هشدار کارشناسان بین‌المللی درباره شیوع اختلالات بینایی مرتبط با شغل

کارشناسان سازمان بین‌المللی کار (ILO) و آژانس بین‌المللی پیشگیری از نابینایی (IAPB) در گزارش مشترکی هشدار دادند که در حال حاضر حدود ۱۳ میلیون نفر در جهان با اختلال بینایی مرتبط با شغل زندگی می‌کنند.

موبنا-به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان بین‌المللی کار، این سازمان‌ها تاکید کردند که برای حفظ سلامت چشمِ کارگران، باید اقدامات پیشگیرانه بیشتری انجام شود.

در این گزارش تحت عنوان «سلامت چشم و دنیای اشتغال» آمده است که ۱۳ میلیون نفر با اختلال بینایی مرتبط با کارشان زندگی می‌کنند و تخمین زده می‌شود که سالانه ۳.۵ میلیون آسیب چشمی در محیط های شغلی اتفاق می‌افتد.

سلامت چشم به طور قابل توجهی بر بازار کار و فعالیت‌ها شغلی کارکنان تأثیر می‌گذارد. کارگرانی که دارای اختلال بینایی هستند ۳۰ درصد کمتر از افرادی که این مشکل را ندارند می‌توانند شغل پیدا کنند و این مطالعه تاکید دارد که بیش از ۹۰ درصد موارد اختلال بینایی با شیوه‌های موجود و مقرون به صرفه قابل پیشگیری یا درمان هستند.

کارشناسان خاطر نشان می‌کنند: کارگران باید از خطراتی که ممکن است بر سلامت چشم آنها تأثیر بگذارد مطلع شوند و کارگران و نمایندگان آنها نیز باید در مورد برنامه‌های بهداشت چشم و روش‌های حفاظت از بینایی در محل کار، راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را دریافت کنند.

ایسنا

دکمه بازگشت به بالا