نحوه لغو دریافت پیامک تبلیغاتی همراه اول

روش‌های مختلفی برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

موبنا – همراه اول برای رعایت حقوق مصرف کنندگان، راه‌هایی برای عدم دریافت پیامک تبلیغاتی پیش پای مشترکین خود قرار داده است. در ادامه با راه‌های موجود برای لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول آشنا خواهیم شد.

دریافت پیامک تبلیغاتی گاه به موضوعی آزار دهنده تبدیل می‌شود و نارضایتی مشترکین اپراتورهای همراه را به دنبال دارد. از همین رو راه‌هایی برای مقابله با این دست پیامک‌ها به وجود آمده‌اند.

پیش از آنکه به سراغ آموزش لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول برویم، بایستی چند نکته را مد نظر قرار دهید. آنطور که در وبسایت این اپراتور آمده است، آن دسته از تبلیغاتی که به واسطه عضویت مشتریان در باشگاهی خاص یا ارائه شماره به فروشگاه‌ها ارسال می‌شوند، شامل راه‌های مسدودسازی ذکر شده نمی‌شوند.

همچنین پیامک‌های اطلاع رسانی اپراتور و اطلاع‌رسانی درباره سرویس‌های پایه و باند پهن همراه اول، پیامک‌های تبلیغاتی محسوب نمی‌شوند. بنابراین درصورت حذف پیام‌های تبلیغاتی همراه اول، مشترکین این نوع پیام‌ها را دریافت خواهند کرد. البته یک سری از پیامک‌های همراه اول جنبه تبلیغاتی دارند و به یک روش می‌توان آنها را غیرفعال کرد.

حال با دانستن این نکات به این سؤال پاسخ می‌دهیم که چگونه اس ام اس های تبلیغاتی همراه اول را لغو کنیم؟

کد دستوری عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول

با شماره‌گیری کد دستوری #۸۹۹۹* می‌توانید اقدام به لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول کنید. پس از شماره‌گیری این کد، بایستی از منوی نمایش داده شده عدد یک را انتخاب کنید. سپس به شما پیغامی مبنی بر اینکه «نتیجه به اطلاعتان خواهد رسید» نمایش داده‌ می‌شوید.

نحوه لغو دریافت پیامک تبلیغاتی همراه اول

در نهایت نیز پیامکی دریافت خواهید کرد مبنی بر ثبت درخواست شما و اینکه ارسال پیامک تبلیغاتی غیرفعال خواهد شد.

علاوه بر این، رگولاتوری از سال ۱۳۹۶ سامانه #۸۰۰* را برای مسدودسازی و لغو پیامک تبلیغاتی معرفی کرده است. طبق قانون این سازمان، تبلیغات اپراتورها به هر نحوی غیرقانونی بوده و در صورت دریافت تبلیغات با وجود لغو آن، حق شکایت از آن را دارید.

مشترکین تمامی اپراتورهای تلفن همراه با شماره‌گیری کد دستوری #۸۰۰* می‌توانند درخواست حذف پیام‌‌های تبلیغاتی همراه اول را ثبت کنند. پس از شماره‌گیری این رقم، منویی نمایش داده می‌شود که بایستی گزینه یک را انتخاب کنید.

نحوه لغو دریافت پیامک تبلیغاتی همراه اول

سپس پیامی مبنی بر اینکه «نتیجه درخواست شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد» نمایش داده می‌شود. پیامکی نیز از سرشماره ۹۸۸۰۰ برایتان ارسال شده و اعلام می‌کند تا ۲۴ ساعت آینده درخواستتان بررسی و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به شماره شما غیرفعال خواهد شد.

حذف پیام‌‌های تبلیغاتی همراه اول با ارسال پیامک

ارسال عدد یک به شماره ۸۹۹۹ یکی دیگر از راه‌های لغو دریافت SMS تبلیغاتی است. پس از ارسال این پیام، پیامک جدیدی با این محتوا دریافت خواهید کرد:

«مشترک گرامی، دریافت پیام تبلیغاتی برای شماره شما تا ۲۴ ساعت آینده غیرفعال خواهد شد.»

لغو سرویس‌های پیامکی همراه اول

از طریق «همراه من» این امکان برای مشترکین همراه اول فراهم شده است تا پیامک‌های تبلیغاتی را لغو کنند. پس از مراجعه به نسخه وب یا اپلیکیشن همراه اول، بایستی به بخش «خدمات» مراجعه کنید. حال از بخش «خدمات پیامک» گزینه «پیامک انبوه» را انتخاب کنید.

نحوه لغو دریافت پیامک تبلیغاتی همراه اول

در صفحه جدید می‌توان دریافت پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع‌ررسانی را لغو کرد. تنها کافی است روی کلید مرتبط با هرکدام کلیک کنید تا خاموش شوند. در این صورت دیگر اس ام اس تبلیغاتی دریافت نخواهید کرد.

گفتنی است منظور از «پیامک‌های اطلاع‌رسانی»، پیامک‌هایی است که از سرشماره همراه اول ارسال شده و جنبه تبلیغات دارند.

لغو پیامک تبلیغاتی با تماس

تماس با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰ آخرین راه برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی است. پس از تماس با این مرکز، صدای ضبط شده‌ای شما را راهنمایی خواهد کرد تا به هدف خود برسید.

علاوه بر راه‌های اعلام شده امکان استفاده از اپلیکیشن‌های موجود برای مسدودسازی پیامک‌ها وجود دارد. ضمن اینکه هر تلفن همراه نیز فرصت مصدودسازی سرشماره‌های مختلف را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. بسته به اینکه کدام روش برای شما آسان‌تر است می‌توانید خود را از سیل SMSهای تبلیغاتی رهایی بخشید.

 منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا