فیلمی از مونتاژ ایستگاه فضایی چین در مدار زمین

فیلم منتشر شده توسط یک شرکت استرالیایی، مراحل مونتاژ ایستگاه فضایی «تیانگونگ» چین را در مدار زمین نشان می‌دهد.

موبنا به گزارش اسپیس، یک شرکت استرالیایی تصاویری را منتشر کرده که نشان می‌دهند چین چگونه ایستگاه فضایی «تیانگونگ»(Tiangong) خود را ساخته است.

شرکت «HEO Robotics» در تصویربرداری غیر زمینی تخصص دارد؛ به این معنی که از حسگرهای فضایی برای به دست آوردن تصاویری از اجرام موجود در مدار مانند ماهواره‌ها استفاده می‌کند. تصاویری که این شرکت منتشر کرده است، برخی از این قابلیت‌ها را به تصویر می‌کشند و حرکت گام‌به‌گام چین را برای تکمیل کردن ایستگاه فضایی تیانگونگ نشان می‌دهند.

این شرکت در ایکس(توییتر سابق) نوشت: با استفاده از قابلیت تصویربرداری غیرزمینی، شاهد داستانی بودیم که در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه تعریف شد. هر مرحله‌ای که می‌بینید، با عکس حاصل از یک ماهواره دیگر در فضا تأیید شده است.

 

 

این ویدئوی کوتاه نشان می‌دهد که ماژول هسته «تیانه»(Tianhe) ایستگاه فضایی تیانگونگ ابتدا با فضاپیماهای «تیانژو»(Tianzhou) و «شنژو»(Shenzhou) ملاقات می‌کند. سپس، دو ماژول آزمایشی «ونتیان»(Wentian) و «منگتیان»(Mengtian) به مجموعه اضافه می‌شوند و برای شکل دادن یک ساختار T شکل و ملاقات با بازدیدکنندگان جدید جابه‌جا می‌شوند.

شرکت HEO Robotics می‌گوید که خدماتش به صنایع دفاعی، دولت‌ها و اپراتورهای تجاری کمک می‌کنند تا با فناوری بازرسی در مدار، به صورت بصری بر اجرام فضایی نظارت داشته باشند. این استارت‌آپ مستقر در سیدنی اخیرا شاهد رسیدن دوربین «هولمز ایمیجر»(Holmes Imager) خود به مدار بود که قرار است پلتفرم نرم‌افزاری استرالیا را گسترش دهد.

ایستگاه فضایی تیانگونگ در حال حاضر محل سکونت سه خدمه ماموریت «شنژو ۱۷»(Shenzhou ۱۷) است. چین در نظر دارد این ایستگاه مداری را حداقل برای یک دهه اشغال کند و آن را برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار دهد.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا