کشورهای مختلف به سربازان خود در طول خدمت چه غذاهایی می دهند؟

از دهه ۱۹۸۰، ارتش ها برای بهبود نحوه تغذیه سربازان خود تلاش می کنند. در سرتاسر جهان، اکثر ارتش‌ها تلاش می کنند که جیره‌های غذایی میدان نبرد، حداقل چند غذای سنتی که برای سربازان آشناست را برای کمک به تقویت روحیه آنها، ارائه دهند. در ایالات متحده، MRE ها (غذاهای بسته بندی شده با خلاء موسوم به غذای آماده خوردن) باید تعدادی از الزامات را برآورده کنند. این غذاها باید حداقل ماندگاری ۳.۵ ساله در دمای ملایم یا ماندگاری ۹ ماهه در آب و هوای گرم داشته باشند. همچنین این غذاها باید در برابر سقوط از ارتفاع ۱۲۵۰ فوتی مقاوم باشند. در ادامه غذای سربازان ۱۴ ارتش کشورهای مختلف دنیا را بررسی می کنیم.

موبنا-ایالات متحده

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

یکی از مقامات ارتش ایالات متحده گفت که غذاهای آماده اولیه پر از «گوشت های عجیب و غذاهای بی نام» بودند و سربازان به سرعت از آنها خسته شدند. پس از جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱، ارتش آمریکا متوجه شد که غذاهای آماده بد مزه و یکنواخت می تواند به روحیه سربازان آسیب برساند. ژنرال کالین پاول، رئیس وقت ستاد مشترک ارتش، به رئیس اداره تغذیه نظامی دستور داد تا برنامه غذایی سربازان را اصلاح کنند.

اکنون، انواع مختلف غذاهای آماده برای تغذیه سربازان آمریکایی موجود است. سربازان بیش از ۲۴ انتخاب برای وعده غذایی خود دارند. بسته‌های غذا معمولاً یک وعده غذایی کامل برای یک روز را پوشش می‌دهند و همراه با ظروف، ابزار گرم کردن بدون شعله به همراه نوشیدنی‌هاست که در اختیار سربازان قرار می گیرند.

کشورهای مختلف به سربازان خود در طول خدمت چه غذاهایی می دهند؟

گزینه های آنها شامل خوراک لوبیا، نودل مرغ یا اسپاگتی بولونیز است. آنها کراکر، پنیر، نوشیدنی های میوه ای پودر شده و کیک می گیرند. سربازان حتی می توانند با کیک های مخصوص تولد آماده، جشن تولد بگیرند.

علیرغم گستره وسیعی از گزینه ها، سربازان ایالات متحده سال ها به طور مداوم درخواست یک نوع غذا را داشتند، پیتزا. دانشمندان دو دهه روی پیتزای پپرونی با ماندگاری سه ساله کار کردند که در سال ۲۰۱۸ به منوی غذاهای آماده سربازان اضافه شد.

کانادا

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در سراسر مرز کانادا، غذاهای آماده‌ی سربازان شامل ماهی قزل آلا یا کوسکوس (Couscous) برای گیاهخواران است. آنها همچنین ساندویچ کره بادام زمینی و مربا را برای صبحانه دریافت می کنند.

بریتانیا

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در بریتانیا، به سربازان غذای ملی محبوب مرغ تیکا ماسالا، داده می شود. آنها همچنین گزینه های دیگری از جمله ماکارونی گیاهی، گوشت خوک و لوبیا، یا سوپ صدف را هم دارند. دمنوش نعنا برای بعد از غذا و چای تایفو یا قهوه کنکو نیز در دسترس سربازان بریتانیا هست.

در طول جنگ عراق، رهبران نظامی بریتانیا با جایگزین کردن بسته‌های شکلات با کیسه‌های کره بادام‌زمینی (از آنجایی که شکلات‌ها در گرمای صحرا آب می‌شد)، بحث‌هایی را به راه انداختند.

کره جنوبی

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در کره جنوبی به سربازان مرغ و برنج، لوبیا و برنج، سوسیس خوک، کوفته، پودر سوپ سبزیجات تند خشک و کیمچی، داده می شود. آنها همچنین بی بیم باپ که یک غذای سنتی کره ای با برنج و گوشت است را دریافت می کنند.

در سال ۲۰۲۰، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که سربازان به زودی قادر به خوردن غذاهای گیاهی خواهند بود. منوی جدید شامل توفو، سبزیجات، سالاد و یک بی بیم باپ گیاهی است.

چین

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در چین به سربازان، رول تخم مرغ، سبزیجات و ترشی ریشه خردل داده می‌شود.

ژاپن

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در ژاپن سربازان خوراک کاری، فرانکفورتر و همبرگر می خورند. همچنین ماهی تن و دایکون خشک شده که نوعی ترب است نیز دریافت می کنند. در سال ۲۰۰۳، گزارش شد که سربازان ژاپنی مجبورند چاشنی ها و چاپستیک های خود را بیاورند.

فرانسه

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در فرانسه به سربازان انواع خوراک ها، ریزوتو، سوپ و پاته گوزن و اردک، داده می شود.
آنها میله های موسلی، سه نوع بیسکویت، کراکر و پنیر بلو نیز در منوی خود دارند و برای دسر، پودینگ شکلاتی می گیرند.

ایتالیا

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در ایتالیا به سربازان برای صبحانه الکل و همچنین پودر کاپوچینو داده می شود. برای غذای جامد، ماکارونی، سوپ لوبیا، سالاد برنج، گوشت کنسرو شده و شیرینی بیسکوتی دریافت می کنند.

اسپانیا

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در اسپانیا، سربازان با لوبیا سبز و ژامبون، سالاد تن ماهی کنسرو شده و همچنین ماهی مرکب در روغن نباتی تغذیه می‌شوند. به جای نان، کراکر می گیرند و می توانند دسر هلو داشته باشند. همچنین به سربازان قرص های هیدراتاسیون و مجموعه ای از ویتامین ها داده می شود.

آلمان

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در آلمان، سربازان خوراک گولاش و سیب زمینی، سوسیس جگر، نان چاودار و شیرینی بیسکوتی می خورند. برای نوشیدنی‌ها، کیسه‌های پودر آبمیوه به آنها ارائه می‌شود.

روسیه

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در روسیه به سربازان بیسکویت، بیکن، فرنی گندم سیاه با گوشت گاو یا گولاش گوشت گاو داده می شود. آنها چای، قهوه، شکلات تلخ و آدامس نیز می گیرند.
برای روس ها، بیشتر از طعم و مزه در دسترس بودن مسئله است. سی ان ان گزارش داد که سال گذشته، روسیه مجبور شده است از چین بخواهد که غذای آماده برای تغذیه سربازانش در طول جنگ با اوکراین را تامین کند.

نروژ

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در نروژ، به سربازان انواع خوراک هایی مانند گوشت گاو، مرغ، یا ماهی کاد و همچنین برنج، خوراک ماهی کاری و میله های پروتئینی می دهند. آنها همچنین نوعی شیرینی میوه ای، دریافت می کنند. از آنجایی که برخی از نیروهای نروژی در مناطق کوهستانی یخبندان مستقر هستند، خورش داغ ضروری است.

استرالیا

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در استرالیا به سربازان ساندویچ هایی با مربا یا Vegemite (یک ماکارونی غلیظ و سیاه است که از باقی مانده مخمر آبجو تهیه می شود)، خوراک لوبیا و پاستای ماهی تن، همراه با پنیر، تخته شکلات، نوشابه، شیر تغلیظ شده و شیرینی داده می شود. جیره غذایی ارتش استرالیا در مقایسه با سایرین با شیرینی بیشتری همراه است.

نیوزیلند

غذای سربازان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

در نیوزلند، غذای آماده به سربازان نمی دهند و آنها در رستوران محل خدمت غذا می خورند. غذاها شامل خوراک و سوپ سبزی آبکی بود. یک سرباز گفت احتمالاً به زندانیان شام بهتری نسبت به آنها داده می شود.

غذای یکی از اردوگاه های ارتش نیوزیلند به قدری منزجر کننده بود که سربازان آن را در فیس بوک به اشتراک گذاشتند. کار به جایی رسید که سربازها یک اجاق گاز خریدند و خودشان غذا درست کردند.

روزیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا