کودک ۷ ساله به طور اتفاقی یک الماس قهوه‌ای کشف کرد

آسپِن براون در ۷ سالگی یکی از بزرگترین اکتشافات سال آمریکا را در پارک ایالتی دهانه‌ی الماس در آرکانزاس انجام داد.

موبنا- به نقل از TXK Today، آسپن از پاراگولد، آرکانزاس، یک الماس قهوه‌ای ۲.۹۵ قیراطی را در ۱ سپتامبر در این پارک محبوب کشف کرد، جایی که بازدیدکنندگان مجاز به جستجوی الماس‌های واقعی هستند.

لوتر براون، پدر آسپن گفته است: «او گرمش شده بود و خواست یک دقیقه بنشیند، بنابراین به سمت چند صخره بزرگ کنار خط حصار رفت. بعد از مدتی به سمت من دوید و گفت: بابا! بابا! من یک الماس پیدا کردم!»

این الماس قهوه‌ای، دومین سنگ بزرگی بود که امسال در پارک یافت شد. یک الماس ۳.۲۹ قیراطی که ماه مارس توسط دیوید اندرسون کشف شد، بزرگترین الماس کشف‌شده در سال جاری و بزرگترین از سال ۲۰۲۱ است.

وِیمون کاکس، دستیار ناظر پارک می‌گوید سنگ آسپن که KAIT گزارش کرده به اندازه یک نخود سبز است و درخشندگی دارد.

الماس قهوه‌ای،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

کاکس می‌گوید: «این یک کریستال کامل است، بدون وجوه شکسته و شکافی کوچک در یک طرف که زمان تشکیل الماس ایجاد شده است. این مطمئنا یکی از زیباترین الماس‌هایی است که در سال‌های اخیر دیده‌ام.»

نام این الماس قهوه‌ای بزرگ برگرفته از نام کاشف خود است: الماس آسپن. بیش از ۳۵۰۰۰ الماس در پارک ایالتی «دهانه الماس» از سال ۱۹۷۲ که این پارک به پارک ایالتی تبدیل شد توسط بازدیدکنندگان پیدا شده است. دهانه الماس در مورفریسبورو، در ۹۰ مایلی جنوب غربی لیتل راک قرار دارد.

فرادید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا