کشف معبد در جریان ساخت یک مجتمع + عکس

بقایای یک معبد رومی در محوطه ساخت یک مجتمع تجاری ـ تفریحی واقع در ایتالیا پیدا شد.

موبنا- به نقل از  سی‌ان‌ان، ویرانه‌های یک معبد باستانی رومی متعلق به قرن یکم پیش از میلاد در «سارسینا» کشف شد. این منطقه در دوران امپراتوری روم، یک پایگاه دفاعی مرزی مهم محسوب می‌شد. «سارسینا» همچنین زادگاه «پلوتس» نمایشنامه‌نویس اهل روم باستان بود.

«سارسینا» یک شهرستان با حدود سه‌هزار نفر جمعیت است که در دامنه «کوهستان آپنینی» کشور ایتالیا واقع شده است.

کارگران، نخستین‌بار در دسامبر سال ۲۰۲۲ و در جریان ساخت‌وساز یک مجتمع جدید شامل سوپرمارکت، باشگاه و زمین بازی شواهدی از بقایای این معبد را مشاهده کردند.

کارگران نخست بخش‌هایی از سازه‌ای از جنس سنگ‌ماسه و تکه‌های بزرگ سنگ مرمر را کشف کردند.

 

باستان‌شناسی که سرپرستی کاوش در این محوطه را بر عهده دارد،  ‌ اظهار کرد: «ما سه اتاق مجزا کشف کرده‌ایم که به نظر می‌رسد برای پرستش «ژوپیتر»، «یونو» و «مینرو»، سه ایزد روم باستان ساخته شده بودند. کاوش همچنان ادامه دارد و هم‌اکنون موفق شده‌ایم که لایه‌های قدیمی‌تر و عمیق‌تر این ویرانه را که به قرن چهارم پیش از میلاد و زمان سکونت اومبری‌ها در این منطقه تعلق دارد، کشف کنیم. این معبد ممکن است از آنچه تصور می‌کنیم بسیار بزرگتر باشد.»

به گفته کارشناسان، آنچه این اکتشاف را از سایر یافته‌های مشابه متمایز می‌کند، میزان سالم باقی ماندن بقایای این معبد است. سنگ‌های این معبد از تهاجمات دشمن و غارت‌ها در طول هزاره‌ها در امان مانده‌ است.

ایسنا

خروج از نسخه موبایل