هنگام سردرد این علائم را جدی بگیرید

بهتر است علائم سردرد خود را بشناسید و متوجه این باشید که چه نوع سردردی برای شما طبیعی است و چه موقع به کمک پزشکی نیاز دارید. در این مطلب نکاتی آمده که شما را در این باره راهنمایی می‌کند و به شما می‌گوید چه موقع وقت مراجعه به پزشک است.

موبنا-اگر هنگام سردرد علائم یا مشکلات جدید و متفاوتی را تجربه می‌کنید که شدیدتر از حد طبیعی هستند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. در این مطلب نکاتی آمده که شما را در این باره راهنمایی می‌کند.

مطمئناً شما هم در دوره‌ای از زندگی خود دچار سردرد شده‌اید؛ درد تپنده و تندی که روال زندگی‌تان را مختل می‌کند و به نظر می‌رسد بهتر نمی‌شود. حالا شدت و زمان آن درد را چندین برابر کنید، این اختلال شدید را میگرن ( Migraine ) یا سردرد میگرنی می‌نامند.
سردرد دردناک است، اما در بیشتر مواقع سردردها نشانه‌ای از این نیستند که شما یک مشکل پزشکی جدی دارید. اما اگر هنگام سردرد علائم یا مشکلات جدید و متفاوتی را تجربه می‌کنید که شدیدتر از حد طبیعی هستند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. پس بهتر است علائم سردرد خود را بشناسید و متوجه این باشید که چه نوع سردردی برای شما طبیعی است و چه موقع به کمک پزشکی نیاز دارید. در این مطلب نکاتی آمده که شما را در این باره راهنمایی می‌کند و به شما می‌گوید چه موقع وقت مراجعه به پزشک است.
اگر این علائم سردرد را که در ادامه آمده دارید، به این معنی است که باید فوراً به پزشک مراجعه کنید: یک سردرد ناگهانی، جدید و شدید که همراه باشد با:
ضعف، سرگیجه، از دست دادن ناگهانی تعادل یا زمین خوردن، بی‌حسی یا سوزن‌سوزن شدن، یا عدم توانایی در حرکت دادن بدن؛
مشکل در گفتار، گیجی، تشنج، تغییرات شخصیتی یا رفتار نامناسب؛
تاری دید، دوبینی یا داشتن نقاط کور؛
تب، تنگی نفس، سفت شدن گردن یا بثورات پوستی؛
سردردی که شما را از خواب بیدار می‌کند؛
حالت تهوع و استفراغ شدید؛
سردردهایی که پس از ضربه یا تصادف به سر ایجاد می‌شود؛
نوع جدیدی از سردرد که برای اولین بار بعد از ۵۰ سالگی شروع می‌شود؛
سردردهایی دارید که با سرفه، خم شدن، فعالیت جنسی یا سایر فعالیت‌های شدید بدنی ایجاد می‌شوند؛
سابقه سردرد دارید اما متوجه تغییراتی در علائم یا الگوی حملات خود شده‌اید.
ممکن است به مدیریت میگرن یا سردرد خود عادت داشته باشید. اما اگر منظم‌تر یا قوی‌تر از گذشته شده‌اند یا اگر شما را از فعالیت‌های روزانه بازمی‌دارند، به پزشک مراجعه کنید. پس برای کمک به بهبود سلامت خود موارد زیر را به یاد داشته باشید و به فکر معالجه خود باشید؛ اگر شما:
سه بار یا بیشتر در هفته سردرد داشته باشید؛
سردردهایی دارید که مدام بدتر می‌شوند و از بین نمی‌روند؛
برای سردرد خود باید هر روز یا تقریبا هر روز یک مسکن مصرف کنید؛
برای داشتن احساس بهتر به بیش از دو تا سه دوز در هفته از داروهای بدون نسخه نیاز دارید؛
سردردهایی دارید که در زندگی خانوادگی، کاری یا اجتماعی شما اختلال ایجاد می‌کند.

همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا