بلان‌پان اکس سواچ ؛ ساعت سوئیسی با طعم روغن کرچک (+فیلم و عکس)

هر مدل در مجموعه بلان‌پان اکس سواچ بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز به یکی از پنج اقیانوس جهان و موجودات دریایی رنگارنگ و خیره کننده آنها اختصاص دارد.

موبنا بلان‌پان اکس سواچ (Blancpain X Swatch) ادای احترامی به نخستین ساعت مچی غواصی واقعی یعنی بلان‌پان فیفتی فاتومز (Fifty Fathoms) است. این مدل هفت دهه پیش در سال ۱۹۵۳ معرفی شد. ساعت بلان‌پان فیفتی فاتومز نقطه عطفی در دنیای ساعت سازی محسوب می شود زیرا تمام نیازهای کاوش در زیر آب را برآورده کرده و اشتیاق یکی از مطرح ترین شرکت های ساعت سازی سوئیس به دنیای زیر آب را به تصویر می کشد.

شرکت بلان‌پان در سال ۱۷۳۵ در سوئیس بنیان نهاده شد و به عنوان قدیمی ترین برند ساعت در جهان شناخته می شود.

 

 

مجموعه بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز

حاصل همکاری سواچ و بلان‌پان معرفی مجموعه ای به نام بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز (The Bioceramic Scuba Fifty Fathoms) است که شامل پنج ساعت مکانیکی می شود. هر مدل با الهام از خط تولید ساعت های غواصی خود سواچ شکل گرفته و جنبه هایی از دنیای مرموز اعماق دریا در آنها گنجانده شده است.

هر مدل در مجموعه بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز به یکی از پنج اقیانوس جهان و موجودات دریایی رنگارنگ و خیره کننده آنها اختصاص دارد.

ساعت های این مجموعه به موتور مکانیکی SISTEM51 سواچ مجهز شده اند. این موتور از ۵۱ قسمت تشکیل شده و دارای ۹۰ ساعت ذخیره نیرو است.

این مجموعه در فروشگاه های منتخب سواچ قابل خریداری است. البته هر فرد در هر روز می تواند فقط یک ساعت خریداری کند. ساعت های جدید بلان‌پان اکس سواچ از نهم سپتامبر ۲۰۲۳ برای فروش عرضه شده اند.

ساعت مچی سواچ

نسخه های منحصر به فرد با الهام از ساکنان اقیانوس

هدف تیم بلان‌پان و سواچ از طراحی مجموعه بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز ارج نهادن به میراث و نوآوری مدل اولیه فیفتی فاتومز بوده است. پنج مدل ساعت مچی این مجموعه از مواد بایوسرامیک پایدار و بادوام ساخته شده اند. شاهد استفاده از پنج رنگ مختلف در این مجموعه هستیم که هر کدام به یک اقیانوس جهان شامل منجمد شمالی، اطلس، آرام، هند و منجمد جنوبی اشاره دارد.

در طراحی ظاهری، واژه سواچ (Swatch) در سمت چپ بدنه ساعت دیده می شود. صفحه ساعت نیز از رنگ آمیزی چند رنگ برخوردار است تا یک اثر گرادیان ایجاد شود.

پنج رنگ ساعت های مچی مجموعه بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز با الهام از لیسه های دریایی الهام گرفته شده اند. این حیوان ساکن در هر پنج اقیانوس جهان به واسطه رنگ های جذاب و شکل ظاهری جالب توجه خود مشهور است.

گلکوس آتلانتیکوس (Glacus Atlanticus) که به اژدهای آبی معروف است را می توان در اقیانوس اطلس مشاهده کرد. ترایتونیلا بلی (Tritoniella Belli) در اقیانوس منجمد جنوبی، نمبروتا کوبریانا (Nembrotha Kubaryana) در اقیانوس هند، و دندرونوتوس فروندوسس (Dendronotus Frondosus) در اقیانوس منجمد شمالی یافت می شوند. در نهایت، کرومودوریس کویتری (Chromodoris Kuiteri) در اقیانوس آرام، بزرگ ترین و عمیق ترین از میان پنج اقیانوس جهان ساکن است.

ساعت مچی سواچ

استفاده از بایوسرامیک و تورهای ماهیگیری بازیافتی در ساخت ساعت مچی جدید بلانپان و سواچ

ساعت های مچی مجموعه بایوسرامیک اسکیوبا فیفتی فاتومز با استفاده از مواد بایوسرامیک ساخته شده اند که توسط سواچ توسعه یافته و پتنت آن ثبت شده است. این شامل یک ترکیب منحصر به فرد از دو سوم سرامیک مورد استفاده در ساعت سازی پیشرفته و یک سوم مواد زیستی مشتق شده از روغن کرچک است. نتیجه، محصولی بسیار بادوام و ضد خش با ظاهر مات ابریشمی است.

قاب بایوسرامیک با شیشه ساخته شده از منابع زیستی و بندی از جنس تورهای ماهیگیری بازیافتی جفت می شود.

ساعت مچی سواچ

ساعت مچی سواچ

ساعت مچی سواچ

ساعت مچی سواچ

ساعت مچی سواچ

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا