لیپ موتور سی۰۱ و نتا اس نام برده می شود.

اکسید استرا ئی اس از طراحی منطبق با قوانین آئروداینامیک بهر می برد و در همین رابطه چری ادعا دارد که شاخص ضریب درگ خودرو مذکور عدد ۰.۲۰۵ سی دی را نشان می دهد. در آزمایش ها، اکسید استرا ئی اس با دو موتور الکتریکی طی ۳.۸ ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت رسیده است که رکورد چشمگیری محسوب می شود.

اکسید استرا ئی اس

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا