شکنجه و زندگی وحشتناک کودکان اوکراینی در اردوگاه‌ های گروگان‌ گیری پوتین (+عکس)

گفته می‌شود ده‌ها هزار کودک اوکراینی در اردوگاه‌های روسی”گروگان” نگهداری می‌شوند جایی که سربازان روس در حال شکنجه و شستشوی مغزی آن‌ها هستند و این کودکان مجبور به تماشای رولت روسی هستند.

موبنا-ویتالی موخارسکی و عمویش اولکسی ۲۷ ساله ادعا می‌کنند که روس‌ها آنان را در حالی که چشم‌بند بر روی چشم داشتند به داخل چاله‌ای محتوی روده‌های خوک انداختند و سپس به زندان منتقل کردند جایی که ویتالی جوان در آنجا به مدت چهار روز گرسنه نگه داشته شده بود.

به گزارش فرارو به نقل از سان، این جوان می‌گوید: “از شلیک گلوله می‌ترسیدم، چون رولت روسی بازی می‌کردند با چشمان بسته به طور تصادفی تیراندازی می‌کردند از زیر در خون وارد سلولی شده بود که ما در آنجا نگهداری می‌شدیم”.
او و اولکسی ۱۰ روز بعد پس از بازجویی مداوم توسط اعضای سرویس امنیت فدرال روسیه آزاد شدند. منابع آگاه به روزنامه “سان” اطلاع داده اند که ۱۹۵۰۰ کودک از خیابان‌ها جمع‌ شده و به اردوگاه‌ها انتقال یافته‌اند.
شکنجه و زندگی وحشتناک کودکان اوکراینی در اردوگاه‌ های گروگان‌ گیری پوتین
منابع آگاه می‌گویند در این اردوگاه‌های تبلیغاتی که پروپاگاندای حکومت روسیه به دانش‌آموزان تعلیم می‌دهند، تمام کارکنان و دانش‌آموزان لباس‌های مشابه پوشیده‌اند و علامت تبلیغاتی Z را به همراه دارند. “سارا اشتون سیریلو” گروهبان جوان اوکراینی مدعی شده که ارتش روسیه در حال شستشوی مغزی دانش‌آموزانی است که چاره‌ای جز بودن در زندان‌های وحشتناک ندارند.
شکنجه و زندگی وحشتناک کودکان اوکراینی در اردوگاه‌ های گروگان‌ گیری پوتین
او می‌گوید: “در مناطق اشغال شده در شرق اوکراین نیرو‌های روس معلمان مدارس را مجبور می‌کنند در شستشوی مغزی دانش آموزان با دستور کار ضداوکراینی همکاری کنند. در صورت عدم همکاری آن معلمان اخراج شده و معلمان روس جایگزین‌شان می‌شوند”.
در منطقه دونتسک خانواده‌هایی که فرزندان خود را به این مدارس نمی‌فرستند توسط افسران سرویس امنیت فدرال تحت بازجویی قرار گرفته و تهدید شده‌اند که در صورت ادامه چنین رویه‌ای از داشتن وسایل اولیه مانند غذا و دارو محروم خواهند شد.
شکنجه و زندگی وحشتناک کودکان اوکراینی در اردوگاه‌ های گروگان‌ گیری پوتین
این موارد وحشتناک در حالی رخ می‌دهند که به طور رسمی گزارش شده است که ۵۰۰ کودک در حمله روسیه به اوکراین کشته شده‌اند.
گروهبان اوکراینی می‌افزاید: “ما اطلاعاتی از منابع مقاومت داریم که والدین دونتسکی نیز مجبور به دانلود اپلیکیشن‌های به اصطلاح درسی در گوشی‌های تلفن همراه شان هستند، اما در واقع آن اپیلکیشن‌ها نرم‌افزار‌های ردیابی می‌باشند. از لحاظ نظری و در ظاهر گفته شده این اپلیکیشن‌ها برای برقراری ارتباط دانش‌آموزان با معلمان هستند، اما در واقع ابزاری برای ردیابی مسیر حرکت والدین دانش‌آموزان اوکراینی بوده و پیام‌های ارسالی توسط آنان را هک کرده و تحت نظارت قرار می‌دهند. در واقع، نرم‌افزاری جاسوسی می‌باشد”.
شکنجه و زندگی وحشتناک کودکان اوکراینی در اردوگاه‌ های گروگان‌ گیری پوتین
او می‌افزاید: “آن چه برای کودکان در اردوگاه‌ها در اوکراین توسط نیرو‌های روس رخ می‌دهد فراتر از وضعیتی وحشتناک است. آنان از والدین خود گرفته شده و در مدارس روسیه و اردوگاه‌های تابستانی نگهداری می‌شوند. روس‌ها مدعی شده‌اند که بچه‌ها را از جنگ نجات می‌دهند در حالی که اساسا آنان را به عنوان گروگان نگهداری کرده و شستشوی مغزی می‌دهند”.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا